اجرای تورهای فرهنگی در قلب پایتخت

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “اجرای تورهای فرهنگی در قلب پایتخت” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «علیرضا امینی» مدیر تشریفات سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به استفاده مجدد از ظرفیت تیم داوطلبانی که پارسال وظیفه تشریفات را بر عهده داشتند، گفت: امسال به دلیل محدودیت های مالی که وجود داشت نیروی تازه نگرفتیم و از نیروی پارسال هم حدود ۳۰ درصد کم کردیم و تیم تشریفات به حدود ۷۲ نفر رسیده است. با این وجود این کاهش نفرات به معنی کم شدن کارها نیست و به توجه به ۳۰ درصد کاهش نیرو فشار بیشتری روی تیم تشریفات است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی دقیقی برای تک تک داوطلبان و شیفت ها و لوکیشن های حضور آنها شده است، گفت: بخشی از این تیم در فرودگاه، بخشی در محل اسکان مهمانان خارجی و بخشی در کاخ جشنواره مستقر می شوند. در این بین مردم حاضر در کاخ نیز به چند بخش ترابری، مارکت و محوطه تقسیم شده اند که با این وجود تمامی این دوستان پیوسته همراه با مهمانان برای راهنمایی آنان خواهند بود و به روش گردشی در محل های مختلف حضور خواهند داشت.

امینی تفاوت دیزاین لباس تیم تشریفات را درمقایسه با سال قبلی اندک ارزیابی کرد و گفت: تنها تغییری که در لباس خانم ها بوجود آمده بهره برداری از مقنعه به جای شال و روسری است.

مدیر تشریفات سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با تاکید بر اینکه جشنواره به داوطلبان تعهد مادی ندارد، عنوان کرد: داوطلبان علاقه مند به حضور در تیم تشریفات با علم به این مسئله به ما در مسیر جشنواره کمک خواهند کرد. حتی سه-چهار ماه جلوتر خودشان پیگیر بودند که جشنواره کی شروع می شود و با شور و شوق مراحل جشنواره را دنبال می کردند.

حتما بخوانید   از «خانه عنکبوت» شاه تا «ترن» انقلاب

امینی شروع کار بخش تشریفات جشنواره برای مهمانان را از فرودگاه عنوان کرد و اضافه کرد: مطلقا هیچ مهمانی بدون تشریفات از فرودگاه خارج نمی شود. همکارهای ما در فرودگاه شماره و ساعت پرواز را می دانند و با هتل نیز رابطه دارند و به محض اینکه مهمان به فرودگاه وارد می شود همکاران ما در هتل مطلع می شود و مهمان به محض ورود به هتل بدون معطلی اتاقش را تحویل خواهد گرفت.

وی با اشاره به سه هتلی که مهمانان در آنها مستقر هستند، شرح داد: مانند سال قبلی مهمانان در هتل های فردوسی، هویزه و پرشیا مستقر خواهند شد که فاصله دورترینشان با چارسو با اسم کاخ جشنواره به روش پیاده تنها ۱۰ دقیقه است. تورهایی نیز برای مهمانان مقرر کرده شده است که اطلاعاتش را در سایت قرار داده ایم. این تورها به شکلی پیش بینی شده اند که لطمه ای به کارگاه ها نزنند و با این وجود عمده این تورها هم به روش پیاده و در محدوده منطقه ۱۲ تهران است که کارهای تاریخی فراوانی دارد.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “اجرای تورهای فرهنگی در قلب پایتخت” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۲۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران