آنگاه که در دفاع مقدس به شیوه خودمان جنگیدیم پیروز شدیم

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “آنگاه که در دفاع مقدس به شیوه خودمان جنگیدیم پیروز شدیم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر «عبدالحسین مفید» معاون معلومات عملیات نیروی زمینی ارتش در دوران دفاع مقدس عصر امروز در نشست «واکاوی عملیات الی بیت المقدس» که در مرکز اسناد و بررسی ها دفاع مقدس برگزار شد، پیرامون تاکتیک جنگ در سال‌های اول اظهار داشت: در سال اول جنگ چون همان تفکر ارتش صدام را اجرا می‌کردیم، موفقیتی حاصل نشد با اینحال بعد از اینکه به شیوه خودمان جنگیدیم، توانستیم موفق رفتار کنیم و پیروز شویم و این روند تا بعد از عملیات الی بیت المقدس ادامه داشت؛ در حقیقت از عملیات رمضان به دلیل آنکه ارتش صدام شیوه جنگیدن ما را متوجه شده بود، عملیات‌هایی که انجام می‌دادیم با پیروزی همراه نشد.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس رمز پیروزی ما وحدت و یکدلی بود و این همان چیزی است که اکنون دشمن آن را هدف قرار داده با اینحال در چنین موقعیتی بازهم نیروهای اثرگذار وحدت خود را حفظ کرده‌اند.

امیر مفید ادامه داد: بعد از عملیات الی بیت المقدس ارتش عراق با سه موقعیت روبرو بود که عبارتند از گسترش خدمات رسانی شوروی سابق، اجماع جهانی برای جلوگیری از شکست عراق و پی بردن ارتش این کشور از نحوه جنگیدن رزمندگان اسلام.

وی تاکید کرد: عملیات الی بیت المقدس خصوصیت مخصوصی دارد و آن برنامه ریزی دقیق نیروهای معلومات عملیات بود که توانستند لحظه را از دشمن بگیرند و با حضورشان در جاده اهواز – خرمشهر ارتش عراق را حیرت زده کنند.

حتما بخوانید   وظیفه هنرمندان تغییر ذائقه مخاطب به سوی دفاع مقدس است

انتهای پیغام/ ۲۳۱

امیدواریم نوشته “آنگاه که در دفاع مقدس به شیوه خودمان جنگیدیم پیروز شدیم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران