اگر خفه‌ام کنند سازش نخواهم کرد

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “اگر خفه‌ام کنند سازش نخواهم کرد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، شهید «صادق کلهر» دهم فروردین ۱۳۴۴ در شهر قزوین به دنیا آمد. وی با اسم پاسدار در جبهه حضور یافت و یازدهم اردیبهشت ۱۳۶۶، در سردشت به وسیله نیرو‌های حزب دمکرات بر اثر شکنجه به شهادت رسید.

وصیت‌نامه این شهید بزرگوار به شرح پایین است.

«بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت‌نامه‌ی خویش را شروع می‌کنم:

با سلام و درود بر شهیدان، رهروان پاک راه خدا، انبیا و امامان (ع) و با سلام و درود بی‌کران بر تمام شهیدان. از دوران حضرت آدم (ع) تا حضرت خاتم (ص) با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی، این دلیرمرد تاریخ و امید مستضعفان.

ما سال‌های سال در تاریکی و ظلمت دنیا فرو رفته بودیم، که این مرد حق‌طلب و خداجو به پاخاست و به خاطر خدا و دین خدا قیام کرد. خانواده‌ی گرامی به هیچ وجه حق گریه کردن بر جنازه‌ی من را ندارید. اگر می‌خواهید گریه کنید، بر حسین (ع) گریه کنید. اگر توانستید دین خدا را یاری کنید. جان شما و جان امام عزیز خمینی بت شکن.

سخنم با پدر و مادر عزیز و زحمت‌کشم: من در زندگی، رنج و مشقت فراوانی به شما داده‌ام؛ با این وجود امیدوارم که جانم را در راه شما فدا کنم، که راه شما، راه امام و راه خداست. امیدوارم هیچ وقت به من «جوان ناکام» نگویید؛ چون من بالاخره، کامم را گرفتم، که بهترین نعمت‌هاست.

حتما بخوانید   روایت فرزندانی که بدون نوازش پدرانه بزرگ شدند

پدر و مادر عزیز شما را به خدا سوگند می‌دهم که برای بنده گریه نکنید؛ چونکه بردباری و صبر شما بیشتر دلیل شکست دشمن می‌شود. برادر گرامی‌ام «مهدی» را به فراگیری دین مبین اسلام ترغیب کنید و به ایشان بگویید که حتما راهم را دنبال کند.

چرا از شهادت می‌ترسید؟ مگر فرزندی را سراغ دارید که از پستان مادرش بترسد؟ مادر جان در بیشتر مواقع به تو گفته بودم که بنده امانتی هستم از طرف خدا پیش شما و روزی باید پیش ایشان بروم و امروز همان روز است. من را اگر خفه‌ام کنند به خدا سازش نخواهم کرد و حقیقت را قربان مصلحت نمی‌کنم. تنها و تنها پایین عکسم بنویسید: «پاسدار امام لحظه (عج) بود». که اِن‌شاء الله سرباز امام لحظه (عج) باشم.

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی (عج)، خمینی را نگه‌دار. عوض من هم مرقد شش گوشه‌ی امام حسین (ع) را زیارت کنید.

۲۷ اسفند ۶۳

صادق کلهر»

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “اگر خفه‌ام کنند سازش نخواهم کرد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران