ایران، هشتمین قدرت جهان از لحاظ آمادگی رزمی نیروهای نظام

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “ایران، هشتمین قدرت جهان از لحاظ آمادگی رزمی نیروهای نظام” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه ایمنی دفاعی دفاع پرس، نشریه آمریکایی «بیزینس اینسایدر» در سلسله گزارش‌های خود پیرامون توان نظامی نیروهای مسلح جهان، ایران را بین پانزده کشور از لحاظ «میزان آمادگی نیروهای نظامی برای عملیات رزمی» قرار داد.

این نشریه که داده‌های آماری این خبر را با استناد بر گزارش سال ۲۰۱۷ وبگاه «گلوبال فایر پاور » تهیه کرده ، عنوان داشت که مقایسه نیروهای مسلح جهان با استناد به تنوع و توانایی‌های مختلف موردی ساده نیست.

ولی باید گفت این نشریه شمار نیروها و پرسنل در معرض برای رزم را نقطه محوری قدرت نظامی یک کشور برشمرد.

در این فهرست کشورهای چین، هند، آمریکا، روسیه، کره شمالی، پاکستان، کره جنوبی، ایران، الجزایر، مصر، ویتنام، اندونزی، میانمار، کلمیبا و نتیجا ترکیه قرار دارند.

در این فهرست پیرامون «ایران» آمده است: «این کشور با دارا بودن ۸۲ میلیون جمعیت، حاوی ۴۷ میلیون نفر نیروی انسانی مشمول است.»

در این خبر آمده است، کل پرسنل نظامی ایران ۹۳۴ هزار نفر، پرسنل اکتیو نظامی ۵۳۴ هزار نفر، ۴۰۰ هزار نیروی ذخیره و حاوی یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر سن خوب خدمت است.

این نشریه هفته قبلی نیز در خبری شبیه به از «ایران» با اسم یکی از قدرت‌های نظامی قاره آسیا اسم برده و نوشته بود: «در این رده بندی میزان تسلیحات نظامی، کمیت نیروهای مسلح، موقعیت جغرافیایی، ظرفیت تدارکات، منابع طبیعی در معرض و موقعیت صنایع نظامی بومی لحاظ شده است.»

حتما بخوانید   سربازان آمریکایی و اسرائیلی جرات بهره برداری از ابزارهای پیشرفته خود را ندارند

در این فهرست نیروهای مسلح روسیه در مقام در ابتدا قرار گرفته و بعد از آن به ترتیب چین، هند، کره جنوبی، ژاپن، ترکیه، ایران، اندونزی، رژیم صهیونیستی و نتیجا پاکستان قرار دارند.

از نکات قابل توجه در این رده بندی وبگاه گلوبال فایر پاور بهتری نیروهای مسلح ایران بر رژیم صهیونیستی است.

این نشریه به معرفی آماری این رده‌بندی ضمن اشاره به جمعیت ۸۲ میلیون نفری ایران، تعداد کل نیروهای مسلح ایران را ۹۳۴ هزار نفر، تعداد کل هواپیماهای ترابری نظامی را ۵۰۵ فروند، تعداد جنگنده‌ها را ۱۵۰ فروند، تانک‌های رزمی را ۱۶۵۰ ابزار و کل ابزارهای دریایی را ۳۹۸ فروند که شامل انواع قایق، ناو و ناوچه و موارد دیگر می‌شوند،برشمرد و در آخر نیز به بودجه دفاعی کشور با رقم ۶٫۳ میلیارد دلار اشاره نمود.

انتهای پیغام/ ۱۱۲

امیدواریم نوشته “ایران، هشتمین قدرت جهان از لحاظ آمادگی رزمی نیروهای نظام” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران