ابعاد هم کاری ایران و پاکستان در سطح بسیار خوبی قرار دارد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “ابعاد هم کاری ایران و پاکستان در سطح بسیار خوبی قرار دارد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار ژنرال «بلال اکبر» مدیرعامل ستاد ارتش جمهوری اسلامی پاکستان که در ستاد آجا برگزار شد، به روابط ایران و پاکستان در ابعاد تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی، بر علاقه دو طرف در گسترش روابط در همه عرصه‌ها اشاره نمود و اظهار داشت: سفر ژنرال باجوا فرمانده ارتش پاکستان، کمپانی فرمانده نیروی دریایی پاکستان در اجلاس آیونس و حضور جنابعالی در تهران موید پیشرفت این روابط است.

 

وی با اشاره به تعامل نیرو‌های مسلح دو کشور در عرصه‌های دریایی، زمینی و هوایی، تصریح کرد: انتظار هم این است که طرفین کمک کنند تا این روابط روز به روز گسترش یابد.

 

سرلشکر موسوی ضمن ابراز خوشحالی از روند رو به افزایش روابط نظامی دو کشور، به همسایگی نیروی دریایی دو کشور و نیز گسترش هم کاری نیرو‌های دریایی ایران و پاکستان اشاره نمود و گفت: امیدواریم پیشنهادات معرفی شده در این اجلاس پیگیری و عملیاتی شود.

 

وی به علاوه از طرف دیگر با بیان اینکه ما رفتار غلط آمریکا با پاکستانی‌ها را تایید نمی‌کنیم، عنوان کرد: باید مراقب باشیم که کشور‌های دیگر به محیط برادری موجود بین ایران و پاکستان آسیب نزنند.

 

ژنرال بلال اکبر مدیرعامل ستاد ارتش جمهوری اسلامی پاکستان نیز در این دیدار پیشرفت هم کاری‌ها در برقراری امنیت در منطقه به ویژه در موقعیت حال حاضر را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: ارتش ایران و پاکستان به مثابه ید واحد قادر اند از بروز هرگونه تهدید و آسیب ایمنی برای دو کشور جلوگیری کنند و پرچم صلح و امنیت را برافراشته نگه دارند.

حتما بخوانید   راهیان نور باعث تقویت دفاع همه‌جانبه می‌شود

 

وی پیشرفت و ارتقای روابط و پیگیری موضوعات مشترک بین نیرو‌های مسلح دو کشور را امری مهم و ضروری قلمداد و مبارزه با تروریسم را از موضوعات مشترک و مورد توجه دو کشور دانست که باید به طرز جدی به آن بپردازند.

 

به علاوه از طرف دیگر طرفین تامین امنیت مرزی و مرزنشینان ایران و پاکستان و مقابله موثر با تهدیدات ضد ایمنی دو کشور را مورد تاکید قرار دادند.

 

انتهای پیغام/۲۳۱

امیدواریم نوشته “ابعاد هم کاری ایران و پاکستان در سطح بسیار خوبی قرار دارد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران