اسلام در عرصه کتابخوانی بالاترین تعالیم را دارد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “اسلام در عرصه کتابخوانی بالاترین تعالیم را دارد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، سردار «محمدرضا نقدی» معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در مراسم اختتامیه هشتمین کنفرانس ملی کتاب دفاع مقدس، ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام (ص)، اظهار داشت: اجرا هشتمین کنفرانس کتاب دفاع مقدس با نمایش ۶ هزار کتاب دفاع مقدس از ۷۰ ناشر و با معرفی ۵۰ عنوان کتاب تازه کار بزرگی بود.

وی گفت: ما در عرصه کتاب دفاع مقدس درمقایسه با آنچه باید در این عرصه باشیم خیلی عقب هستیم. در همه جنبه‌های کتابخوانی از آنچه در خور ملت و کشور است، عقب هستیم. جبران این ضعف‌‌ها و کمبود‌ها نیازمند همت بزرگی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران تصریح کرد: اسلام در عرصه کتابخوانی بالاترین تعالیم را دارد. مکتب اسلام، مکتب خواندن است. این مکتب مطالعه را ترغیب می‌کند. نظام ما تنها نظامی است که معیار رهبری آن علم است. ۲۰۰ نظام در جهان می باشد که هیچکدام از رهبران آن ملاک علم ندارند.

سردار نقدی با بیان اینکه ۲۰ کشور دنیا ۸۴ درصد نشر دنیا را در دست دارند،‌ تصریح کرد: عدم عادت دادن کودکان به کتابخوانی نقطه ضعف است و عقب ماندگی ما در عدم مطالعه در آموزش و پرورش است.

وی گفت: تمام فیلم‌های سینمایی در حال ترویج سیگار کشیدن هستند، چرا یک فیلم با کتابخوانی شروع نمی‌شود. باید پیرامون کتاب مطالبه‌گری انجام شود. بزرگترین دانشگاه مقاومت،‌ دفاع مقدس ما است. پیروزی‌های امروز جهان اسلام به وسیله شاگردان مکتب دفاع مقدس صورت گرفته است که از شخصیت‌های مجاهدین ما در دفاع مقدس الهام گرفته‌اند.

حتما بخوانید   «مصادره» به فاصله ۸.۵ میلیارد رسید/ «به وقت شام» و «لاتاری» ۶ میلیاردی شدند

 

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “اسلام در عرصه کتابخوانی بالاترین تعالیم را دارد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران