اکران «غریبه در میقان» امشب در سینما فلسطین

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “اکران «غریبه در میقان» امشب در سینما فلسطین” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

 به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس با استناد به گفته روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۸ و فرهنگسرای گلستان، «غریبه  در میقان» جریان طلبه جوانی است که به سفارش مدیریت فرهنگی هنری منطقه هشت و در راستای ویژه برنامه ی در کوی نیکنامان که با نیت ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس ، ایثار ، شهادت، تقویت هویت پیشرو بنا شده بر انقلاب اسلامی، تکریم و تجلیل از خانواده های شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم می‌پردازد ساخته شده است.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است «غریبه  در میقان» فیلم ۴۲ دقیقه ای پیرامون طلبه جوان کرجی است که برای تبلیغ وارد روستایی به اسم میقان واقع در شاهرود می شود و تلاش می‌کند جوان ها را به مسجد بکشاند با اینحال در این مسیر با مقاومت هایی روبه رو و ناگزیر می شود روستا را ترک کند در انتهای جریان ایشان یک مدافع حرم و بالاخره شهید می‌شود.

امیرپژمان حبیبیان کارگردان این مستند در شرح بیشتر اثر بیان می کند: ما این شهید را ندیده با اینحال وصف ایشان را شنیده بودیم بدین جهت به روستای میقان رفته و با اهالی روستا گفتگو کردیم. با این وجود ما از فیلم هایی آرشیوی این شهید که مرتبط به دوران حضور ایشان در سوریه است نیز استفاده کردیم ضمن اینکه یک سری فایل های صوتی مرتبط به حضور این طلبه در روستای میقان وجود داشت که ما از آنها هم در تولید «غریبه  در میقان» سود بردیم.

حتما بخوانید   جدول فروش فیلم‌های در حال اکران مطرح شد/ سهم اندک سینمای دفاع مقدس در اکران

کارگردان و مجری برنامه این مستند امیرپژمان حبیبیان، تصویربردارعلی نعمت اللهی، تدوین محمد سمیع پور، صدابردار و صداگذار رضا غرابی تهرانی، مدیرتولید مهدی غیاثوند، پژوهشگران علی نظری و حسین فرامرزی هستند که به همت  مدیریت فرهنگی هنری منطقه هشت و فرهنگسرای گلستان تهیه شده است.

مستند «غریبه  در میقان» ۱۴ دی ماه ساعت ۲۱ در سینما فلسطین اکران عمومی خواهد شد.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “اکران «غریبه در میقان» امشب در سینما فلسطین” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۱۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران