آموزش مداحی در رادیو تهران

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “آموزش مداحی در رادیو تهران” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

شبکه رادیویی تهران به منظور آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان با آموزش اصولی و روشهای اجرایی مداحی و مرثیه‌سرایی اهل بیت (ع) ویژه‌برنامه «هم‌نوایان تهرانی» را تقدیم مخاطبان می‌کند.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «میثم کطائیان» تهیه کننده برنامه «هم‌نوایان تهرانی» با اشاره به اجرا آموزش مداحی در رادیو تهران، اظهار داشت: با اینکه برنامه هم‌نوایان تهرانی در شکل مسابقه دیزاین شده، در حقیقت یک دوره آموزشی مداحی ویژه علاقه‌مندان است و داوران با استناد به شیوه خوانش مداحان جوان در این برنامه به مسائل و جزئیات ریز و صحیح مداحی می‌پردازند.

 وی گفت: در این مسابقه ۹ گروه سه نفره کمپانی خواهند کرد، از کل افرادی که ثبت اسم کرده‌اند ما ۲۷ نفر از نوجوانان و جوانان را برای کمپانی در مسابقه و رقابت انتخاب کرده ایم. رسم این برنامه این‌گونه است که بعد از اجرای هر گروه، داوران به نقد و بررسی و نحوه اجرای مداحی و روزه خوانی مداحان خواهند پرداخت.

 تهیه کننده برنامه «هم‌نوایان تهرانی» اضافه کرد: اشتباهاتی که هر یک از کمپانی کنندگان در خوانش دارند، عنوان می‌شود و در انتهای این آزمون برگزیدگان نهایی از میان این سه گروه انتخاب خواهند شد. در انتهای این آزمون هم به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می‌شود؛ نفر اول هزینه رفت و برگشت به کربلای معلی و نفرات دوم تا سوم هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس و… اهدا خواهد شد.

حتما بخوانید   «امرالله احمدجو» سرمایه ملی است/ احمدجو به سینمای مردمی خدمت کرد

کطائیان خاطرنشان کرد: حاج رحمان نوازنی، حاج محمود تاری و حاج حسین هوشیار با اسم داور در این برنامه حضور پیدا خواهند کرد. داوران این مسابقه به صوت، لحن و منبع روزه خوانی مداحان و… توجه می‌کنند.

 تهیه کننده این برنامه تصریح کرد: علاقه‌مندانی که موفق به کمپانی در این مسابقه نشده‌اند، قادر اند این برنامه را گوش کنند تا ضمن آمادگی در اجرای مداحی، در مسابقات بعدی که پیش‌بینی شده است، در خانه مداحان برگزار شود، کمپانی کنند. این مسابقه اولین رقابت مداحان جوان در خانه مداحان است.

 وی گفت: مسابقه مداحی هم‌نوایان تهرانی در ۱۴ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای، از ۳۱ شهریور ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روی آنتن رادیو تهران می‌رود.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “آموزش مداحی در رادیو تهران” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : شهریور ۲۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران