باید اهداف بزرگتری برای دانشگاه امام صادق ترسیم شود

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “باید اهداف بزرگتری برای دانشگاه امام صادق ترسیم شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، چهارمین جشنواره انتخاب ‌و معرفی اساتید و دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام با حضور مخبر دزفولی دبیر محشر شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از اساتید عرصه علوم انسانی، در سالن همایش‌های این دانشگاه برگزار شد.

مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در چهارمین جشنواره انتخاب و معرفی اساتید و دانشجویان برتر اظهار داشت: همه محققان طراز اول ایرانی که افتخار آفرینی کرده‌اند کالا انقلاب هستند. توجه داشته باشید که دانشگاه امام صادق علیه السلام یک نقش حیاتی در سطح ملی و بین‌المللی دارد. ما باید باور داشته باشیم که می‌توانیم در سطح دنیا موفق باشیم. با اینحال عده ای با لباس و ظاهر روشنفکر مآبانه این نکته را تلقین می‌کنند که ما موفق نخواهیم شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در ۱۰۰ سال قبلی سعی کردند حافظان تاریخی به گونه‌ای پیش رفتند که ما را فرنگی بار بیاورند و ما را دچار تحقیر ملی کردند. امام خمینی (ره) این باور را دگرگون کردند و به ما عزت دادند. باید هوشیار باشیم و دقت کنیم و داشته ها و نداشته هایمان را بشناسیم. باید بدانیم که ما به در تولید علم داشته‌های خود را باور داشته باشیم. ما در قسمت نانو پیشرفت‌های فراوانی داریم و باید بدانیم که نانو بهمراه خود اقتدار می‌آورد.

مخبر دزفولی پیشتر بیان داشت: محققان ما وارد علومی شدند که در انحصار قدرت‌های بزرگ بود. به خاطر انقلاب ما به توانمندی های فراوانی رسیدیم. این توانمندی نه تنها در منطقه که در جهان حرفی برای گفتن دارد. ما حق نداریم که حس ناامیدی را ترویج کنیم و آگاه باشیم که در قبال همه دست‌آوردها مسوولیم. باید این توانمندی را گسترش دهیم.

حتما بخوانید   مطرح احکام تازه در جشنواره مقاومت

ایشان در انتهای گفت: در دانشگاه امام صادق علیه السلام باید حلقه‌های علمی متعددی تشکیل شود. دانشجویان این دانشگاه باید قدر خود را بدانند. باید علوم انسانی بیش از قبلی مورد استقبال قرار بگیرد از همین لحاظ باید اهداف بزرگتری را برای این دانشگاه ترسیم کرد.

انتهای پیغام/ ۱۶۱

امیدواریم نوشته “باید اهداف بزرگتری برای دانشگاه امام صادق ترسیم شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران