امروز مدافعان حرم کارشان از رزمندگان دفاع مقدس سخت‌تر و تصمیمشان خالصانه‌تر است

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “امروز مدافعان حرم کارشان از رزمندگان دفاع مقدس سخت‌تر و تصمیمشان خالصانه‌تر است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، سردار «محمد کوثری»، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم دانشجو و شهدای مدافع حرم فاطمیون با اشاره به ظرفیت بزرگ شهدا اظهار داشت: هر انسانی نمی‌تواند چنین جسارتی داشته باشد که همه هستی و جان خود را با خدا معامله کرده باشند و این چنین آتی را ترسیم کنند و نشان دهند در این مسیر چنین باصلابت ایستاده‌اند که از هیچ احد‌الناسی ترس ندارند. این از عنایت خداست که انسان را به اوج می‌رساند.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) نمونه و الگویی برای ما بوده و هست چرا که الگوی ایشان هم اباعبدالله بود و همه در یک راستا کلام و زبانشان برآمده از کلام خدا و ائمه معصومین بوده است.

سردار کوثری تصریح کرد: مقام معظم رهبری در همین جهت و در  راستای حرکت امام خمینی(ره) حرکت کرده اند. اگر اسلام ناب را دنبال نمی کردیم دشمنان با ما کاری نداشتند. در حقیقت ما در طرف دیگر زورگویان و جنایتکاران ایستادیم همینطور که ائمه معصومین این کار را کردند و هنر حضرت امام(ره) بود که با کلام خود مردم را به صحنه اورد.

مستکبران چنان صدام را تجهیز کردند که حملات خود را تا عمق کشور ادامه داد. امروز مدافعان ال الله از رزمتدگان دفاع مقدس کارشان سخت تر و تصمیمشان خالصانه تر است. اگر رزمندگان از سرزمین خود دفاع میکردند مدافعان حرم هجرت و مجاهدت می کنند.

حتما بخوانید   شهیدی که عضو های بدنش را برای فرمانبری خدا مواخذه می‌کرد

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت:
مدافعان حرم از مکتب رهایی بخش اسلام ناب دفاع می کنند. آنان نه تنها از ایران از کشورهای دیگر به این صحنه آمدند و لشکرهای فاطمیون و حیدریون و غیره را تشکیل دادند تا امت واحد شوند با شرایطی که رهبری پیش بینی می کردند و تاکید داشتنو که مسلمانان باید یکی شوند و تحت این شرایط است که استکبار نمی تواند کاری کند.

وی با بیان این نکته که برای انسان هایی که با خدا معامله می کنند مسافت معنا ندارند اضافه کرد: بیش از صدها نفر با من رابطه گرفته اند که می خواهند به سوریه بروند. این اجبار نیست حتی می گویند اگر این فرصت را از دست بدهیم معلوم نیست چه می شود. ماجرای افرادی که پیشی می گیرند و این چنین به شهادت می رسند بی حکمت نیست.

وی با اشاره به حضور سردار همدانی در سوریه و پیش بینی مقام نعظم رهبری در خصوص سرنوشت این کشور بیان داشت: وقتی که در مجلس بودم دو بار به سوریه رفتم و دیدم که شهید همدانی برای انجام کارها شب و روز نمی شناخت و بسیج وطنی را در سوریه تشکیل داد. زمانی.که از سوریه نشست گذاشتیم و به دیدار سید حسن نصرالله رفتیم ایشان گفت چندین ماه از مسئله سوریه که گذشت احساس کردیم سوریه سقوط کرده است نزد مقام معظم رهبری آمدیم و خبری دادیم و درخواست کردیم فکری کنند. مقام معظم رهبری گفت این موضوع نمی افتد هم سوریه و هم بشار اسد می ماند.

سردار کوثری عنوان داشت: امام(ره) در لحظه جنگ به قدرت لایزال الهی باور داشت که اگر یکی و با خدا باشیم و همه کارها کنترل شده و برای خدا باشد همه دنیا از حمله به ما عاجز می شود.
در دفاع مقدس هم انسانی هایی مانند حججی بودند و اگر نبودند نمی توانستیم پیروز شدیم.

حتما بخوانید   آلبوم سرود سرداران شهید دفاع مقدس تولید می‌شود

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: شهید حججی حتی در زندگی خدمت به مردم را قطع نمی کند و در روستاها خدمت را ادامه می دهد و با اخلاق پسندیده با خانواده خود برخورد می کند.

ایشان در انتهای گفت: دشمن از انسان های اگاه و با بصیرت که مانند کوه می ایستند و جز خدا ترسی ندارند ترس دارد.

در انتهای مراسم از خانواده شهید همدانی، شهید تقوی فر، شهید سلطان مرادی، شهید ابراهیم خلیلی، شهید ذاکر حسینی، شهید امیر لطفی، شهید حمیدرضا اسداللهی، شهید قدیر سرلک، شهید مهدی صابری، شهید ابراهیم بیدی و جمعی از شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون تجلیل شد.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “امروز مدافعان حرم کارشان از رزمندگان دفاع مقدس سخت‌تر و تصمیمشان خالصانه‌تر است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۱۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران