برنامه «هر مسجد، یک جهیزیه» اجرا می‌شود

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “برنامه «هر مسجد، یک جهیزیه» اجرا می‌شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد اطلاع داد:

حجت‌الاسلام کرمی با اشاره به ضرورت ایفای نقش مساجد در معرفی خدمات اجتماعی به مردم، از اجرای برنامه «هر مسجد، یک جهیزیه» در مساجد استان تهران با هم کاری کمیته امداد امام خمینی (ره) اطلاع داد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، حجت‌الاسلام سعید کرمی، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران در گفت‌وگویی در شرح ابعاد برنامه «هر مسجد، یک جهیزیه» گفت: یکی از  موضوعات بسیار مهم اجتماعی که تأثیر مخصوصی در افزایش و شکوفایی جامعه و یا بروز آسیب‌های اجتماعی دارد، مسئله ازدواج جوانان است و ضروری است تا همه متولیان امر به این مسئله توجه مخصوصی داشته باشند.

وی اضافه کرد: در بین متولیان فرهنگی و اجتماعی جامعه، مساجد به نوعی هسته‌های مقاومت فرهنگی و اجتماعی و خط مقدم جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، باید در عرصه تسهیل و تسریع شرایط ازدواج جوانان نقش‌آفرین باشند که در این خصوص مرکز رسیدگی به امور مساجد نیز با نیت اکتیو‌سازی ظرفیت‌های مساجد در این امر خیر و نیز کمک و خدمات رسانی از جوانان نیازمند، اقدام به اجرای برنامه «هر مسجد، یک جهیزیه» کرده است تا با محوریت مساجد و ائمه محترم جماعات، درمقایسه با جذب کمک‌های مردمی و سازماندهی آن اقدام کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد ادامه داد: برای اجرای هرچه بهتر و دقیق‌تر این برنامه، هماهنگی‌های ضروری جهت انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان رؤسای مرکز رسیدگی به امور مساجد و کمیته امداد امام خمینی (ره) صورت گرفته است تا از ظرفیت‌های کمیته امداد برای شناسایی و تأمین و توزیع جهیزیه در بین خانواده‌های نیازمند استفاده شایانی صورت بگیرد.

حتما بخوانید   چهار دهه عکاسی انقلاب در چهارمین نشست «چهل بیننده» بررسی می‌شود

حجت‌الاسلام کرمی در خصوص مفاد این تفاهم‌نامه گفت: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در مساجد و هم کاری در پیشبرد برنامه‌های ویژه مانند تهیه جهیزیه برای زوح‌های در آستانه ازدواج با کمک مردم و محوریت مساجد از نمونه مفاد این تفاهم‌نامه است.

ایشان در انتهای ضمن درخواست از مردم جهت مراجعه به مساجد و ائمه جماعات برای کمک و هم کاری در اجرای این برنامه گفت: با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته است، تعداد فراوانی از مساجد و ائمه محترم جماعات برای هم کاری با این برنامه مطرح آمادگی کرده‌اند و امیدواریم مردم عزیزمان نیز با مراجعه به مساجد و ائمه جماعات در این امر خیر و خداپسندانه هم کاری داشته باشند.

 

انتهای پیغام/ ۱۱۲

امیدواریم نوشته “برنامه «هر مسجد، یک جهیزیه» اجرا می‌شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران