اولین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “اولین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، محمد بورجردی در سال ۱۳۳۳ در یکی از روستاهای اطراف بروجرد به دنیا آمد. از هفت سالگی بهمراه خانواده ساکن تهران شد و در سال ۱۳۵۶ با نیت ضربه زدن به رژیم پهلوی، گروه توحیدی «صف» را تشکیل داد.

 

بروجردی در همان سال راهی نجف شده و از طرف حضرت امام خمینی مامور آگاه کردن مردم از جنایات رژیم شد و در این سنگر به ادای  وظیفه پرداخت.

 

گروه صف به فرماندهی محمد بروجردی، لحظه ورود حضرت امام به میهن و روزهای بعد از آن، مسئولیت حفاظت از جان امام را بر عهده گرفت.

 

با عزیمت امام به قم، بروجردی مسئول زندان اوین شد و وانگهی نقش مهمی در تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایفا کرد لذا خود از فرماندهان ابتدایی آن به شمار می رفت.

 

بروجردی در سال ۱۳۵۸ برای فرونشاندن آشوب ضد انقلاب در کردستان راهی این منطقه شد و با اقامت چهارساله خود در آن دیار، موقعیت این منطقه را سروسامان داد تا جایی که به مسیح کردستان شهرت یافت.

 

شهید بروجردی در سال ۱۳۶۱ با اسم فرمانده سپاه در غرب کشور، قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) را تشکیل داد و عملیات مختلف نظامی  را از آنجا هدایت کرد.

 

نتیجا این پاسدار غیور و فداکار طی یکی از ماموریت های نظامی در نزدیکی شهرستان نقده، بر اثر انهدام خودرو حامل ایشان به وسیله مین در ۲۹ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

حتما بخوانید   دیدار سرلشکر موسوی با فرماندهان پایگاه چهارم شکاری

 

پیکر پاک این شهید بعد از تشییعی با شکوه، در بهشت زهرا (س) در تهران به خاک سپرده شد.

 

انتهای پیغام/ ۱۱۲

امیدواریم نوشته “اولین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آبان ۱۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران