اجرا کنفرانس نقاشی و دیزاین دفاع مقدس و مدافعان حرم/ سرلشکر باقری میهمان ویژه افتتاحیه است

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “اجرا کنفرانس نقاشی و دیزاین دفاع مقدس و مدافعان حرم/ سرلشکر باقری میهمان ویژه افتتاحیه است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، نشست خبری کنفرانس دیزاین و نقاشی «آیینه‌های زنگار بسته» با حضور سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز تجسمی عرصه هنری برگزار شد.

«سیدمسعود شجاعی طباطبایی» مدیر مرکز تجسمی عرصه هنری در ابتدای این نشست اظهار داشت: کنفرانس نقاشی و دیزاین شهدای مدافع حرم و مدافعان حرم با عنوان «آیینه‌های زنگار بسته» برگزار خواهد شد.

وی گفت: بارقه این کنفرانس از دیدن کارهای «آرش فروغی» هنرمند شهرستانی شکل گرفت. شهید همدانی، شهید باقری، عماد مغنیه و چندین عدد از شهدای مدافع حرم و شهدای انقلاب اسلامی و مدافعان حرم به وسیله این هنرمند نقاشی شده‌اند.

مدیر مرکز تجسمی عرصه هنری تصریح کرد: ابتدا قصد داشتیم این کنفرانس را انفرادی برگزار کنیم؛ با اینحال هنرمندان فراوانی پیرامون شهدا تلاش نموده بودند و خوب بود همه هنرمندان در این کنفرانس حضور داشته باشند.

شجاعی طباطبایی گفت: وقتی خبر این کنفرانس مطرح شد، استقبال عجیبی صورت گرفت. غیر از نقاشی در عرصه‌های گرافیک، تصویرسازی نیز کارهای دیگری هم موجود است؛ با اینحال این کنفرانس صرفا در دست به دیزاین و نقاشی است تا در آتی بخش کنفرانس برگزار شود. عنوان کنفرانس نیز به وسیله علیرضا قزوه انتخاب شده است.

وی اضافه کرد: «آیینه‌های زنگار بسته» عنوان خوبی برای شفافیت شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم برای این کنفرانس است. عده ای از کارهای این کنفرانس آرشیوی و بخشی سفارشی نقاشی شده است. در قسمت سفارش وقتی مطرح شد مبلغی و هزینه‌ای به هنرمندان پرداخت شود، هنرمندان نپذیرفتند و قبول کردند این کار بدون هیچ هزینه‌ای انجام شود.

حتما بخوانید   سرلشکر باقری صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد/ راه‌اندازی سایت رسمی مدیرکل ستاد کل نیروهای مسلح در زمانی نه چندان دور

مدیر مرکز تجسمی عرصه هنری گفت: مصطفی گودرزی، سیدحمید شریفی، حسن روح‌الامین، صابر شیخ رضایی، صادق کنجی، علی ذاکری، محمد اسدی، محمد اسدی جوزانی، حسین براتی، فریبا منوچهری، محمدعلی نادری، رقیه پهلونی از نمونه هنرمندان حاضر در این هنرمندان دعوت شده در این کنفرانس خواهند بود.

شجاعی طباطبایی ادامه داد: حسن روح‌الامین، مصطفی گودرزی و آزادنیا هنرمندانی هستند که آثاری در قلب بوم معرفی خواهند کرد. عکس هایی از شهیدان زین‌الدین، همت و همدانی در این کنفرانس خواهد بود.

وی گفت: خانواده برخی از این شهدا در کنفرانس حضور دارند و کارهای هنری ایجاد شده به دست هنرمندان به وسیله همین هنرمندان به خانواد‌ه‌های شهدا تقدیم خواهد شد.

مدیر مرکز تجسمی عرصه هنری گفت: کنفرانس ساعت ۱۴ روز دوشنبه ۳۰ بهمن افتتاح خواهد شد که در نگارخانه محشر عرصه هنری در معرض نمایش قرار خواهد گرفت. میهمان ویژه افتتاحیه سرلشکر باقری مدیرعامل ستاد کل نیروهای مسلح است. حدود ۱۰۰ اثر از یکصد شهدای دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مدافعان حرم در این کنفرانس می باشد. ما تا ابد مدیون شهدا هستیم و وظیفه عرصه هنری است پیرامون آن‌ها کار کند.

شجاعی طباطبایی گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بحث هم‌افزایی جدی گرفته شده است تا بتوانیم جریان‌سازی کنیم. سال آتی جشنواره‌ای به مناسبت چهلمین سالگرد جشن انقلاب خواهیم داشت و با کمک روایت فتح کار را پیش خواهیم برد.

وی اظهار داشت: کار در عرصه تصویرسازی شهدا نو و تازه است. به دلیل محدودیت فضا و قابلیت ها امکان بهره برداری از همه هنرمندان را نداشتیم. تصویر احمد متوسلیان به وسیله حسن روح‌الامین به تصویر کشیده شده است.

حتما بخوانید   کم‌رنگ شدن روحیه پیشرو‌گری دلیل می‌شود برکت از کار ما برود

مدیر مرکز تجسمی عرصه هنری اضافه کرد: پرتره‌ای از شهدای عرصه هنری از نمونه هادی باغبانی و سعید جان‌بزرگی نیز در این کنفرانس نقاشی شده است.

 انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “اجرا کنفرانس نقاشی و دیزاین دفاع مقدس و مدافعان حرم/ سرلشکر باقری میهمان ویژه افتتاحیه است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۲۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران