انسان در پرتو صلوات به کمال می‌رسد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “انسان در پرتو صلوات به کمال می‌رسد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، حجت الاسلام والمسلمین «حاج علی اکبری» مدیرکل شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، پیشتر سلسله جلسات شرح و تفسیر صحیفه سجادیه که در مسجد ۷۲ تن موسسه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار داشت: دعای ۴۲ صحیفه یک عطیه الهیه است و سر آن این است که این دعا یک برنامه تفصیلی برای برقراری رابطه ما با قرآن کریم است.

وی اضافه کرد: ماه رمضان برکتی دارد به حدی که نفس انسان مومن برکت می یابد و برکات افعال ایشان در کرم خداوند غرق می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه قرآن در ماه رمضان نازل شده است، گفت: در عظمت ماه رمضان همین بس که عظیم‌ترین کتاب آسمانی در این ماه نازل شده است از اینرو تکیه اصلی مومنین باید به رابطه برقرار کردن با قرآن کریم باشد.

مدیرکل شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: امکان ندارد انسان با قرآن کریم بنشیند و چیزی از ایشان کم و یا چیزی به ایشان اضافه نشود، خاصیت زیست قرآنی این است که انسان را با خود بالا می‌برد.

وی با اشاره به بخش پایانی دعای ۴۲ گفت: اول، میانه و آخرش این دعا با صلوات همراه است و صلوات ادب جامع است، در این ادب ورزی که انسان به ساحت مقدس پیامبراکرم (ص) انجام می‌دهد به نتایجی از قبیل رحمت، رفعت، نور، آرامش و معنویت دست می‌یابد و این یک پژواک است.

حتما بخوانید   «تصویر جنجال برانگیز»

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ادامه داد: در صلوات پایانی این مناجات دعا کننده از خداوند برای پیامبراکرم(ص) درخواست‌هایی را طلب می‌کند و این درخواست‌ها عرض ادب به ساحت مقدس پیامبر است که به طرز قطع به دست ایشان می‌رسد که حاصل این عرض ادب به خود انسان برمی‌گردد.

مدیرکل شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: در دعایی که ما در حق پیامبراکرم (ص) انجام می‌دهیم بر این نیست که به نور و عظمت ایشان چیزی اضافه ‌شود حتی این دعا راهی برای گسترش نور و عظمت خود ما است.

ایشان در انتهای خاطرنشان کرد: انسان باید بخواهد خداوند ایشان را در مسیر و راه پیامبر استوار بگرداند و بتواند در این مسیر طی راه کند.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “انسان در پرتو صلوات به کمال می‌رسد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران