«امرالله احمدجو» سرمایه ملی است/ احمدجو به سینمای مردمی خدمت کرد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “«امرالله احمدجو» سرمایه ملی است/ احمدجو به سینمای مردمی خدمت کرد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار شب قبلی (جمعه، ۱۵ دی‌ماه) در فرهنگسرای بهمن برگزار شد. در این مراسم جمع کثیری از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس، جبهه مقاومت، خانواده‌های شهدای هسته‌ای و هنرمندان پیشکسوت و جوان حضور داشتند.

«وحید جلیلی» مدیرعامل شورای سیاست‌گذاری این جشنواره در قسمت تجلیل از هنرمندان پیشکسوت، اظهار داشت: جشنواره عمار از چهره‌های مردمی تلویزیون و سینما تجلیل می‌کند. در دوره‌های قبلی این جشنواره از ابوالقاسم طالبی، مرحوم فرج الله سلحشور و تعداد دیگری از هنرمندان تجلیل به رفتار آورده است.

وی گفت: «امرالله احمدجو» در هشتمین دوره از جشنواره مردمی فیلم عمار به پاس خدمتی که به سینمای مردمی کرده‌اند تجلیل می‌شود. حیف است ملتی که سنت‌ها، حماسه‌ها و قهرمانان مردمی و محیط هویتی فراوانی دارد، آن‌ها را در سینما نبیند و انعکاس پیدا نکند.

مدیرعامل شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار تاکید کرد: «امرالله احمدجو» از افرادی است که با همت و نگاه دقیق مردم شناسانه بخشی از تاریخ میهن را با سوژه‌های مردمی روایت کرده است. اگر امثال احمدجو را در سینمای داشته باشیم بهتر و با شتاب‌ بیشتری به سوی جامعه آرمانی پیش خواهیم رفت.

جلیلی گفت: تجلیل از احمدجو کمترین کاری است که جشنواره عمار می‌موفق شد انجام دهد. وی از سرمایه‌های سینما و هنرهای تصویری کشور است که از زحمات ایشان تشکر می‌کنیم.

حتما بخوانید   کتاب «خاطرات سفیر» امسال در قالبی نو معرفی می‌شود

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “«امرالله احمدجو» سرمایه ملی است/ احمدجو به سینمای مردمی خدمت کرد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۱۶, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران