اولین جشنواره «اهل قلم و هنر» وزارت دفاع برگزار شد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “اولین جشنواره «اهل قلم و هنر» وزارت دفاع برگزار شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، اختتامیه اولین جشنواره اهل قلم و هنر وزارت دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح با حضور مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع، مدیران ارشد سازمان عقیدتی سیاسی و جمعی از هنرمندان انتخاب اهل قلم با تجلیل از نفرات برتر به میزبانی سازمان اتکا برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عزت‌الله صفاران معاون آگهی و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در این مراسم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند «آنچه که برای کشور ما و برای عنصر های فرهنگی مهم است گسترش کیفی فرهنگ است»، گفت: اولین جشنواره اهل قلم و هنر وزارت دفاع و خدمات رسانی نیروهایی مسلح با نیت شناسایی، تجلیل، تکریم و سود‌برداری از ظرفیت فرهنگی کارکنان و خانواده آنان در ۱۴رشته ادبی و هنری برنامه ریزی شده است.

وی معارف اسلامی، سبک زندگی اسلامی، امر به مشهور و نهی منکر، شخصیت امام خمینی (ره)، شخصیت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و عرصه های سیاسی و اجتماعی را از جدی ترین موضوعات کارهای ارسالی به جشنواره اهل قلم وزارت دفاع برشمرد و اظهار داشت: بعد از مطرح فراخوان این جشنواره در نیمه دوم سال ۹۶، بیش از ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

حجت الاسلام صفاران این کارهای را شامل ۱۵۱ اثر در عرصه کتاب، ۱۷۷ مقاله، ۴۱ دلنوشته، ۸۸ اثر شعر و نثر، ۱۷ اثر خاطره نویسی، ۲۷ اثر جریان نویسی، ۱۹ فیلنامه و نمایشنامه، ۹۵ اثر نقاشی و تذهیب، ۶۲ اثر خوشنویسی، ۱۴ اثر نقاشی خط و … مطرح کرد و اضافه کرد: هیئت داوران بعد از بررسی کارهای، ۵۹ اثر را با اسم کارهای انتخاب جشنواره انتخاب و نفرات برتر مورد تجلیل قرار می گیرند.

حتما بخوانید   گسترش عمق دفاع راهبردی ایران در دریا با «سپر» و «فاتح»

در این جشنواره از کارهای برتر در عرصه‌های دفاعی، اجتماعی، تاریحی، جریان، ادبیات، اقتصادی، مذهبی، سیاسی و … با حضور معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع، مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و معاون هماهنگ‌کننده دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا تجلیل شد.

در این مراسم به علاوه از طرف دیگر از محمود یوسفی مرند به پاس سه دهه خدمات موثر در عرصه نشر و کتاب، قدردانی و لوح تقدیر اولین جشنواره اهل قلم و هنر وزارت دفاع به وی تقدیم شد.

انتهای پیغام/ ۱۱۲

امیدواریم نوشته “اولین جشنواره «اهل قلم و هنر» وزارت دفاع برگزار شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۷, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران