اولین ناوگروه صلح و دوستی جمهوری آذربایجان در بندرانزلی پهلو گرفت

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “اولین ناوگروه صلح و دوستی جمهوری آذربایجان در بندرانزلی پهلو گرفت” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، ناوگروه صلح و دوستی جمهوری آذربایجان شامل یک ناو استینکا G124 به فرماندهی سرهنگ سبحان بکیر اف جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری آذربایجان شامگاه پنجشنبه در بندرگاه انزلی پهلو گرفت.

هدف از سفر این ناوگروه به سواحل ایران، تحکیم هم کاری بین کشورهای حاشیه دریای خزر مطرح شده است.

دیدار با فرمانده ناوگان شمال، ادای احترام به مقام شامخ شهیدان ایران، دیدار با استاندار گیلان و فرماندار بندرانزلی و بازدید از مراکز تاریخی و گردشگری استان و بندرانزلی از برنامه های این ناوگروه مطرح شده است.

این سفر در جواب به سفر مردادماه امسال ناوگروه ایران به جمهوری آذربایجان برای کمپانی در مسابقات ارتش های جهان و به دعوت ناوگروه ایرانی انجام شده است.

این هفتمین سفر ناوگروه های صلح و دوستی کشورهای حاشیه خزر به ایران است و قبل از این نیز ناوگروه های روسی در سال های ۱۳۸۶، ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴، مهرماه سال ۹۵ و تیرماه امسال به بندرانزلی آمده بودند.

اولین ناوگروه صلح و دوستی از کشور قزاقستان نیز هفته قبلی به بندرانزلی سفر کرده بود.

تا اینجای کار از ناوگان شمال نیروی دریایی نیز پنج ناوگروه با نیت ابلاغ پیغام صلح و دوستی ایران به کشورهای حاشیه خزر و تحکیم روابط ، و پیشرفت امنیت پایدار منطقه به این کشوها سفر کرده است.

 

ناوگروه صلح و دوستی ایران دوبار در مردادماه امسال و مهرماه سال قبلی به جمهوری آذربایجان سفر کرده است.

حتما بخوانید   نیروی دریایی ارتش حضور مقتدرانه‌ای در آب‌های آزاد جهان دارد

 

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “اولین ناوگروه صلح و دوستی جمهوری آذربایجان در بندرانزلی پهلو گرفت” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۱۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران