اقدام آمریکا علیه ایران باعث ناامنی تمام پایگاه‌هایش در منطقه می‌شود

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “اقدام آمریکا علیه ایران باعث ناامنی تمام پایگاه‌هایش در منطقه می‌شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرلشکر «سیدیحیی صفوی» دستیار و مشاور محشر فرماندهی معظم کل قوا در جمع فرماندهان و دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری گفت: هدف نهایی از جنگ‌ها تحمیل اراده سیاسی یک کشور بر دولت و ملت دیگر کشورهاست و این‌گونه تحمیل‌ها یا با تصرف بخشی از خاک کشور و یا حاکم کردن نوع مخصوصی از حکومت میسر خواهد شد.

وی اضافه کرد: لحظه جنگ تحمیلی علیه ایران، جهان به شکل دو قطبی اداره می‌شد و تنها در آن وقت بود که این دو قطب ابرقدرت برای تضعیف کشورمان سر میز مذاکره نشسته و تصمیمات مهمی علیه جمهوری اسلامی ایران دریافت کردند.

دستیار و مشاور محشر فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: در راستای خدمات رسانی همه‌جانبه از رژیم بعث و تضعیف نظام نوپای جمهوری اسلامی، از سال ۶۵ تا ۶۷ آمریکا به سکوهای نفتی ایران حمله کرد و معلومات منطقه را به روش آنلاین در دست عراق گذاشت.

سرلشکر صفوی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حضور فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در دانشگاه‌های نظامی برای آشنا کردن دانشجویان با فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار داشت: دانشجو باید پژوهشگر و محقق باشد و حقیقت این نوشته را درک کند که چرا حضرت امام قطعنامه ۵۹۸ را در انتهای جنگ پذیرفتند و اینکه چرا بعد از پذیرفتن قطعنامه به وسیله ایران، کشور عراق از نو به خاک ایران حمله کرد و خواستار تصرف شهر خرمشهر بود.

حتما بخوانید   «رسم جهاد» به مارکت کتاب رسید

وی با بیان خاطراتی از آن دوران اظهار داشت: در عملیات والفجر ۸ که ۷۰ روز به طول انجامید، بیش از ۴۰ فروند از هواپیماهای جنگی عراق به وسیله نیروی هوایی مقتدر ایران اسلامی ساقط شد و این نشان از قدرت این نیروی الهی دارد.

دستیار و مشاور محشر فرماندهی معظم کل قوا اتحاد و برادری دو نیروی سپاه و ارتش را مدیون راهنمایی‌ها و رهنمودهای امام راحل عنوان کرد.

ایشان در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: برابر بررسی و بررسی‌های دقیق، علی‌رغم ادعای ابرقدرتی، پوشش کل دنیا با ناوهای جنگی و گسترش پایگاه‌های نظامی خود در تمام دنیا، قدرت آمریکا رو به اضمحلال است و دلیل آن هم عدم توانایی ختم غائله سوریه و به کرسی نشاندن خواسته‌های خود در این کشور است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: با اینحال اگر آمریکا بخواهد جنگی را علیه ایران شروع کند، تمامی پایگاه‌های نظامی این کشور در منطقه ناامن خواهد شد و ایران توانایی دارد تا برد ۲۰۰۰ کیلومتر از مرزهای خود را از جهت موشکی تحت پوشش قرار دهد.

ایشان در انتهای ضمن محکوم کردن تروریسم تصریح کرد: داعش از لحاظ فکری و ایدئولوژی، سلفی و وهابی است، که از منظر این گروه تکفیری، شیعه کافر است و زنان شیعه باید به کنیزی گرفته شوند.

انتهای پیغام/۲۱۱

امیدواریم نوشته “اقدام آمریکا علیه ایران باعث ناامنی تمام پایگاه‌هایش در منطقه می‌شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران