احداث ۶۰۰ هزار متر مربع کانکس به مدت ۳۵ روز در جاهای زلزله‌زده غرب

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “احداث ۶۰۰ هزار متر مربع کانکس به مدت ۳۵ روز در جاهای زلزله‌زده غرب” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

سردار سرتیپ «عبادالله عبداللهی» فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، پیرامون اتمام مراحل تولید و نصب کانکس در جاهای زلزله‌زده کرمانشاه، اظهار داشت: ۵ آذر و بعد از بازدید رهبر معظم انقلاب از جاهای زلزله‌زده، قول دادیم تا سخت اسکان موقت زلزله‌زدگان غرب کشور را حل کنیم؛ لذا از آن تاریخ فعالیت خود را در منطقه وسیعی از ثلاث باباجانی تا گیلانغرب شروع کردیم.

وی اضافه کرد: ابتدا آواربرداری را انجام دادیم؛ عملیاتی که بسیار سخت بود، بدلیل آنکه به دلیل وجود اسباب و اثاثیه مردم در پایین آوار می‌بایست این عملیات را با دقت انجام می‌دادیم؛ پیرامون این مسئله ۱۱ موسسه و ۶ گروه مهندسی وابسته به قرارگاه ماموریت یافتند تا در تمام روستاهای منطقه آواربرداری و تولید کانکس را انجام دهند.

سردار عبداللهی ادامه داد: این فعالیت‌ها در حالی شروع شد که در شرایط عادی می‌بایست سه ماه لحظه برای تجهیز کارگاه اختصاص می‌یافت، با اینحال با راه‌اندازی ۴ کارگاه تولید کانکس در کرمانشاه و ۴ کارگاه در تهران و با بکارگیری ۳ هزار نفر، بالغ بر ۶۰۰ هزار متر مربع کانکس را طی مدت ۳۵ روز ساخته و احداث کردیم.

وی با بیان اینکه در تولید این کانکس‌ها حدود ۵ هزار تُن فِرِم فلزی یا سازه‌های فلزی استفاده شده است، بیان داشت: اگر می‌خواستیم این تعداد کانکس که در ابعاد ۱۶ متری بودند را از تهران به کرمانشاه منتقل می‌کردیم، نیاز به ۸ تا ۱۰ هزار تریلی داشتیم؛ غیر از این حمل کانکس‌های مورد نظر، به یک بازه زمانی شش ماهه ضروری شد، با اینحال با تدبیری که صورت گرفت برش فرم‌ها در تهران زده شد و بعد هر تریلی به جای آن که یک کانکس ساخته شده را حمل کند، قطعات ۱۸ تا ۲۲ کانکس را حمل کرد.

حتما بخوانید   هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی تخریب مسجدالاقصی است/ قدس مدفن رژیم جعلی صهیونیستی خواهد شد/ خائنان مجازات می‌شوند

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) تصریح کرد: برای انجام این کار تعهد دو ماهه داده بودیم که سپس خدمت مقام معظم رهبری متعهد شدیم ۴۵ روزه به اتمام برسانیم و امروز موفق شدیم در مدت ۳۵ روز کار را به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به اینکه برای احداث این تعداد کانکس حدود ۹ هزار پی تکمیل کردیم و ۸ هزار و ۳۰۰ کانکس ساختیم و تحویل مردم دادیم که با این وجود تعهد ما ۸ هزار ابزار کانکس بود، گفت: کار اگر در دست دیگران بود، ممکن است تا اینجای کار حتی نمی‌توانستند هزار ابزار کانکس هم نصب کنند، مگر اینکه کانکس‌های تکمیل می‌خریدند که آن را هم می‌بایست با ترافیکی که در جاده‌ها می باشد به منطقه حمل می‌کردند. کانکس‌های ساخته شده به وسیله قرارگاه با استناد به استاندارد‌هاست.

سردار عبداللهی بیان داشت: کانکس‌های ساخته شده به وسیله قرارگاه، حاوی پنل‌هایی به قطر ۷ سانتی متر است که در مقابل گرما و سرما، تندباد‌هایی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و زلزله ۸ ریشتری مقاوم است.

ایشان در خصوص تولید منازل (اسکان موقت) زلزله‌زدگان به وسیله قرارگاه هم بیان داشت: برای تولید منازل زلزله‌زدگان اگر سری دولت بخواهد، در این عرصه نیز تکمیل کمک به مردم هستیم تا در یک بازه زمانی کوتاه، منازلی با کیفیت و مورد تایید بسازیم؛ گفتن این مسئله در اینجا ضروری است که برای تولید این کانکس‌ها ۴۰ درصد از هزینه‌های مربوطه را قرارگاه پرداخت کرده است.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در انتهای عنوان کرد: این کانکس‌ها به نحوی جانمایی شده‌اند که در محل سکونت خود مردم است به نحوی که بخشی از ساختمان زلزله زدگان شمرده می‌شود. بعد از اسکان دائم زلزله‌زدگان، این کانکس‌ها جمع‌آوری نمی‌شود و در منازل زلزله‌زدگان باقی می‌ماند.

حتما بخوانید   سپاه معرفی شهدا را از سطح ارگان‌ها و نهادها جلوتر بگذارد

انتهای پیغام/ ۲۳۱

امیدواریم نوشته “احداث ۶۰۰ هزار متر مربع کانکس به مدت ۳۵ روز در جاهای زلزله‌زده غرب” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۱۴, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران