بخش بین‌الملل بیست و ششمین کنفرانس قرآن افتتاح شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “بخش بین‌الملل بیست و ششمین کنفرانس قرآن افتتاح شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، آیین افتتاح بخش بین الملل کنفرانس قرآن ساعتی پیش با حضور مسولان، سفیران کشورهای اسلامی و عده ای از عضو های جامعه قرآنی در شبستان اصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله به وسیله سعید پرویزی قاری ممتاز و بین المللی قرآن شروع شد. اسماعیل آذر اجرای این برنامه را بر عهده داشت.

ظرفیت های قرآنی ایران در جهان زبان زد است

محمود واعظی معاون بخش بین الملل کنفرانس قرآن، طی سخنانی معرفی سری ظرفیت های قرآنی جمهوری اسلامی ایران را از اهداف اجرا این بخش برشمرد و اظهار داشت: نهادها و موسسات فراوانی در کشور با عنوان بین المللی فعالیت می کنند با اینحال فعالیت های آنها در جشنواره ها و کنفرانس ها مغفول مانده اند.

وی با بیان اکنون نگاه تازه آیینه ای  برای بیرون خواهد بود اضافه کرد: چهار ویژه نامه به منظور معرفی ظرفیت قرآنی ایران در خارج از کشور معرفی خواهد شد و به ۴ زبان انگلیسی، اردو، ترکی و عربی چاپ و معرفی می شود.

واعظی اضافه کرد: ایران در عرصه قرآن بی مانند است و در جهان حرف اول را می زند. در همه کرسی های علمی و در عرصه های نیروی انسانی و اساتید زبان زد است.

معاون بخش بین الملل کنفرانس قرآن خاطرنشان کرد: کشورهای دیگر نیازمنده سود مندی ظرفیت های قرآنی کشورمان هستند که با همت همه نهادها و مسولان این مهم به ارمغان در خواهد آمد.

حتما بخوانید   سپاه در هر عرصه‌ای که وارد شده کارش را به نحو احسن انجام داده است

قرآن کریم راه حل برون رفت از مشکلات

آیت الله تسخیری دبیر مجمع تقریب مذاهب سخنران دیگر این برنامه بود.

آیت الله تسخیری، قرآن کریم را بهترین راه حل مشکلات و دغدغه های برشمرد و گفت: شما باید قرآنی باشید، دیدتان و زبانتان قرآنی باشد. اگر بخواهید با قرآن عجین شوید باید چشم هایمان، نطق و سمع ما قرآنی باشد.

وی به فرمایشات حضرت امیر المومنین (ع) اشاره نمود و اضافه کرد: قرآن را به نطق در بیاورید  چراکه قرآن به این راحتی سخن نمی گوید حتی با آنهایی که ‌با دل و جان با این کتاب آسمانی مانوس باشند به سخن می پردازد.

وی با بیان اینکه همه نظامات باید با قرآن آمیخته شود اضافه کرد: مردم باید به پای قرآن بنشینند و مشکلاتشان را با قرآن حل کنند. ما باید بتوانیم در ماه رمضان بینات قرآن را بدست آوریم. 

آیت الله تسخیری برپایی بخش بین الملل کنفرانس قرآن را حرکت مثبتی برشمرد و گفت: امیدوارم اینگونه حرکت های قرآنی در کشور بیش از قبل ادامه داشته باشد.

سفیر الجزایر نیز طی سخنانی ایجاد جشنواره های قرآنی را عرصه وحدت بین امت اسلامی دانست و گفت: مردم الجزایر ماه مبارک رمضان را نیک می دارند و در ایام و شبهای بندگی به ضیافت الهی می نشینند.

وی ادامه داد: رسالت ماه رمضان رسالت جهانی و چه بسا راهی برای درک دیگران است. 

سفیر الجزایر در ایران با اشاره به خباثت های رژیم صهیونستی در سرزمین اشغالی فلسطین گفت: انتقال پایتخت رژیم صیهونیستی به قدس شریف و کشتار مردم مظلوم فلسطین از خباثت های رژیم صهیونستی است که هیچگاه الجزایر درمقایسه با آن بی اختلاف نبوده است.

حتما بخوانید   ۵ گروه از استان کرمانشاه برای دیده هلال ماه شوال اعزام می‌شوند

عبدالمنعم الاحریز، زندگی در سایه صلح را از آرمان های این کشور دانست و گفت: جامعه بین المللی باید این فرهنگ را اتخاذ کند و از همین جا می توانم بگویم اجرا این کنفرانس ها در ایجاد وحدت در بین امت های اسلامی کمک زیادی خواهد داشت.

کنفرانس قرآن در مجامع بین المللی همتا ندارد

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اسم تازه ترین سخنران این مراسم طی سخنانی به اهداف اجرا کنفرانس قرآن اشاره نمود و گفت: این کتاب آسمانی، میراث گرانبهای ملل اسلامی است و به جهت نگاه دیپلماسی که این کتاب آسمانی در مجامع بین المللی ایفا می کند، مورد استقبال است و اقتضا می کند در همایش های شگرفت به این مسئله ارزش داده شود.

فقهی زاده، جریان سازی علمی فکری و هنری در کنفرانس قرآن را از اهداف دیگر این جشنواره بی بدیل قرآنی دانست و گفت: 

کنفرانس قرآن توانسته انگیزه هایی را در عرصه های فرهنگی و هنری رقم زند؛ وحادثه ای باشکوه که در مجامع بین المللی همتا ندارد را به ارمغان بیاورد.

در انتهای این مراسم از نشریه تخصصی بخش بین المللی کنفرانس قرآن که با چهار زبان تولید و پخش شده است، معرفی شد.

بخش بین الملل کنفرانس بین المللی قرآن در نیم طبقه دوم شبستان مصلای امام خمینی (ره) قرار گرفته است و از تا تاریخ ۱۴ خردادماه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ میزبان علاقه مندان است.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “بخش بین‌الملل بیست و ششمین کنفرانس قرآن افتتاح شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   بررسی سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با قشر‌های مختلف مردم قم
نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۶, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران