انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات برگزار شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات برگزار شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «حسین انتظامی» معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اجرا انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات با بیان اینکه خانه‌های مطبوعات فراگیرترین تشکل مطبوعاتی کشور است، گفت: به توجه به روند عضوگیری شفاف و سختگیرانه می‌توان ادعا کرد خانه‌های مطبوعات، نمایندگی جامعه مطبوعات در استان‌های کشور را دارد.

وی اضافه کرد: دلیل اینکه عده ای تشکل‌ها نمی‌توانند مدعی نمایندگی صنف خود باشند، این است که در مسیر انتخابات آن‌ها اصول دموکراتیک و هم کاری حداکثری رعایت نشده است.

معاون مطبوعاتی به علاوه از طرف دیگر بر ارزش یکسان بودن اساسنامه خانه‌های مطبوعات استان‌ها اشاره و با تاکید بر اینکه واگذاری امور به صنوف باید در رفتار محقق شود، خاطرنشان کرد: در واگذاری امور به صنوف حتما اختلالاتی بوجود می‌آید؛ با اینحال صرف وجود عده ای مسائل، نباید مانع از واگذاری امور و عقب نشینی به نفع اصناف شد.

انتظامی حاکم شدن خرد جمعی را یکی از منافع متعدد واگذاری امور به تشکل‌های قانونی، انجمن‌ها و صنوف عنوان کرد و اضافه کرد: در چنین شرایطی مطالبات و اشکالات موجود اولویت‌بندی می‌شود ضمن اینکه با هم کاری صنوف در سیاستگذاری‌ها است که راه حل‌ها معرفی می‌شود و خود صنوف در اجرای راه حل‌ها کمک می‌کنند.

قبل از سخنان انتظامی، خبری از روند اجرا انتخابات هیأت مدیره خانه‌های مطبوعات در تمامی کشور و گزارش عملکرد شورای مرکزی در دوره قبل، معرفی شد.

حتما بخوانید   وجود نگرانی‌های جدی پیرامون جشنواره تجسمی فجر/ گالری‌های تهران به مستعمره‌های غربی مبدل شده‌اند

انتخابات خانه‌های مطبوعات به روش الکترونیکی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با هم کاری حدود ۸۰درصد واجدان شرایط برگزار و نتایج آن به شرح جدول پایین مطرح شد.

 

 

عضو های تازه شورای مرکزی در اولین نشست خود مدیرعامل، هیأت رئیسه و کمیته‌های داخلی را مورد قبول دانستند که جزئیات آن در سایت خانه مطبوعات قابل دیدن است.

 

انتهای پیغام/۱۲۱

امیدواریم نوشته “انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات برگزار شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۳۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران