اتحاد ۱۱ گروه تروریستی در ادلب سوریه با خدمات رسانی مالی ترکیه

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “اتحاد ۱۱ گروه تروریستی در ادلب سوریه با خدمات رسانی مالی ترکیه” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه بین‌الملل دفاع پرس، گروه‌های تروریستی حاضر در استان ادلب سوریه باز هم در شکل یک گروه با هم متحد شدند.

وبگاه خبری معارض عنب در جزئیات این خبر مطرح کرد که ۱۱ گروه وابسته به گروه تروریستی «ارتش آزاد» یک ائتلاف تازه تحت عنوان «الجبهه الوطنیه للتحریر» (جبهه ملی آزادی بخش) را تشکیل دادند.

این گروه‌ها با پخش اعلامیه‌ای مدعی شدند که ائتلاف ذکر شده در راستای پایبندی به «اصول انقلاب سوریه و تلاش برای تحقق آن» تشکیل شده است.

در این ائتلاف گروه‌های «فیلق الشام، ارتش آزاد ادلب، الفرقة الساحلیه الأولى، الفرقة الساحلیه الثانیه، الفرقه الأولى مشاه، الجیش الثانی، جیش النخبه، جیش النصر، لواء شهداء الإسلام در داریا، لواء الحریه، الفرقه ۲۳» حضور دارند.

«فضل الله الحجی» نیز با اسم سرکرده اصلی این ائتلاف انتخاب شد. الحجی قبل از این سرکرده فیلق الشام بود.

منابع نظامی معارض مطرح کردند که این گروه تحت خدمات رسانی ترکیه قرار دارد و آنکارا از شروع در تلاش بود که یک گروه نظامی تازه را در ادلب تشکیل دهد.

عنب در فوریه قبلی مطرح کرده بود که ترکیه به سبک عملیات موسوم به «سپر فرات» که در شمال حلب بود، سعی دارد یک گروه نظامی تازه در ادلب تشکیل دهد.

منابع نظامی در آن وقت مطرح کردند که این گروه به جای خدمات رسانی آمریکا، تحت خدمات رسانی مالی ترکیه قرار دارد و بعد از اینکه ترکیه نقاط ایست و بازرسی را تکمیل کرد، این رفتار در راستای تشکیل «ارتش ملی» خواهد بود.

حتما بخوانید   امیر سیاری سخنران قبل از خطبه‌های نمازجمعه در هفته جاری تهران

هیئة تحریر الشام که جبهه النصره رکن اصلی آن است و جبهه تحریر سوریا که چندی قبل از ائتلاف گروه‌های تروریستی «احرار الشام و نور الدین الزنکی» تشکیل شد، در این ائتلاف حضور ندارند.

گروه‌های تحت امر ائتلاف الجبهه الوطنیه در پنج بخش حضور خواهند داشت: حماه، حمص، ادلب، حلب و بخش ساحلی.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “اتحاد ۱۱ گروه تروریستی در ادلب سوریه با خدمات رسانی مالی ترکیه” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران