اجرا اختتامیه «جشنواره سرچشمه سرخ» تا قبل از ۲۷ اسفند

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “اجرا اختتامیه «جشنواره سرچشمه سرخ» تا قبل از ۲۷ اسفند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

«اسکندر یارنسب» مدیر کل فرهنگی و آگهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، اظهار داشت: کنفرانس «سرچشمه سرخ» سری‌ای مستند و تصویری از واقعه هفتم تیر است که به شهدای این واقعه و زندگی شهید بهشتی پرداخته است. سری تصویر‌هایی که در این کنفرانس موجود است، در هیچ سازمان و ابزاری نیست.

وی گفت: ممکن است عده ای از ابزار‌ها چندین عدد از این عکس ها را در دست داشته باشند، با اینحال عده ای از این عکس ها بازسازی و تکمیل‌سازی شده است. عده ای از این عکس ها برای تکمیل‌سازی ۱۰ روز لحظه از هنرمندان ما گرفته‌اند، تا با کیفیت بالا با اسم اثر نمایشگاهی معرفی شوند.

مدیر کل فرهنگی و آگهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بسیاری از کارهای تاریخی ما در عرصه تصویر در معرض نابودی قرار گرفته است، گفت: بسیاری از عکس ها ناب شهید بهشتی که در آرشیو ابزار‌های مختلف وجود داشته است در حال خراب شدن بود که به همت بخش تصویر این جشنواره، تعداد فراوانی از آن‌ها بازسازی و تکمیل سازی شد.

یارنسب از چاپ کتاب سری عکس ها این کنفرانس اطلاع داد و اضافه کرد: سری عکس ها این کنفرانس را در شکل یک کتاب چاپ خواهیم کرد تا برای همه مورد بهره برداری قرار گیرد. در عرصه هنر تازه، نگاه هنرمندان به مسئله هفتم تیر یک نگاه ویژه بود که با بیانی تازه معرفی شد. در این بخش با ترکیب هنرهای تازه مخاطب و بازدیدکننده وارد هم کاری می‌شود و کنفرانس صرفاً یک طرفه نیست. جذابیت عرصه هنر تازه دلیل شده در محیط اینستاگرام عده ای از کارهای این کنفرانس بیش از ۴۰ هزار دنبال کننده داشته باشند که در معرض نمایش گذاشته است این عرصه مخاطب را با خود درگیر می‌کند.

حتما بخوانید   بزرگترین غفلت شیعه از عاشورا و 500 سال نگاه معیوب به محافل دینی/ توجه دلسوزان انقلاب دلیل پیشرفت شعر عاشورایی است

وی ادامه داد: در عرصه نقاشی و پوستر نیز ما هنرمندان چهار نسل را همراه با هم قرار دادیم. کارهای این جشنواره مطمئناً سرمایه‌های بزرگ کشور در عرصه نقاشی انقلاب خواهند بود. کارهای هنرمندان پیشکسوت و صاحب اسم کشور که چندین ماه سرگرم خلقشان بوده‌اند در این کنفرانس می باشد. کارهای نفیس، بدیع و تاثیرگذاری در این کنفرانس به نمایش در آمده است.

مدیر کل فرهنگی و آگهی بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد: در عرصه هنر به مسئله واقعه هفتم تیر پرداخته نشده بود که ما این مسئله را پیگیری کردیم که امیدواریم طلیعه‌ای باشد تا اندیشه شهید بهشتی در همه عرصه‌ها به ویژه در عرصه سینما و عرصه‌های هنری و ادبی به طرز شایسته نمایش داده شود.

یارنسب گفت: کنفرانس «سرچشمه سرخ» همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۸ تا تاریخ ۲۷ اسفند در موزه صبا برپاست و بعد از آن صحبت‌ها و برنامه ریزی‌های انجام شده تا این کنفرانس را در مراکز استان‌ها و مجلس شورای اسلامی در معرض دید قرار دهیم. داوری کارهای و مراسم اختتامیه نیز تا قبل از ۲۷ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “اجرا اختتامیه «جشنواره سرچشمه سرخ» تا قبل از ۲۷ اسفند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران