امروزه خدمات رسانی از شهدا دغدغه‌ی عده ای از مدیران نیست

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “امروزه خدمات رسانی از شهدا دغدغه‌ی عده ای از مدیران نیست” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

مهدی هداوندی، جانباز مدافع حرم در حاشیه مراسم معرفی کتاب «پناه حرم» زندگینامه شهید مجید قربانخانی، در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، پیرامون اعمال انجام شده در راستای خدمات رسانی از خانواده‌های شهدا از جانب مدیران اظهار داشت: هم اینک بسیاری از موضوعات و مسائل در عرصه خدمات رسانی از شهدا و خانواده‌هایشان به عادت و روزمرگی رسیده است و از قبیل دوران دفاع مقدس دغدغه عده ای از مدیران شمرده نمی‌شوند.

این جانباز ادامه داد: با اینحال گاهی استثنائاتی در بین خانواده‌های شهدا پیش می‌آید که این موضوعات باید اورژانسی‌تر و با دید بازتری مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی گفت: بنده معتقدم که ضروری است بخشی ایجاد شود تا رسیدگی به این استثنائات را در مسیر پیش روی خود قرار دهد چونکه بعضا پیش آمده که خانواده‌های مدافعان حرم ایرانی، فاطمی و زینبیون مشکلاتی داشته‌اند که این مسئله به مدیران نیز منتقل شده است و کم و بیش مورد رسیدگی قرار گرفته‌اند با اینحال اگر بخش مجزایی ایجاد شود حل این مشکلات نیز بنیادی‌تر خواهد بود.

هداوندی گفت: مواردی بوده که به دلیل رابطه و شناختی که بین مدیران و خانواده‌های شهدا وجود داشته است این مشکلات مرتفع شده با اینحال باید بگونه‌ای بسترسازی شود که کارها و مشکلات بصورت اتوماتیک حل شوند و دیگر الزامی به شناخت و رابطه نداشته باشند.
ایشان پیرامون اعمال صدا و سیما در عرصه معرفی شهدا، اضافه کرد: اکنون روند آگاهی رسانی و صحبت پیرامون‌ی شهدا سرعت بسیار فراوانی درمقایسه با دوران دفاع مقدس گرفته است که با این وجود این امر بدیهی است چونکه هم اینک جامعه و نیاز جوانان نیز درمقایسه با آن دوران بصورت چشمگیری تغییر کرده است.

حتما بخوانید   بیزارم از اینکه مردم ضد انقلاب و ضد رهبر بالاسر جنازه‌ام حاضر شوند

این جانباز مدافع حرم ادامه داد: چندی قبل مستندهایی پیرامون مدافعان حرم ساخته شده است با اینحال به اشتراک خانواده‌های شهدای مدافعان حرم هستند پدر و مادرهایی که هنوز شهادت فرزندشان را نپذیرفته‌اند و به همین خاطر اجازه‌ی تولید مستند و اجرا مراسم‌های مختلف را نمی‌دهند.

ایشان در انتهای اظهار داشت: عملکرد صدا و سیما در خصوص خدمات رسانی از شهدا و خانواده‌هایشان پذیرفتنی‌تر از بنیاد شهید بوده است که امیدواریم در آتی‌ای نزدیک بیننده افزایش شرایط باشیم.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “امروزه خدمات رسانی از شهدا دغدغه‌ی عده ای از مدیران نیست” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران