اجرا هزار محفل قرآنی در یگان‌های نیروی هوایی ارتش/ پرورش ۳ هزار حافظ قرآنی در نهاجا

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “اجرا هزار محفل قرآنی در یگان‌های نیروی هوایی ارتش/ پرورش ۳ هزار حافظ قرآنی در نهاجا” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

حجت الاسلام «سید محمد سیدیان» معاون فرهنگی و روابط عمومی نیروی هوایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، با اشاره به فعالیت‌های قرآنی این معاونت اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت ۷ تا ۸ صبح برنامه جزء خوانی قرآن کریم در تمامی مساجد کوی‌های سازمانی، قرارگاه‌های آموزشی، حسینیه‌ها و دانشگاه‌های نیروی هوایی ارتش برای پرسنل پایور و وظیفه برگزار می‌‌شود که به طرز معمول هر روزه حدود هزار محفل قرآنی برپا می‌شود.

 

وی ادامه داد: به علاوه از طرف دیگر از ساعت ۸ الی ۸:۳۰ صبح کلاس دیگری برای فرماندهان و مدیران نیروی هوایی برگزار می‌شود که در آن از اساتید فن جهت تفسیر و تامل در آیات قرآنی جهت درک و فهم عمیق آیات الهی استفاده می‌شود.

 

حجت الاسلام سیدیان گفت: در راستای ترویج فرهنگ تلاوت آیات قرآنی هر روز قبل از اذان مغرب در تمامی مساجد کوی‌های سازمانی و پایگاه‌های فرهنگی برنامه جزءخوانی اجرا می‌شود که از این برنامه استقبال خوبی شده است.

 

معاون فرهنگی و روابط عمومی نهاجا به دیگر برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی این معاونت در ماه رمضان اشاره نمود و اضافه کرد: در طول ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی از قبیل مسابقات قرآنی ویژه کارکنان و خانواده‌هایشان برگزار می‌شود.

 

وی به علاوه از طرف دیگر گفت: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برنامه ایجاد دارالتحفیظ قرآنی را در سطح نیروها ابلاغ کرده است که نیروی هوایی پیرامون این مسئله تا اینجای کار ۸ دارالتحفیظ را تاسیس و ایجاد ۵ دارالتحفیظ را در مسیر پیش روی دارد.

حتما بخوانید   پیغام تبریک فرمانده ناجا به فرمانده کل ارتش و جانشین مدیرعامل ستادکل نیروهای مسلح

 

حجت الاسلام سیدیان در انتهای از اجرای برنامه حفظ آیات قرآنی در نیروی هوایی ارتش اطلاع داد و خاطرنشان کرد: در سطح نیرو برنامه هر روزه آیات قرآنی یعنی هر روز یک آیه در حال اجرا است که براساس این برنامه تا اینجای کار حدود ۳ هزار حافظ قرآنی از یک جزء تا سی جزء پرورش یافته‌اند.

 

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “اجرا هزار محفل قرآنی در یگان‌های نیروی هوایی ارتش/ پرورش ۳ هزار حافظ قرآنی در نهاجا” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران