ایران و ترکیه اجازه تحقق سناریوی تازه رژیم صهیونیستی در منطقه را نخواهند داد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “ایران و ترکیه اجازه تحقق سناریوی تازه رژیم صهیونیستی در منطقه را نخواهند داد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

امیر حاتمی در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی مدت دوستی ایران و ترکیه و برخورداری دوملت از اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی گفت: ترکیه از مکان مخصوصی در سیاست خارجی- دفاعی و ایمنی جمهوری اسلامی ایران دارا است.

وزیر دفاع کشورمان با بیان اینکه امروز غربی‌ها با همراهی رژیم صهیونیستی، ورژن تازه ای برای منطقه پیچیده‌اند اضافه کرد: آمریکا و اسرائیل  بعد از شکست سناریوی داعش، راهبرد تجزیه کشورهای منطقه را در مسیر پیش روی خود دارند با اینحال ایران و ترکیه با اسم دو کشور مهم و تاثیر گذار منطقه، اجازه تحقق سناریوی تازه را به آنها نخواهد داد.

وی اضافه کرد: تحولاتی که ظرف سال های واپسین در منطقه شکل گرفته است به نفع رژیم صهیونیستی و به ضرر جهان اسلام بوده و باعث خارج شدن فلسطین از اولویت جهان اسلام شده است.

وزیر دفاع با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه گفت: هم کاری سه کشور ایران، ترکیه و عراق می تواند در ایجاد ثبات و امنیت منطقه و جلوگیری از اعمال تجزیه طلبانه مفید و موثر باشد.

امیر حاتمی با استقبال از هم کاری ترکیه در حل بحران سوریه برحفظ تمامیت ارضی سوریه و  تاکید بر راه حل سیاسی حل بحران بنا شده بر مذاکرات سوری-سوری و رجوع به آراء عمومی مردم تاکید کرد.

حتما بخوانید   صحبت‌های ضدایرانی پامپئو تنها سری‌ای از رویاهای ترامپ است

وی ضمن مطرح خدمات رسانی دولت دوازدهم  از گسترش هم کاری های نظامی و ایمنی میان نیروهای مسلح دو کشور به ویژه در قسمت مبارزه با تروریسم در منطقه اظهار امیدواری کرد: این روند باعث گسترش ثبات و امنیت دو کشور  و منطقه را ممکن کند.

در این دیدار ارتشبد حلوصی آکار ضمن تشکر از استقبال گرم و مهمان نوازی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با حضور مدیرعامل ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در ترکیه فصل تازه ای از هم کاری های تهران و آنکارا شروع شده است و دو طرف بایستی عقب ماندگی های قبلی را با استناد به عرصه های مشترک هم کاری به سرعت جبران نمایند.

وی گفت : ما بر این باوریم که هم کاری های آتی دوجانبه ایران و ترکیه باعث ایجاد امنیت و ثبات پایدار در منطقه و جهان خواهد شد.

مدیرعامل ستاد مشترک ارتش ترکیه با اشاره به اشتراکات فراوان دو ملت و دو دولت اظهار امیدواری کرد: روابط دفاعی و نظامی دو کشور از قبیل روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پیشرفت یابد.

ارتشبد حلوصی آکار اضافه کرد: ما از تمامیت ارضی، یکپارچگی و انسجام سوریه و عراق خدمات رسانی می‌کنیم و هیچگونه تفاوت در مرزها را به رسمیت نمی‌شناسیم.

وی با اشاره به مواضع مشترک ایران ، عراق و ترکیه در قبال تجزیه طلبی اقلیم کردستان عراق گفت: ما پیرامون این منطقه به توافقات خوبی در عرصه سیاسی و نظامی دست یافته‌ایم که در صورت استمرار شرایط موجود، اقلیم کردستان با تحریم‌های شدید اقتصادی، سیاسی و نظامی ما روبرو خواهد شد.

حتما بخوانید   معرفی 2 دستاورد تازه و پیشرفته سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع

مدیرعامل ستاد مشترک ارتش ترکیه در انتهای بر آمادگی کشورش جهت هم کاری با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه امنیت مرزها، قاچاق انسان و اسلحه و تجارت مواد مخدر تاکید کرد.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “ایران و ترکیه اجازه تحقق سناریوی تازه رژیم صهیونیستی در منطقه را نخواهند داد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۱۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران