اگر برای رضای خدا می‌روی، خدا به همراهت

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “اگر برای رضای خدا می‌روی، خدا به همراهت” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

«عطایی» برادر شهید مدافع حرم «مرتضی عطایی» در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دفاع پرس، با اشاره به خصوصیات اخلاقی برادر خود اظهار داشت: بارزترین خصوصیت برادرم، خوشرویی ایشان بود. وقتی مرتضی در یک محفل بود، آن‌جا تمامی شادمانی و خنده بود. وی در بیشتر مواقع تعدادی بادکنک همراه خود داشت تا در محافل خانوادگی بچه‌ها نیز خوشحال باشند.

وی گفت: مرتضی مراحل معنوی را از آیت‌الله قاضی الگو برداری می‌کرد و به ایشان ارادت مخصوصی داشت. ایشان معتقد بود اگر این شناخت را از دوران نوجوانی شروع نموده بود، موفقیت‌های بیشتری کسب می‌کرد.

برادر شهید گفت: مرتضی ارادت مخصوصی به امام حسین (ع) داشت و حتما در سال یک مرتبه برای زیارت به کربلا می‌رفت. گاهی بدون دریافت ذره‌ای حق الزحمه پیگیر کار‌های زیارتی دیگران می‌شد و درقبال اصرار آن‌ها برای دریافت هزینه‌های شخصی خود جواب می‌داد: حساب این مبالغ با جای دیگری است.

وی ادامه داد: روحیه انعطاف پذیر مرتضی باعث می‌شد، با همه سازگار باشد و تصمیمات سفر را با مشورت جمع اتخاذ نماید.

عطایی در خصوص فعالیت‌های پیشرو برادر خود بیان داشت: مرتضی از جوانی در عرصه و پایگاه‌های بسیج با سمت‌هایی از قبیل: مسوول عملیات، آموزش و مربی آموزش حضور اکتیو داشت.

وی با اشاره به چگونگی دریافت رضایت از خانواده برای اعزام به سوریه، تصریح کرد: زمانی‌که مرتضی تصمیم گرفت به سوریه برود، پدر گفت: در چنین موقعیتی که برای ما خیلی سخت است، با اینحال اگر برای رضای خدا می‌روی، خدا به همراهت باشد.

حتما بخوانید   ماجرای ارسال نامه‌های جعلی به مادر

برادر شهید گفت: بین مرتضی و شهید صدرزاده رابطه صمیمانه‌ای شکل گرفته بود. به‌نحوی‌که بعد از شهادت «سید ابراهیم» (تاسوعا ۱۳۹۴) «ابوعلی» در فراق رفیق خود بسیار بی‌تابی می‌کرد. تا اینکه در روز عرفه سال ۱۳۹۵ وی هم به سید ابراهیم می‌رسد و در بهشت امام رضا (ع) آرام می‌گیرد.

ایشان در انتها اضافه کرد: خاطرات شهید عطایی در کتب «مرتضی و مصطفی» و «ابوعلی کجاست» پخش شده است.

پی نوشت: با استناد به درخواست برادر شهید، از آوردن اسم ایشان خودداری شده است.

انتهای خبر/ ۷۱۱

امیدواریم نوشته “اگر برای رضای خدا می‌روی، خدا به همراهت” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران