امیر حاتمی وارد جمهوری آذربایجان شد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “امیر حاتمی وارد جمهوری آذربایجان شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح صبح امروز در بدو ورود به باکو، مورد استقبال حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد نماینده با این وجود فقیه در جمهوری آذربایجان و جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در باکو قرار گرفت.

امير سرتيب امير حاتمي و هيئت همراه در اين سفر دو روزه ضمن ديدار با “ذاکر حسن اف” وزير دفاع جمهوري آذربايجان، با مدیران بلند پايه سياسي ـ دفاعي اين کشور هم ديدار و پیرامون پیشرفت مناسبات و همکاري‌های دفاعی ـ نظامی و همچنين پيرامون مسائل منطقه‌ای و بين المللی گفتگو می‌کنند.

امیر سرتیپ حاتمی در فرودگاه حیدر علی اف باکو در جمع خبرنگاران گفت: دو کشور همسایه قصد دارند با بهره برداری از مزیت نزدیکی جغرافیایی و همجواری، روابط نظامی و دفاعی با یکدیگر را گسترش دهند.

وزیر دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امکان پیشرفت هم کاری در مسائل فنی، علمی، تکنولوژی های نوین و تولید مشترک صنایع دفاعی با جمهوری آذربایجان را دارد، اظهار داشت: در این سفر که به دعوت ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان انجام شده با مدیران جمهوری آذربایجان در خصوص مسائل دوجانبه و مسائل منطقه ای مذاکرات و تبادل نظر خواهیم کرد.

امیر حاتمی دیدار با الهام علی اف رئیس جمهوری، در ابتدا وزیر و وزیران دفاع و صنایع دفاع را از مهمترین برنامه های این سفر مطرح کرد و ادامه داد: روابط دفاعی و نظامی ایران با جمهوری آذربایجان سابقه دیرینه ای دارد و در دولت دوازدهم نیز فورا بعد از تشکیل کابینه، کمیسیون مشترک هم کاری های دفاعی و نظامی ایران و جمهوری آذربایجان را اکتیو کردیم و نشست های این کمیسیون نیز از آبان ماه به طرز مرتب برگزار شده است.

حتما بخوانید   سوابق «امير حاتمی» وزير پيشنهادی دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح

امیر حاتمی با بیان اینکه این سفر برای تحکیم ثبات و امنیت در منطقه و پیشرفت روابط دو کشور موثر خواهد بود، تصریح کرد: عمده مباحثی که در این سفر مطرح خواهد شد قبل از این در کمیسیون مشترک بررسی شده است.

وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران به دعوت رسمي وزير دفاع جمهوري آذربايجان به اين کشور سفر کرده است.

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “امیر حاتمی وارد جمهوری آذربایجان شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران