اجرا هزار محفل قرآنی در یگان‌های نیروی هوایی ارتش/ پرورش ۳ هزار حافظ قرآنی در نهاجا

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “اجرا هزار محفل قرآنی در یگان‌های نیروی هوایی ارتش/ پرورش ۳ هزار حافظ قرآنی در نهاجا” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

حجت الاسلام «سید محمد سیدیان» معاون فرهنگی و روابط عمومی نیروی هوایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، با اشاره به فعالیت‌های قرآنی این معاونت اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت ۷ تا ۸ صبح برنامه جزء خوانی قرآن کریم در تمامی مساجد کوی‌های سازمانی، قرارگاه‌های آموزشی، حسینیه‌ها و دانشگاه‌های نیروی هوایی ارتش برای پرسنل پایور و وظیفه برگزار می‌‌شود که به طرز معمول هر روزه حدود هزار محفل قرآنی برپا می‌شود.

 

وی ادامه داد: به علاوه از طرف دیگر از ساعت ۸ الی ۸:۳۰ صبح کلاس دیگری برای فرماندهان و مدیران نیروی هوایی برگزار می‌شود که در آن از اساتید فن جهت تفسیر و تامل در آیات قرآنی جهت درک و فهم عمیق آیات الهی استفاده می‌شود.

 

حجت الاسلام سیدیان گفت: در راستای ترویج فرهنگ تلاوت آیات قرآنی هر روز قبل از اذان مغرب در تمامی مساجد کوی‌های سازمانی و پایگاه‌های فرهنگی برنامه جزءخوانی اجرا می‌شود که از این برنامه استقبال خوبی شده است.

 

معاون فرهنگی و روابط عمومی نهاجا به دیگر برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی این معاونت در ماه رمضان اشاره نمود و اضافه کرد: در طول ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی از قبیل مسابقات قرآنی ویژه کارکنان و خانواده‌هایشان برگزار می‌شود.

 

وی به علاوه از طرف دیگر گفت: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برنامه ایجاد دارالتحفیظ قرآنی را در سطح نیروها ابلاغ کرده است که نیروی هوایی پیرامون این مسئله تا اینجای کار ۸ دارالتحفیظ را تاسیس و ایجاد ۵ دارالتحفیظ را در مسیر پیش روی دارد.

حتما بخوانید   «ناوشکن دماوند» در حال انتقال به کارخانجات تعمیراتی است

 

حجت الاسلام سیدیان در انتهای از اجرای برنامه حفظ آیات قرآنی در نیروی هوایی ارتش اطلاع داد و خاطرنشان کرد: در سطح نیرو برنامه هر روزه آیات قرآنی یعنی هر روز یک آیه در حال اجرا است که براساس این برنامه تا اینجای کار حدود ۳ هزار حافظ قرآنی از یک جزء تا سی جزء پرورش یافته‌اند.

 

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “اجرا هزار محفل قرآنی در یگان‌های نیروی هوایی ارتش/ پرورش ۳ هزار حافظ قرآنی در نهاجا” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران