ارتش از استحکام و توانایی بسیار بالایی دارا است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “ارتش از استحکام و توانایی بسیار بالایی دارا است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» جانشین فرمانده کل ارتش،  در منطقه یکم امامت نداجا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نقش ارتش در هشت سال دفاع مقدس بی‌بدیل بود اضافه کرد: حضور نیروی دریایی، رشادت‌های نیروی هوایی و زمینی باعث شد تا حرکت‌های دشمن راه به‌جایی نبرد و نقش ارتش اثرگذار بود.

وی با اشاره به اینکه بعد از جنگ هم وظیفه حراست از مرزهای دریایی، هوایی و زمینی کشور را ارتش به‌خوبی انجام داده است، خاطرنشان کرد: باتجربه‌ای که امروز ارتش از جنگ تحمیلی به دست آورده به‌خوبی در حال انجام‌وظیفه خود است.

پوردستان بابیان اینکه امروز در دریا با توجه توانمندی که در تولید تسلیحات و ابزارهای داریم خارج از آب‌های سرزمینی حتی در اقیانوس هند حاضرشده و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‌گذاریم، اظهار کرد: در عرصه هوایی جنگنده‌های بومی ساخته‌شده است، رادارهای تولیدی تولید داخل به‌گونه‌ای است که در تمامی سطوح هوایی پوشش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ارتش از توانایی، استحکام و توانایی بسیار بالایی دارا است، اضافه کرد: در دفاع از مرزهای گسترده کشور از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کنیم؛ تهدیدها را رصد کرده و متناسب با آن ارتش جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های دفاعی را در خود تقویت می‌کند.

پوردستان در خصوص سخنان ترامپ در سازمان ملل، اظهار کرد: وظیفه ارتش رصد تهدیدها، اشراف اطلاعاتی در مرزها، منطقه و فرا منطقه است و متناسب با آن باید ظرفیت‌های دفاعی را در خود ایجاد کند و امروز به این مهم رسیده‌ایم و آمادگی انگشت روی ماشه بودن‌ها می باشد و اگر دشمن بخواهد خطایی مرتکب شود مطمئناً با جواب پشیمان کننده‌ای روبه‌رو خواهد شد.

حتما بخوانید   حجت‌الاسلام علوی هفته سربازان گمنام امام لحظه (عج) را تبریک گفت

جانشین فرمانده کل ارتش  با اشاره به حضور نیروهای ارتش و سپاه در عراق و سوریه برای جلوگیری از گروه‌های تکفیری، تصریح کرد: مسئولیت اصلی با سپاه پاسداران است و ارتش به‌صورت حضور مستشاری بنا بر نیاز همراه با نیروهای سپاه پاسداران حضور دارد و خدمات رسانی می‌کند.

پوردستان بابیان اینکه داعش پدیده‌ای است که استکبار جهانی و کشورهای مرتجع در حال حمایتش هستند، خاطرنشان کرد: احساس ما این است که امروز کشورهایی که ایجادکننده داعش هستند در جستجوی کشور ثالثی هستند تا داعش را در آن ساکن کنند.

وی با اشاره به اینکه کشورهایی مانند افغانستان، لیبی و عده ای کشورهای آسیای میانه را برای این کار نامزد کرده‌اند، اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است که مأوا داعش بعد از سوریه و عراق، کشور پاکستان باشد چونکه هم داعش حضور دارد، هم بخشی از طالبان بیعت کرده‌اند و هم هزینه‌های سنگینی برای جذب نیرو شده است

جانشین فرمانده کل ارتش  ادامه داد: ما برای هرگونه جلوگیری از داعش چه در عراق، چه در سوریه و چه هرجای دیگری آمادگی کامل داریم.

وی اضافه کرد: فرمانده کل ارتش کارگروه‌هایی برای سمت دهی تلاش‌ها بوجود آورده است، خاطرنشان کرد: این کارگروه‌ها در عرصه معیشت، تعالی معنوی و بصیرت و پیشرفت آمادگی رزمی و توان دفاعی تشکیل‌شده و در حال فعالیت هستند و تمامی ظرفیت‌های ارتش در شکل این سه کارگروه استفاده خواهد شد.

پوردستان با اشاره به اینکه همه‌ساله یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران رزمایش‌های سالیانه دارند و غیر از آن رزمایش‌های تخصصی برگزار می‌کنند، اضافه کرد: در این منطقه‌ای که هستیم رزمایش‌های پهبادی و جنگ الکترونیک برگزارشده و تا انتهای سال با تصویب ستاد کل نیروهای مسلح رزمایش ولایت ۹۶ برگزار می‌شود.

حتما بخوانید   بازخوانی پرونده عزل صیاد شیرازی از جانب بنی‌صدر

امیدواریم نوشته “ارتش از استحکام و توانایی بسیار بالایی دارا است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران