اگر از اسلام فاصله می‌گرفتیم، نمی‌توانستیم یک دقیقه اسارت را تحمل کنیم

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “اگر از اسلام فاصله می‌گرفتیم، نمی‌توانستیم یک دقیقه اسارت را تحمل کنیم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس،  آیین معرفی کتاب «سرباز کوچک امام»، عصر امروز در تالار سوره عرصه هنری با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با اشاره به اینکه مردان آراسته به ایمان در سخت‌ترین میدان‌ها بهترین آزمون‌ها را به نمایش قرار داده اند و به معنای حقیقی کلمه برای ملت اسلام نقش معلمی صالح را ایفا می‌کنند، اظهار داشت: بدون کمترین تردید جبهه مقاومت که امروز شرق و غرب اسلام را در نوردیده است، دستاورد مقاومت شما آزادگان است. شما آزادگان عزیز در سخت‌ترین شرایط، بهترین وفاداری را به اسلام، قرآن و انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتید.

وی اضافه کرد: کار بزرگ و ارزشمندی که آقای طحانیان در دوران اسارت ایجاد کرد، به معنای حقیقی کلمه برای امت اسلام امید بخش و افتخار آفرین بود. آنچه از این آزاده گرانقدر به مردم ایران تقدیم شده است مطمئنا در آتی ایران اسلامی و تبیین ارزش‌های دوران دفاع مقدس نقش ایفا خواهد نمود. بیش از ۳۶۰ نشست گفتگو و تلاش عالم و ادیب خانم دوستکامی و تحریر خاطرات زیبای اسارت همه و همه جای تقدیر دارد.

پیشتر این مراسم غلامعلی حداد عادل، مدیرعامل فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به اینکه همه هم سن و سال‌های بنده تاثیر پخش گفتگو‌ای که از طحانیان در زندان و اسارتگاه‌ها پخش شد، از یادمان نرفته است، اظهار کرد: ممکن است خیلی از شما که در آن وقت اسیر بودید، نتوانید احساس ما را درک کنید. هیچ کس نمی‌دانست در آن بازداشتگاه‌ها چه می‌گذرد. یک دفعه فیلمی پخش شد که هم روی اصل مسئله جنگ و هم روی احکام اسلامی موضع گیری شجاعانه‌ای کرد. ما ملتی هستیم که نوجوان ۱۶ ساله‌مان در مقابل فشار دژخیمان این اندازه روشنی و شجاعت دارد که حرف خود را می‌زند.

حتما بخوانید   معرفی چهره هنر انقلاب اسلامی در سال 96

وی اضافه کرد: من از این خوشحال شدم که آقای طحانیان موفق شدند، خاطرات خود را بازگو کنند. خیلی خوشحال شدم این خاطرات به قلم نویسنده توانایی مانند خانم فاطمه دوستکامی نوشته و یک سری به سری خاطرات خاطرات دفاع مقدس اضافه شد. ما از جنگ و جبهه جدا نبودیم، با اینکه مانند شما آزادگان لیاقت نداشتیم در جبهه کمپانی کنیم، با این وجود برای ما هم یک درس است و باید ما را بیدار کند. با خواندن این کتاب‌ها در حال و هوای ارزشی دفاع مقدس قرار می‌گیریم.

در این مراسم طحانیان، آزاده دوران دفاع مقدس و راوی کتاب سرباز کوچک امام گفت: اگر خاطره می‌گوییم دغدغه اصلی ما این است که این خاطرات را به ملت عزیزمان انتقال دهیم. امروز هرچه داریم مایه سربلندی ماست. هرچه با تک تک سلول هایمان حس کردیم، از بزرگی اسلام عزیز و مکتب ماست. اگر از اسلام فاصله می‌گرفتیم، نمی‌توانستیم یک دقیقه اسارت را تحمل کنیم. ما اسلام عزیزمان را با تمام قوا و قدرتش می‌بینیم.

به علاوه از طرف دیگر در این مراسم بیژن کیانی، مدیر مسئول انتشارات پیغام آزادگان با اشاره به اینکه در تمامی دوران مقاومت، حماسه‌هایی آفریده شد که از تعهد آزادگان به راه امام راحل و مسیری که در پیش گرفته بود، برخاست. آزادگان سرافرازانه تمام میادین را پشت سر گذاشتند. حماسه مقاومت آزاده سرافراز و قهرمانانی مانند آقای طحانیان، جزئی از همان مقاومت آن سالها بود که در بدترین شرایط ممکن صورت گرفت. این نوجوان ۱۳ ساله با سینه‌ای سرشار از ایمان و اخلاص و عشق به امام و راه امام، در مقابل همه دشمن که می‌خواست مقاومت را بشکند. ایستادگی کرد. خداوند اراده کرده است این سینه را سرشار از ایمان و مقاومت کند و تمام آن تلاش‌ها و نقشه‌های دشمن را آشکار کند.

حتما بخوانید   وظیفه هر مسلمان است که اسلام را بین‌المللی معرفی کند

وی اضافه کرد: یک باز هم خداوند اراده کرده است آن همه اخلاق و عشق در دوران آزادی ایشان و بعد از سال‌هایی که از آزادی وی گذشت، بیان شود. آن‌ هم در شکل خاطرات تا ذهن خواننده را درمقایسه با محیط مقاومت و اردوگاه‌ها به خوبی روشن کند.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “اگر از اسلام فاصله می‌گرفتیم، نمی‌توانستیم یک دقیقه اسارت را تحمل کنیم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران