آمادگی جلوگیری از انواع تهدیدات و مهارت ها را داریم/ هوانیروز در عملیات مرصاد، منافقین را تار و مار کرد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “آمادگی جلوگیری از انواع تهدیدات و مهارت ها را داریم/ هوانیروز در عملیات مرصاد، منافقین را تار و مار کرد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنان قبل از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص هوانیروز، اظهار داشت: هوانیروز یکی از یگان‌های متحرک و توانمند ارتش است.

 

وی ادامه داد: هوانیروز همراه با امام، مردم و روحانیت، نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشت. هوانیروز، یگانی ولایتمدار است و این افتخار را داشته که در لحظه فوت امام، پیکر مطهر ایشان را منتقل و ۱۵ بالگرد را برای جایجایی خبرنگاران داخلی و خارجی اختصاص داده است.

 

امیر قربانی با اشاره به نقش هوانیروز در روزهای در ابتدا انقلاب، عنوان کرد: در عملیات‌های روزهای در ابتدا انقلاب در جلوگیری از توطئه‌های گروهک‌های معاند و ضد انقلاب، ۶۰ هزار ساعت پروزار عملیاتی انجام و ۴۴ نفر به شهادت رسیدند.

 

وی اضافه کرد: ۳۱ شهریور ۵۹ که جنگ شروع شد، هوانیروز در خدمات رسانی از دیگر نیروهای مسلح که در آن وقت مردم و رزمندگان تجربه جنگ کلاسیک را نداشتند، موفق شد سازمان رزم بیابد و همراه با دیگر یگان‌های ابزارهای محور و نیروهای مردمی، ارتش بعث عراق که ارتشی قوی بود، بایستد و مانع پیشروی‌شان شود و آنان در شرایط نامناسب پدافندی تثبیت کند.

 

فرمانده هوانیروز ارتش عنوان کرد: در دفاع مقدس هوانیروز حدود ۳۰۰ هزار ساعت پرواز عملیاتی انجام داد که هر ساعت پرواز عملیاتی، نیاز به ۳۰ ساعت پرواز فنی دارد که نمایش دهنده نقش نیروهای فنی این یگان است. هوانیروز در تمامی عملیات‌های آفندی و پدافندی حضور داشته و هیچ عملیاتی قابل مشاهده نیست که هوانیروز نقش موثری نداشته باشد.

حتما بخوانید   وظیفه هنرمندان تغییر ذائقه مخاطب به سوی دفاع مقدس است

 

وی خاطرنشان کرد: در عملیات والفجر ۸، یک هواپیمای جنگنده مدرن را ساقط کردیم که به تعبیر مقام معظم رهبری افتخاری برای هوانیروز است.

 

امیر قربانی با اشاره به عملیات مرصاد گفت: در این عملیات هوانیروز نقش محوری در جلوگیری از منافقین داشت که در اینجا باید یاد شهید صیاد شیرازی که همراه با سپاه، بسیج و نیروهای مردمی نقش آفرینی کرد، گرامی بداریم.

 

وی با بیان اینکه حمله منافقین به کشور با خدمات رسانی صدام، ناقض قطع‌نامه ۵۹۸ بود، گفت: رزمندگان به پشتوانه مردم جلوی دشمن را دریافت کردند. منافقین نیروی بالقوه در دست صدام بودند که صدام می‌خواست هم از شر آن‌ها راحت بشود و هم علیه ایران به کار بگیرد. لذا با هم کاری مسعود رجوی خائن سناریویی دیزاین کردند تا علیه ایران اقدامی انجام بدهند.

 

فرمانده هوانیروز ارتش تصریح کرد: ستون‌های ۵-۴ کیلومتری منافقین در تنگه چهارزبر زمین‌گیر شدند و رزمندگان اسلام و بالگردهای هوانیروز آنان را تار و مار کردند. بالگردهای هجومی هوانیروز نیز توانستند، نیروهای سپاه و ارتش را پشت منافقین هلی برن کنند و بالگردهای کبرا به انبار مهمات که در حال تغییر بود، شلیک کردند و آن انبار را منهدم ساختند.

 

وی ادامه داد: بعد از آن تاریخ نامی از منافقین در عملیات‌های نظامی دیده نشد و کمرشان شکسته شد.

 

امیر قربانی گفت: ۲۵۶ نفر از خلبانان هوانیروز از قبیل شیرودی و کشوری در طول دوران دفاع مقدس، تقدیم انقلاب شدند.

 

فرمانده هوانیروز گفت: بعد از دفاع مقدس، هوانیروز در خدمات رسانی از قرارگاه‌های ارتش، سپاه و مرزبانی به فعالیت‌های خود ادامه داد. 

حتما بخوانید   ارتش تکمیل کمک به دولت در راستای تحقق «اقتصاد مقاومتی» است

 

وی گفت: با استناد به تهدیدات و تکنیک‌های روز دنیا، هوانیروز آمادگی جلوگیری از گروهک‌های معاند را دارد. در انتهای خطاب به دشمنان یادآور می‌شویم، چنان که قصد تعرض به ایران داشته باشند، جواب ما همان سرب داغی است که در دهانشان ریخته خواهد شد.

 

انتهای پیغام/۲۱۱

امیدواریم نوشته “آمادگی جلوگیری از انواع تهدیدات و مهارت ها را داریم/ هوانیروز در عملیات مرصاد، منافقین را تار و مار کرد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۳۰, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران