افتتاح کنفرانس تصویر کوچک قامتان بزرگ مرد در موزه شهدا+ عکس ها

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “افتتاح کنفرانس تصویر کوچک قامتان بزرگ مرد در موزه شهدا+ عکس ها” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، به مناسبت بازگشایی مدارس و در دومین روز از هفته دفاع مقدس کنفرانس تصویر کوچک قامتان بزرگ مرد عصر امروز با حضور  حجت الاسلام والمسلمین کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در موزه شهدا افتتاح شد.

این کنفرانس با مسئله شهدای دانش آموز در ۸۰۰ مدرسه تمامی کشور برپا می شود.

 

اسکندر یارنسب مدیر کل امور فرهنگی و آگهی در ابتدای این مراسم اظهار داشت: شهدای دانش آموز با تاسی از فرهنگ عاشورای حسینی برگ زرینی را در تاریخ دفاع مقدس رقم زدند.

وی اضافه کرد: این کنفرانس تصویر گلچینی از ۳۶ هزار شهید دانش آموزی است که درس را رها کردند و در مدرسه عشق و ایثار، فداکاری کردند.

یارنسب تصریح کرد: برای زندگینامه و عکس ها ۱۸۰ شهید از کل کشور با متوسط سنی ۱۲ سال انتخاب شدند که مدرسه را رها کرده و در دوران دفاع مقدس حماسه افرینی کردند. از هر استان حداقل پنج شهید انتخاب شده است.
وی با بیان این نکته که برنامه ریزی شده است شهدای اصناف دیگر نیز نمایشگاهی به این صورت معرفی شوند گفت: ۸۰۰ کنفرانس در کل کشور پیش بینی شده است. فردا همزمان با معرفی فردا از یادمان شهدای منا در بهشت زهرا(س) این کنفرانس در آنجا نیز افتتاح خواهد شد و در طول سال برنانه ریزی شده است این کنفرانس درمدارس کشور به نمایش درآید.

حتما بخوانید   کرمانشاه میزبان ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار خواهد بود

افتتاح کنفرانس تصویر کوچک قامتان بزرگ مرد در موزه شهدا

 

حجت الاسلام والمسلمین کاویانی راد اظهار داشت: مهمترین مبنای مشروعیت حکومت های جهان حال حاضر مقبولیت مردمی، سرمایه اجتماعی، ارزش های والای انسانی و هم کاری جمعی درمقایسه با حاکمیت است. امام راحل ثابت کرد اگر دنبال دلیلی بر اثبات و مقبولیت آرمان های نظام هستیم همین مسئله کفایت می کند که در دفاع از آن آرمان ها مردم درخشیدند.

وی گفت: حتی در موقعیت جنگ نیز دانش آموزان موقعیت خود را رها نکردند. ۳۶ هزار دانش آموز از اقشار مختلف و از نقاط مختلف پیغام شفاف امام راحل را که به دورافتاده ترین نقاط کشور رسیده بود لبیک گفتند.

افتتاح کنفرانس تصویر کوچک قامتان بزرگ مرد در موزه شهدا

 

حجت الاسلام کاویانی گفت: این جامعه ثابت کرده است تهدید جدی برای آن هایی است که با آرامش بشر مخالف هستند. امام آموزه هایی از دل کتاب بیرون کشید و بر مردم معرفی داشت که ممکن است سالیان زیاد طول بکشد بتوان آن را بررسی کرد.

وی با بیان این.نکته که دوران دفاع مقدس تا ۱۰۰ سال اینده افتخار آمیزترین برگه های تاریخ این مملکت است تصریح کرد: ملت هزینه فراوانی برای حفظ ارزش های خودش می دهد. امروز باید نظام تعلیم و تربیت را به سوی شهید پروری ببریم.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “افتتاح کنفرانس تصویر کوچک قامتان بزرگ مرد در موزه شهدا+ عکس ها” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران