برنامه‌های تلویزیون در گرامی‌داشت دهه کرامت

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “برنامه‌های تلویزیون در گرامی‌داشت دهه کرامت” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، محمدزاده مدیر شبکه قرآن سیما با اشاره به جشن ها و آیین های این دهه از تلاش شبکه های سیما در تولید برنامه های متنوع اطلاع داد و اظهار داشت: برنامه‌های بزرگداشت این دهه با محوریت مساجد و تجلیل از فعالان و خادمان مساجد و شعار «خدمت کریمانه به رسم اهل بیت علیهم السلام» تولید و روی آنتن می رود.

وی از تدارک برنامه های شاد و متنوع در شبکه های مختلف سخن گفت و اضافه کرد: شبکه دو سیما با ماموریت فرهنگ سازی در ترویج و تعمیق فرهنگ بلند و متعالی ایران اسلامی تصمیم گرفته است تا در سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر ویژه برنامه ای با عنوان «باران» را به مدت دو روز پخش کند. «باران» یک جنگ ترکیبی نوجوانانه است که با حضور نوجوانان دختر، اجرای برنامه های نمایشی، مسابقه حضوری و پیامکی از حرم حضرت معصومه (س) به مدت دو روز پخش خواهد شد.

دبیر شواری معارف سیما پخش جشن های این دهه مبارک در برنامه صبحگاهی شبکه دو را از دیگر برنامه های شبکه خانواده و زندگی دانست و اضافه کرد: برنامه «نما دو» نیز با پخش «مسافر خراسان» به معرفی، بازخوانی نقش و مکان حرم امام زادگان ایران، معرفی تصویری دلچسب و بدیع از بقاع متبرکه امامزداگان شهرهای مختلف از فرزندان امام موسی کاظم (ع) می پردازد.

«بر فراز الوند» برنامه دیگری بود که مدیر شبکه قرآن سیما از پخش آن در دو روز یکشنبه ۲۴ تیر و چهارشنبه ۳ مرداد اطلاع داد و ادامه داد: سری تازه برنامه صبحگاهی «بر فراز الوند» همزمان با شروع دهه کرامت شروع می شود این برنامه در روزهای ولادت حضرت معصومه (ع) و حضرت امام رضا (ع) ضمن برقراری رابطه زنده با برنامه های حرم مطهر را منعکس می کند.

حتما بخوانید   افخمی با «روباه» به تلویزیون بازمی‌گردد

پخش سخنرانی و مداحی از دیگر تولیدات شبکه دو سیما بود که محمد زاده بر آن تاکید کرد.

دبیر شورای معارف سیما پیشتر از پخش برنامه های متنوع شبکه سه سیما با نیت تکریم این روزهای سخن گفت و تاکید کرد: برنامه های «مخاطب ویژه»، «زمزمه»، «جلوه عرشیان» و «نشانی» از نمونه برنامه های شبکه جوان هستند که با نگاه ایجاد نشاط با الهام از آموزه های رضوی در تمامی سطوح جامعه با انگیزه و عواطف مذهبی و جهت بخشی به آن تولید می شود.

شبکه پنج با محوریت استانی تصمیم گرفته است تا میان برنامه ها و کلیب های متنوعی را در روزهای دهه کرامت پخش نماید. برنامه های «بانوی آفتاب»، «بانوی کرامت»، «شکوه رضوان» و «افق هشتم» از نمونه برنامه هایی بود که بنا بر گفته محمدزاده شبکه پنج سیما در فواصل برنامه های خود روی آنتن می برد.

دبیر شورای معارف سیما پیشتر به برنامه های شبکه چهار سیما در روزهای دهه کرامت اشاره نمود و اضافه کرد: شبکه فرهیختگان با استناد به رسالت خود در تولید محتوای ضروری مخاطب فرهیخته تلاش می کند تا به روشنگری در عرصه های مختلف پرداخت کند. با اسم مثال در برنامه «ضامن حیات» با نیت توجه به محیط زیست به مسئله محیط بانی پرداخته و به روایت تاریخی امام رضا (ع) و ملقب شدن ایشان به ضامن آهو توجه می کند. یا در برنامه «ضریح نور» استاد فرشچیان در خصوص دیزاین، تولید و نصب ضریح تازه امام رضا (ع) نکاتی را مطرح می کند.

برنامه های «یاد خراسان»، «فلسفه کلام امام رضا»، «آستان بهشت» و مستند «ولادت امام رضا(ع)» از دیگر عناوین شبکه چهار سیما بود که دبیر شورای معارف به پخش آن اشاره نمود.

حتما بخوانید   پیغام تسلیت بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پی درگذشت گوینده و هنرمند پیشرو

محمد زاده مدیر شبکه قرآن سیما با اشاره به پخش مستندهای «با یک پا تا حرم»، «مسافران طوس»، «آستان بهشت»، «وقتی همه پایه اند»، «مسافران»، «از خاک تا افلاک»، «کاروان» و «کاروان شهر بهشت» از شبکه مستند تاکید کرد: این مستندها عموما به عشق مردم ایران به ائمه اطهار (س) پرداخته و قصه هایی دلنشین از زندگی شخصی زائران خارجی حرم مطهر رضوی را روایت می کنند.

برنامه های شبکه امید از دیگر محورهای تولیداتی بود که دبیر شورای معارف سیما به آن اشاره نمود و گفت: این شبکه بنا بر نیاز نوجوانان در بازشناسی شخصیت ائمه اطهار تصمیم گرفته است تا در برنامه «به توان خدا» و «محشر» پاسخگویی به مسائل دینی نوجوانان را در مسیر پیش روی قرار دهد.

وی اضافه کرد: برنامه «مسیر عاشقی» نیز روایتی شیرین از سفر ۱۰ نوجوان دوچرخه سوار از قم به سوی مشهد است که مسیر خود با اتفاقاتی مواجه می شوند.

دبیر شورای معارف سیما در قسمت دیگری از سخنان خود کودکان را سرمایه های آتی میهن اسلامی خواند و گفت: به هدف آشنایی کودکان با زندگی بهترین انسان های تمام اعصار شبکه کودک در برنامه های پربیننده خود یعنی «مامان گلی»، «نقاشی نقاشی» و «آفتابگردون» عرصه های آشنایی کودکان با خصوصیت های اخلاقی حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) را ممکن می آورد. به علاوه از طرف دیگر همزمان با روز دختر فیلم مناسبتی پیرامون ولادت حضرت معصومه (س) و اسم گذاری این مناسبت پخش می شود.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “برنامه‌های تلویزیون در گرامی‌داشت دهه کرامت” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   80 درصد ظرفیت سینماها خالی است/ جلب اعتماد خانواده‌ها جدی ترین هدف ماست
نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۵, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران