احداث اسکان موقت برای زلزله‌زدگان به قرارگاه سازندگی سپاه واگذار شد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “احداث اسکان موقت برای زلزله‌زدگان به قرارگاه سازندگی سپاه واگذار شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گره دفاعی ایمنی دفاع پرس، در راستای ضرورت اهتمام جدی ابزار‌ها و نهادها در عرصه بازسازی جاهای زلزله زده استان کرمانشاه و کاهش آلام هموطنان عزیز آسیب دیده از زلزله، نشست مشترک مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه امروز (جمعه) برگزار و منجر به امضای تفاهم نامه هم کاری شد. 

تسریع در عملیات تخریب و آواربرداری واحدهای آسیب دیده، تامین مصالح، کمک به حمل مصالح و هم کاری در تامین اسکان و سرپناه موقت از اقداماتی است که از جانب بنیاد مسکن به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه در شکل این تفاهم نامه سپرده شده است.

در این تفاهم نامه مقرر شده است بعد از تشکیل پرونده از جانب بنیاد مسکن، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه از روش تامین ماشین آلات سنگین ضروری، تامین نیروی انسانی کارشناس، کمک به مردم جهت تجمیع اسباب و اثاثیه و بازیافت تفکیک مصالح، احداث اسکان موقت را انجام دهد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در این نشست با اشاره به اعمال این قرارگاه در عرصه خدمت رسانی به زلزله زدگان، گفت: از وقتی که درمقایسه با زلزله اطلاع رسانی شد، دستور تکمیل باش و بکارگیری ماشین آلات و نیروی انسانی برای امداد رسانی و خدمت رسانی به زلزله زدگان عزیز صادر شد.

وی با بیان اینکه با استناد به تقسیم بندی جاهای بین ابزار‌ها، نهادها و سازمان‌ها، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) عهده دار رسیدگی به ۷۴ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار نفر از شهرستان سرپل ذهاب تا شهر ازگله شد، اضافه کرد: غیر از هم کاری در امدادرسانی وآواربرداری، بیش از ۶ هزار تخته چادر، ۱۰هزار تخته پتو و هر روزه  ۱۲ تا ۱۵ هزار غذای گرم در بین زلزله زدگان از سرپل ذهاب تا ازگله توزیع شده است.

حتما بخوانید   داعش مسلمان دروغین است/ شهادت «حججی» مضطربم کرد/ ملتی که تاریخ نداشته باشد هویت ندارد

سردار عبداللهی ادامه داد: با استناد به استقرار کارگاه‌های ما در استان کرمانشاه به دلیل انجام برنامه برنامه تجمیع روان آب های غرب کشور و وجود ماشین آلات و نیروهای کارشناس در آن استان، در عرصه احداث اسکان روستاییان زلزله زده مشکلی نیست.

وی با مطرح آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) برای احداث همزمان اسکان موقت و اسکان دائم خانواده های زلزله زده گفت: به فضل الهی از هفته آتی کار احداث اسکان موقت روستاییان را شروع خواهیم کرد.

مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این نشست با تقدیر و تشکر از اعمال قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در هم کاری‌های قبلی بویژه در بازسازی جاهای زلزله زده ورزقان آذربایجان شرقی اظهار داشت: پیرو مصوبه دولت مبنی بر واگذاری مسئولیت بازسازی جاهای زلزله زده استان کرمانشاه و تامین اعتبار ضروری در شکل وام و واگذاری آن به بنیاد مسکن، ستادها را برای تشکیل پرونده برای جاهای زلزله زده مستقر کردیم که از فردا با حضور در آن جاهای برای هر خانوار تشکیل پرونده می دهند.

علیرضا تابش اضافه کرد: در امر بازسازی در روستاها نیازمند هم کاری و هم کاری سپاه هستیم، سپاه قابلیت ها، ماشین آلات و ابزارهای مهندسی خوبی در منطقه دارد و برنامه ریزی شده است با کمک سپاه این بازسازی را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در مرحله اول بعد از تشکیل پرونده از جانب ستادهای این بنیاد، با معرفی مردم به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) آواربرداری اجرا میشود و احداث اسکان موقت از جانب قرارگاه انجام شود.

تابش با بیان اینکه برای اسکان دائم هم برنامه ریزی کرده ایم، گفت: اولویت کار اسکان موقت برای زلزله زدگان و خروج آنان از اسکان اضطراری است و با این وجود برنامه ریزی‌هایی هم در خصوص اسکان دائم آنان در مسیر پیش روی است که متعاقبا مطرح می‌شود.

حتما بخوانید   به حلقوم بریده شهید حججی قسم تا نابودی تازه ترین نفرشان از پای نخواهیم نشست

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است، این تفاهم‌نامه در پی سپرده شدن مسئولیت اسکان زلزله زدگان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مطرح آمادگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای هم کاری و نقش پذیری در این راستا، امضا شده است.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “احداث اسکان موقت برای زلزله‌زدگان به قرارگاه سازندگی سپاه واگذار شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آبان ۲۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران