انتشار بیانات رهبر معظّم انقلاب پیرامون‌ اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “انتشار بیانات رهبر معظّم انقلاب پیرامون‌ اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هدیه‌ الهی به مردمان این عصر بود که حاصل خون قلب و خون دل عالمان، صالحان، مجاهدان و آحاد مردم غیور این مرزوبوم در بیش از هزار سال قبلی است.

رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیغام نوروزی سال ۱۳۹۶ نیز با ریل‌گذاری تازه ای برای اقتصاد مقاومتی فرمودند:

«اقتصاد مقاومتی یک سری است؛ این سری اگر تنها در پایین اسم اقتصاد مقاومتی مورد توجّه قرار بگیرد، امکان دارد چندان منشأ اثر نباشد؛ من علاج را در این میبینم که این سری را به نقاط مهم تقسیم کنیم و برای هر نقطه‌ی بنیادی و مهمّی یک فصلی از لحظه را قرار بدهیم، و از مسئولین و مردم مهم و از آحاد مردم بخواهیم که همه‌ی همّت خود را بر روی آن نقاط بنیادی متمرکز کنند؛ به نظر من علاج در این است که این نقطه‌ی بنیادی را امسال درست شناسایی کنیم. به باور من این نقطه‌ی بنیادی عبارت است از تولید، تولید داخلی؛ و اشتغال و عمدتاً اشتغال جوانان؛ اینها آن نقاط بنیادی اصلی است.»

این رهنمود، انتشارات انقلاب اسلامی را بر آن داشت تا در راستای وظایف و مأموریّت‌های خود، کتابی را در این مسئله تدوین نماید. به دلیل آنکه سال قبلی، کتاب «اقدام و رفتار» از تولیدات این انتشارات، به‌طور مبسوط و مفصّل به بحث «اقتصاد مقاومتی» پرداخته است، مخاطب گرانقدر را به آن کتاب ارجاع می‌دهیم و با مرور سریع اهمّ خصوصیت‌ها و مؤلّفه‌های اقتصاد مقاومتی در قسمت دوّم، تمرکز کتاب را در قسمت سوّم و چهارم بر مسئله اشتغال و تولید قرار خواهیم داد. در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که بخش ایشانّل کتاب به کلّیّاتی در مسئله شعار سال، اختصاص یافته است.

حتما بخوانید   سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، نماد عینی اقتصاد مقاومتی است

اگر چه اسم کتاب «شعار سال» است امّا واضح است که تا رسیدن به اقتصادی مستحکم، و تا حلّ سخت اشتغال و رونق تولید ملّی، این کتاب می‌تواند نصب‌العین آحاد مردم و مدیران قرار گیرد.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “انتشار بیانات رهبر معظّم انقلاب پیرامون‌ اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۴, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران