امکان مطالعه کتاب‌های دفاع مقدسی در حرم رضوی تسهیل شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “امکان مطالعه کتاب‌های دفاع مقدسی در حرم رضوی تسهیل شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌جلال حسینی معاون آگهی اسلامی آستان قدس رضوی اظهار داشت: در برنامه‌ریزی‎های صورت گرفته در باب فعالیت‌‏های نوروزی حرم مطهر رضوی به گسترش مواجهه فرهنگی با زائر و گسترش درصد حضور و هم کاری زائران در برنامه‏‌های حرم مطهر تاکید شده است.

وی ادامه داد: از همین ‏رو برای بار نخست و به روش گسترده مسئله کتاب و کتابخوانی در سبد برنامه ‏های فرهنگی حرم مطهر قرار گرفت و امکان مطالعه در ساعات حضور زائرین در حرم مطهر تسهیل شد و بیش از ۴۰ قفسه کتاب در ۶ رواق زیرسطحی حرم مطهر با عنوان «کتب ویژه مطالعه زائر» اختصاص یافته است.

حسینی اضافه کرد: ۱۰ عنوان کتاب به وسیله کمیته محتوایی ستاد مناسبت‏‌های ویژه آستان قدس رضوی با تایید صاحبنظران آستان قدس رضوی حجج الاسلام سید محمود مرویان و جواد محدثی قمی با موضوعات متفاوتی، چون معارف اهل بیت (ع)، سبک زندگی اسلامی و موضوعاتی مانند شهدا و دفاع مقدس مقرر کرده شده و در حرم مطهر امام هشتم (ع) در معرض مطالعه زائران قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مجموعا ۱۵۰۰۰ جلد کتاب برای قرارگرفتن در کتب مطالعه ویژه زائر تهیه شده است، عنوان کرد: حرم مطهر رضوی از دیرباز درمقایسه با مسئله کتاب و کتاب‏خوانی توجه داشته است، وجود کتابخانه تخصصی مسجد گوهرشاد و افتتاح کتابخانه بزرگ مرکزی آستان قدس رضوی و ایجاد چندین انتشارات بزرگ فرهنگی مانند به نشر و بنیاد پژوهش‌‏های اسلامی و دانشگاه امام رضا (ع) از نمونه این فعالیت‌‏ها شمرده می‌‏شود.

حتما بخوانید   نمایش کارهای منتخب جشنواره «سرچشمه سرخ» با مسئله شهدای هفتم تیر

معاون آگهی اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: برای بار نخست است که در محیط حرم مطهر و به روش گسترده همراه با کتب انوار از قبیل مصحف قرآن مجید، مفاتیح ‏الجنان و کتب منتخب ادعیه، کتاب‏‌هایی از انتشارات مختلف جهت مطالعه زائران مقرر کرده شده است.

وی ادامه داد: کتاب‏‌های تهیه شده در مرحله اول این برنامه شامل کتاب مفاتیح الحیات سری احادیث سبک زندگی تالیف آیت الله جوادی آملی، کتاب‏های حکمت‏ها و اندرز‌ها و جریان راستان نوشته علامه شهید مطهری، کتاب‏های انسان ۲۵۰ ساله و مطلع عشق سری سخنان مقام معظم رهبری، سری کتاب سلام بر ابراهیم شامل سری خاطرات شهید ابراهیم‏ هادی، کتاب شیدایی سری خاطرات روایت‏گری شیخ عبدالله‏ ضابط، کتاب دختر شینا خاطرات خانم قدم خیر محمدی کنعان از دفاع مقدس و کتاب دست دعا و چشم امید ترجمه ادبی مناجات خمس عشر به وسیله سید مهدی شجاعی می‌‏شود.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “امکان مطالعه کتاب‌های دفاع مقدسی در حرم رضوی تسهیل شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران