ارتش نقش مهمی در تامین امنیت اقتصاد کشور دارد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “ارتش نقش مهمی در تامین امنیت اقتصاد کشور دارد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در اولین همایش روابط عمومی ارتش و فعالان رسانه ای با تسلیت شهادت امام موسی کاظم علیه السلام اظهار داشت: در ابتدای انقلاب ارتش تنها نیروی مسلح و تنها مدافع انقلاب بود و منافقین و دشمنان می خواستند این نیروی مدافع را از انقلاب بگیرند.

وی ادامه داد: شعار دشمنان انقلاب این بود که ارتش نمی خواهیم با اینحال امام در اطلاعیه ای ۲۹ فروردین را روز ارتش مطرح و گفتند که ارتش باید در خیابانها رژه برود و کسی حق ندارد در امور ارتش دخالت کند.

امیر سیاری روز ۲۹ فروردین ۵۸ را روز تولد ارتش پیشرو دانست و گفت: ارتش تا لحظه تاسیس سپاه تنها مدافع انقلاب بود و دشمنان که نتوانسته بودند مدافع انقلاب را از بین ببرند اختلافات قومی به راه انداختند و این ارتش بود که با نثار شهدای بسیار از تجزیه کشور جلوگیری کرد. ارتش حدود ۵۰ هزار شهید در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی جهت دفاع از کشور، تقدیم نظام و انقلاب کرد.

وی ادامه داد: دلاوری های ارتش باعث جلوگیری از رسیدن صدام حسین به اهدافش در تسریع رسیدن به شهرهای مرکزی ایران شد،.

وی گفت نیروی هوایی ارتش در دومین روز جنگ تحمیلی عملیات کمان ۹۹ را با ۱۴۰ فروند جنگنده انجام داد و نیروی دریایی در شصت و هشتمین روز بعد از شروع جنگ نیروی دریایی عراق را به طرز کامل از بین برد.

حتما بخوانید   اجرا مراسم شب‌های قدر در یگان‌های پدافند هوایی

امیر سیاری وظیفه ارتش را دفاع از کشور و بازدارندگی در طرف دیگر دشمنان دانست و گفت: ارتش امروز برای دفاع از تمامیت ارضی کشور نیروی انسانی پرورش یافته دارد و در عرصه ابزارهای دفاعی از تحریم ها عبور کرده و روی پای خود ایستاده و در بسیاری از عرصه ها به خودکفایی رسیده است.

وی اضافه کرد: هرجایی که ضروری باشد ارتش پادر رکاب تکمیل است و این آمادگی و اقتدار و حضور در صحنه ها خصوصیت امروز ارتش ایران است. به طوری که یگان های عملیانی ما قاذرند در کمترین لحظه ممکن در نقاط ضروری حضور یابند.

معاون هماهنگ کننده ارتش به دیگر اعمال و خدمات ارتش اشاره نمود و گفت: در زلزله بم و کرمانشاه و هرجایی که ضروری شد حتی در خلیج عدن ارتش در صحنه بوده و خدمت رسانی کرد. امروز حضور ارتش در خلیج عدن و تامین امنیت دریایی چرخه اقتصادی کشور را در حرکت نگه داشته است.

وی تصریح کرد: بازدارندگی این است که اینقدر توان داشته باشیم که کسی به کشور طمع نکند و اگر ارتش، سپاه و دیگر نیروها دست در دست هم این توان دفاعی و بازدارندگی را ایجاد نکرده بودند دشمنان کاری را که با همسایگان شرقی و غربی ما کرده بودند را در کشور ما نیز انجام می دادند.

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “ارتش نقش مهمی در تامین امنیت اقتصاد کشور دارد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۲۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران