انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات برگزار شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات برگزار شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «حسین انتظامی» معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اجرا انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات با بیان اینکه خانه‌های مطبوعات فراگیرترین تشکل مطبوعاتی کشور است، گفت: به توجه به روند عضوگیری شفاف و سختگیرانه می‌توان ادعا کرد خانه‌های مطبوعات، نمایندگی جامعه مطبوعات در استان‌های کشور را دارد.

وی اضافه کرد: دلیل اینکه عده ای تشکل‌ها نمی‌توانند مدعی نمایندگی صنف خود باشند، این است که در مسیر انتخابات آن‌ها اصول دموکراتیک و هم کاری حداکثری رعایت نشده است.

معاون مطبوعاتی به علاوه از طرف دیگر بر ارزش یکسان بودن اساسنامه خانه‌های مطبوعات استان‌ها اشاره و با تاکید بر اینکه واگذاری امور به صنوف باید در رفتار محقق شود، خاطرنشان کرد: در واگذاری امور به صنوف حتما اختلالاتی بوجود می‌آید؛ با اینحال صرف وجود عده ای مسائل، نباید مانع از واگذاری امور و عقب نشینی به نفع اصناف شد.

انتظامی حاکم شدن خرد جمعی را یکی از منافع متعدد واگذاری امور به تشکل‌های قانونی، انجمن‌ها و صنوف عنوان کرد و اضافه کرد: در چنین شرایطی مطالبات و اشکالات موجود اولویت‌بندی می‌شود ضمن اینکه با هم کاری صنوف در سیاستگذاری‌ها است که راه حل‌ها معرفی می‌شود و خود صنوف در اجرای راه حل‌ها کمک می‌کنند.

قبل از سخنان انتظامی، خبری از روند اجرا انتخابات هیأت مدیره خانه‌های مطبوعات در تمامی کشور و گزارش عملکرد شورای مرکزی در دوره قبل، معرفی شد.

حتما بخوانید   اکران مستند «ترور سرچشمه» در سینما «تک»

انتخابات خانه‌های مطبوعات به روش الکترونیکی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با هم کاری حدود ۸۰درصد واجدان شرایط برگزار و نتایج آن به شرح جدول پایین مطرح شد.

 

 

عضو های تازه شورای مرکزی در اولین نشست خود مدیرعامل، هیأت رئیسه و کمیته‌های داخلی را مورد قبول دانستند که جزئیات آن در سایت خانه مطبوعات قابل دیدن است.

 

انتهای پیغام/۱۲۱

امیدواریم نوشته “انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات برگزار شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۳۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران