افتتاح ۴۰ برنامه با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم(ص)/ سود برداری از ۲۵۰۰ کیلومتر خط انتقال نفت و گاز

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “افتتاح ۴۰ برنامه با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم(ص)/ سود برداری از ۲۵۰۰ کیلومتر خط انتقال نفت و گاز” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در حاشیه نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: بزرگ‌ترین برنامه آبی کشور با عنوان «روان آب‌های غرب» که به طول ۱۴۶۰ کیلومتر اجرا شده، مشتمل بر ۱۷ سد، ۱۵۰ کیلومتر تونل و ۷۰۰ کیلومتر خط انتقال است که تا انتهای سال‌جاری به سود برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: در عرصه تأمین آب فلات مرکزی و شرق کشور نیز قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) توصیه‌های خود را به وزارت نیرو معرفی کرده که از نمونه این برنامه‌ها می‌توان به شیرین‌سازی آب دریای عمان و انتقال آن اشاره نمود که اجرای این برنامه‌ها مستلزم تصویب در هیأت دولت و همراهی وزارت نیرو با اسم متولی اصلی آب در کشور است.

سردار عبداللهی ادامه داد: این قرارگاه تا اینجای کار برنامه‌های بزرگی در عرصه آبرسانی به نتیجا رسانده به گونه‌ای که از کل ۴۵ میلیارد مترمکعب مخازن ساخته شده در کشور ۲۵ میلیارد مترمکعب آن به وسیله این قرارگاه ساخته شده است.

وی با اشاره به هم کاری این قرارگاه در برنامه‌های حاوی اولویت دولت گفت: امسال ۴۰ برنامه در عرصه‌های مختلف نفت، گاز، آب و زیرساخت‌های ریلی، جاده‌ای و بندر‌ها با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در حال اجرا است که تا انتهای سال به اتمام خواهد رسید.

حتما بخوانید   مطرح تازه ترین فرصت برای کمپانی در جشنواره فیلم «ایثار»

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بابیان اینکه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از این برنامه‌ها در عرصه‌های نفت و گاز است، ادامه داد: امسال مرحله دوم برنامه ستاره خلیج فارس و همچین مراحل ۲۲، ۲۴ و ۱۳ پارس جنوبی به اتمام خواهد رسید، به علاوه از طرف دیگر سود برداری از ۲۵۰۰ کیلومتر خط انتقال نفت و گاز امسال انتهای می‌یابد.

وی با اشاره به آمادگی این قرارگاه برای هم کاری در برنامه‌های نفت و گاز بعد از ترک کمپانی‌های خارجی، عنوان کرد: این قرارگاه تجربه خوبی در اجرای این قبیل برنامه‌ها دارد و در قبلی هم برنامه‌های بزرگی از قبیل برنامه ستاره خلیج فارس و مراحل ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به وسیله قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) اجرا شد که منافع خوبی را عاید کشور کرد.

سردار عبداللهی خاطرنشان کرد: با تکمیل مراحل ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی هم اینک ۵۰ میلیون مترمکعب گاز وارد شبکه می‌شود و با تکمیل برنامه ستاره خلیج فارس، هر روزه ۲۵۰ هزار بشکه میعانات گازی وارد مدار به ۴۰ میلیون لیتر فرآورده مبدل می‌شود که ۲۵ میلیون لیتر آن بنزین با کیفیت یورو ۵ است.

وی تاکید کرد: امروز توانمندی بالایی در اجرای برنامه‌های بالادستی و پایین دستی و ابزارهای ضروری در خشکی و دریا در کشور می باشد و این قرارگاه تکمیل هم کاری برای تأمین مالی با کمپانی‌های خارجی است که حاضر به فعالیت در ایران هستند.

انتهای پیغام/۲۳۱

امیدواریم نوشته “افتتاح ۴۰ برنامه با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم(ص)/ سود برداری از ۲۵۰۰ کیلومتر خط انتقال نفت و گاز” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   اولویت‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم بسیار دقیق و با ارزش بود
نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۲, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران