اجرا یادواره چله کوچ چلچله ویژه اربعین شهید حججی/ معرفی کتاب «جون خادم المهدی»

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “اجرا یادواره چله کوچ چلچله ویژه اربعین شهید حججی/ معرفی کتاب «جون خادم المهدی»” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، نشست خبری «یادواره ادبی چله کوچ چلچله» ویژه گرامی‌داشت اربعین شهید مدافع حرم، محسن حججی با حضور حجت الاسلام سید عبدالله حسینی مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و دبیر این یادواره و جمعی از اصحاب رسانه در مجمع تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

 

در این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالله حسینی دبیر یادواره چله کوچ چلچله با بیان اینکه رازی در شهادت شهید محسن حججی وجود داشت، اظهار داشت: سوریه امروز محل تلاقی حق و باطل است و جمهوری اسلامی ایران برای حفظ حریم اهل بیت علیهم‌السلام شهدای بزرگواری را تقدیم جهان اسلام کرده است.

 

مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه دست خدا در کار بود که شهادت شهید حججی برجسته و عظمت ایشان به رخ جهانیان کشیده شود، گفت: شهید محسن حججی هم دلچسب زندگی کرد، هم دلچسب جنگید و هم دلچسب شهید شد. تنها خواسته وی از امام رضا (ع) و دیگر ائمه اطهار علیهم السلام شهادت بود.

 

وی اضافه کرد: با شرایطی که این شهید با اقداماتی که قبل از شهادت انجام داده بود، موفق شد خود را در دل هم وطنمان جای دهد، در جبهه مقاومت هم مطرح شد؛ تا جایی که وی به چگوارای جهان مبدل و افتخار بین المللی شده است که تصویر وی را بر لباس‌ها چاپ و بر تن می‌کنند.

حتما بخوانید   به حلقوم بریده شهید حججی قسم تا نابودی تازه ترین نفرشان از پای نخواهیم نشست

 

دبیر یادواره چله کوچ چلچله پیشتر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در باب شهید حججی که فرمودند «حججی حجتی در مقابل همگان شد»، تصریح کرد: حماسه ای که خانواده این شهید بعد از شهادتش از خود نمایش دادند، صلابتی که در چهره شهید لحظه اسارت نمایان بود و شهادت حسین‌گونه‌اش دست به دست هم داد تا چهره وی به حماسه‌ساز بین‌المللی مبدل شود و روحیه رزمندگان اسلام را تقویت کند.

 

حجت‌الاسلام حسینی پیشتر خاطرنشان کرد: شهید حججی وظیفه خود را انجام داد؛ ما هم به نوبه خود باید وظیفه خود را انجام دهیم. هر نوشته ای که خبرنگاران در باب شهید حججی می‌نویسند، گلوله ای بر قلب تروریست‌های داعش خواهد بود.

 

ایشان در تشریح برنامه‌های یادواره چله کوچ چلچله گفت: مراسمی جهت گرامی‌داشت شهید محسن حججی روز یکشنبه ۲۶ شهریورماه در شبستان حرم حضرت معصومه (س) به همت عرصه علمیه قم و با هم کاری همه نهادهای پیشرو و مردم‌نهاد برگزار شد که این مراسم مورد استقبال باشکوه مردم قم قرار گرفت.

مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد: یادواره چله کوچ چلچله در آستانه اربعین شهید محسن حجی نیز فردا پنج‌شنبه ۳۰ شهریورماه با هم کاری عرصه علمیه تهران، مجمع جهانی تقریب مذاهب، پژوهشگاه
فرهنگ و اندیشه اسلامی، مؤسسه فرهنگی سرچشمه و مؤسسه فرهنگی کساء و عرصه
هنری برگزار می‌شود که در این یادواره علما و شخصیت‌هایی از اهل سنت حضور خواهند داشت و به علاوه از طرف دیگر یکی از علمای اهل سنت در این مراسم سخنرانی می‌کند و یکی از شاعران اهل سنت نیز شعرخوانی در خصوص این شهید خواهد داشت.

حتما بخوانید   اسطوره‌ای که معنای مدافع حرم بودن را تشریح کرد

وی گفت: هشت نفر از شاعرانی که بهترین شعر را در وصف شهادت محسن حججی سروده‌اند، در این مراسم شعر خود را خواهند خواند.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه سخنران افتتاحیه این مراسم آیت‌الله رشاد مدیرعامل عرصه‌های علمیه تهران و سخنران اختتامیه آن آیت‌الله محسن اراکی خواهند بود، تصریح کرد: کتاب «جون خادم المهدی(عج)» که نامش از اتیکتی که خانم شهید حججی وقتی که وی را راهی دفاع از حریم اهل بیت می‌کرد به سینه‌اش دوخته بود، گرفته شده و به وسیله مؤسسه فرهنگی کساء تهیه و روی جلد آن به اهتمام شهید محسن حججی نوشته شده است، معرفی خواهد شد.

وی اضافه کرد: میلاد هارونی دو سرود برای شهید حججی تکمیل کرده است که در این مراسم به روش زنده اجرا خواهد شد. مرتضی نداف هنرمند کشورمان نیز با سوخته‌نگاری روی چوب، تابلویی را از لحظه شهادت شهید محسن حججی شروع کرده است که فردا در این مراسم از این اثر هنری معرفی می‌شود و برنامه ریزی شده است این تابلو در موزه نیاوران نگهداری شود.

مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: عرصه هنری تهران نیز کارگاهی گرافیکی در خصوص شهید حججی ایجاد کرده بود که در آن ۴۰ اثر هنری ایجاد شده است. نمایشگاهی از این کارهای در محل اجرا یادواره «چله کوچ چلچله» برگزار می‌‍‌شود.

ایشان در انتهای خاطرنشان کرد: در این مراسم که فردا از ساعت ۱۸ تا ۱۸ در مؤسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار می‌شود، نماهنگی به مناسبت سپری شدن ۴۰ روز از کوچ شهید محسن ححجی پخش خواهد شد و برنامه ریزی شده است از خانواده شهید محسن حججی در این مراسم نیز تجلیل به رفتار آید. 

حتما بخوانید   تمام مشکلات بشریت با اُنس به قرآن حل خواهد شد

 

انتهای پیغام/ ۴۱۱

امیدواریم نوشته “اجرا یادواره چله کوچ چلچله ویژه اربعین شهید حججی/ معرفی کتاب «جون خادم المهدی»” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : شهریور ۲۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران