بهره برداری از روحانیان فاضل جهت اشتغال در عقیدتی سیاسی وزارت دفاع

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “بهره برداری از روحانیان فاضل جهت اشتغال در عقیدتی سیاسی وزارت دفاع” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح در برنامه‌های بازدید استانی خود با سفر به استان قم با حضور در مرکز بصیرت افزایی الغدیر قم، ضمن حضور در جمع دانش‌پژوهان، از دوره های بصیرتی این مرکز و اساتید مرکز الغدیر دیدار کرد.

وی به علاوه از طرف دیگر در نشستی با مدیران ارشد وزارت دفاع در استان قم در جریان اعمال و فعالیت های آنان در این استان قرار گرفت.

امیر حاتمی پیشتر با حضور در بیوت حضرات آیات جوادی آملی، مکارم شیرازی، علوی گرگانی، نوری همدانی و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، خبری از فعالیت‌های وزارت دفاع در عرصه های فرهنگی و صنعتی معرفی کرد.

امیر سرتیپ حاتمی در این دیدارها با بیان اینکه بحمدالله کارکنان وزارت دفاع از نیروهای کارشناس، متعهد، ولایتمدار و با روحیه پیشرو تشکیل شده است، اظهار داشت: کارکنان این وزارتخانه به توجه به تحریم های صدمه پذیر توانسته‌اند صنعت دفاعی را با اقتدار به پیش برده وموجبات سربلندی بیش از قبل نظام مقدس جمهوری اسلامی را ممکن کنند.

وی محیط سازمانی وزارت دفاع را فضایی مذهبی، پیشرو، دینی و مانوس با روحانیت دانست و اضافه کرد: بعد از بازدید فرمانده معظم کل قوا از کنفرانس دستاوردهای صنعت دفاعی و شرفیابی مدیران وزارت دفاع به محضر معظم له، ایشان در بیانات ارزشمندی که مایه مباهات وزارت دفاع بود، فرمودند «دستاوردهای صنعت دفاعی شیرین و خرسندکننده بود، دلیل این خرسندی، غیر از دیدن قابلیت های دفاعی که نقش به‌سزایی در گسترش سطح و ضریب اقتدار کشور دارد، مشاهده نیروهای عالِم، محقق، پژوهشگر، اهل فکر و اقدام و با ایمان است که بسیار خوشحال کننده و لذت بخش است. وجود چنین نیروها و عناصری در سری صنایع دفاعی کشور، از قبیل جواهری بسیار گرانبها و غیرقابل هزینه گذاری است».

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به حضور جمع کثیری از کارکنان عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) وزارت دفاع در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) امسال، تصریح کرد: وزارت دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح با برپایی موکب عاشورائیان در فاصله مهران از انبوه زائران اباعبدالله الحسین (ع) با کمکهای مردمی کارکنان این وزارتخانه پذیرایی کرد.

وی توجه به مباحث قرآنی و اقامه نماز را از اولویت های مهم در این وزارتخانه گفت و گفت: هم اینک در وزارت دفاع ۳۰۰ حافظ کل قرآن کریم داریم و ۱۰ هزار نفر از کارکنان و خانواده های آنان پایین پوشش برنامه حفظ قرآن از یک تا ۳۰ جزء قرآن قرار دارند.

وی با اشاره به معرفی وزارت دفاع با اسم وزارتخانه قرآنی به وسیله شورای عالی قرآن کشور گفت: هم اینک ۱۵ مدرسه قرآنی وزارت دفاع در نقاط مختلف کشور، ۱۶ مهدالرضای قرآنی ویژه خردسالان وزارت دفاع و به علاوه از طرف دیگر ۱۰ مرکز آموش غیرحضوری قرآن کریم در سطح وزارت دفاع فعالیت دارند.

وزیر دفاع با برشمردن ارزش امر به مشهور و نهی از منکر تاکید کرد: به این دلیل ستاد محشر امر به مشهور و نهی از منکر در کلیه سطوح وزارت دفاع با محوریت وزیر دفاع تشکیل شده است.

وزیر دفاع از جذب و به کارگیری روحانیان فاضل و پرتلاش از عرصه‌های علمیه تمامی کشور برای اشتغال در عقیدتی سیاسی‌های وزارت دفاع اطلاع داد و اضافه کرد: جا دارد از خدمات رسانی‌های مراجع عظام تقلید و عرصه‌های علمیه در هم کاری بی شائبه با سازمان عقیدتی سیاسی در نشر و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) تقدیر و تشکر فراوان کنیم.

حتما بخوانید   نقش مهم بسیج در شکست داعش/ هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه تشکیل شده است

وی یکی از فعالیت های ارزشمند وزارت دفاع را راهاندازی هیئتهای عاشورائیان در سطح سازمان ها و صنایع تابعه مطرح کرد و گفت: هیئت مرکزی عاشورائیان در شمال شرق تهران در مناسبت های مختلف مذهبی با حضور حدود ۲ هزار نفر از آحاد مردم به روش مستمر و منظم برنامه دارد.

امیر حاتمی با بیان اینکه در وزارت دفاع توجه مخصوصی به نشر و گسترش فرهنگ بسیج با اسم تفکر راهبردی انقلاب اسلامی و میراث گرانقدر حضرت امام خمینی (ره) شده است، تصریح کرد: هم اینک هزاران نفر از کارکنان این وزارتخانه عضو اکتیو بسیج هستند.

امیر حاتمی توجه ویژه به مدیریت جهادی در تولید دستاوردهای راهبردی دفاعی را یکی از اولویت های مهم و تاثیر گذار در وزارت دفاع دانست و ادامه داد: امروز به لحاظ نظامی و دفاعی در بهترین شرایط قرار داریم و با خدمات رسانی های دولت محترم و هدایت‌های فرمانده معظم کل قوا در این دوره بر تقویت و بالندگی توان دفاعی با استناد به تهدیدات دشمنان تمرکز کرده ایم.

وزیر دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح با ابراز خرسندی و علاقه مندی از معرفی رهنمودهای ارزنده علما و مراجع عظام تقلید گفت:بر این باوریم که نصایح مشفقانه مراجع و بزرگان دین راهگشای ما در مسیر افزایش و تعالی انقلاب اسلامی خواهد بود.

امیر حاتمی در انتهای سفر خود به قم از روند تولید مرکز تازه بصیرت افزایی الغدیر قم بازدید کرد و خواستار تسریع در اتمام این برنامه جهت معرفی خدمات بیشتر به کارکنان وزارت دفاع شد.

ولایت مداری و جدیت نیروهای مسلح نمونه و الگو برای جهانیان است

آیت الله حسین نوری همدانی نیز در دیدار با وزیر دفاع ولایت مداری و جدیت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را یک نمونه و الگو برای جهانیان دانست و گفت: امروز نیز دشمنان انقلاب و اسلام این قدرت عظیم را درک کرده با این وجود راز آن که ایمان و باور به خداوند است را هنوز متوجه نشده‌اند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت وزارت دفاع از ارزش بسیاری دارا است، اظهار کرد: نیروهای مسلح می بایست از لحاظ قدرت عبادی، نظامی و جهادی مردم قوی را در دست داشته باشد و در چارچوبی که قرآن قرار داده است حرکت کند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه دشمنان باید در بیشتر مواقع رعب و وحشت شما را در دل داشته باشند، عنوان کرد: در احادیث بسیاری آمده است که شکر نعمت، نعمت را زیاد می‌کند؛ خداوند نعمت‌های فراوانی به انسان داده است با این وجود بزرگترین آن‌ها نعمت ولایت اهل بیت(ع) بوده و امروز نیز ولایتی که در جمهوری اسلامی حاکم است سرچشمه گرفته شده از همان ولایت است و تمام نیروهای مسلح باید با حفظ وحدت شکر این نعمت را بجا آورند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه سرمایه نظامی که در جمهوری اسلامی می باشد در هیچ جای دیگر نیست، مطرح کرد: از لحاظ تجهیزاتی، نظامی و نیروهای انسانی در مکان و شرایط مطلوبی قرار داریم که همه آن را مدیون اسلام هستیم چونکه اسلام مردم را به گونه‌ای تربیت می‌کند که از شهادت هیچ ترسی ندارند و برای دفاع از کشور و ناموس خود از همه چیز می‌گذرند.

حتما بخوانید   سرلشکر باقری عید سعید فطر را به فرماندهان ارتش کشور‌های اسلامی تبریک گفت

وی ادامه داد: ولایت مداری و جدیت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک نمونه و الگو برای جهانیان است؛ امروز نیز دشمنان انقلاب و اسلام این قدرت عظیم را درک کرده با این وجود راز آن که ایمان و باور به خداوند است را هنوز متوجه نشده‌اند.

قدر نعمت استقلال را بدانیم

آیت الله علوی گرگانی نیز در دیدار با وزیر دفاع با اشاره به اینکه می بایست از درون خودمان را تقویت کنیم چونکه اگر از درون دچار فساد شویم در طرف دیگر کوچک‌ترین تحریکی غیر مستحکم هستیم، گفت: باید درمقایسه با رفع نقاط ضعف اهتمام داشت تا مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد.

وی اظهار کرد: دشمن در بیشتر مواقع در کمین این انقلاب و اسلام بوده است و چنین شرایطی نیازمند هوشیاری و دقت نیروهای نظامی و دفاعی است چونکه دشمنان هر وقتی که به غفلت این نیروها پی‌ببرد فتنه تازه ای را شروع می‌‎کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب را خداوند نگه داشته است، عنوان کرد: در ابتدای انقلاب هیچ فردی تصور نمی‌کرد که نیروهای مردمی قادر باشند رژیم طاغوت را سرنگون کنند با این وجود این مردم با خدمات رسانی و باور به قدرت الهی توانستند به موفقیت دست یابد و امروز نیز این انقلاب با عنایت خداوند حفظ شده است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه می بایست از درون خودمان را تقویت کنیم چونکه اگر از درون دچار فساد شویم در طرف دیگر کوچک‌ترین تحریکی غیر مستحکم هستیم، مطرح کرد: باید درمقایسه با رفع نقاط ضعف اهتمام داشت تا مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه امروزه بزرگترین نعمت یعنی استقلال را داریم و باید مردم را در این عرصه آگاه کنیم، خاطرنشان کرد: دشمن شناسی و دوست شناسی باید با دقت بیشتری انجام شود چونکه از ابتدا اسلام دشمن با لباس دوست نزدیک مسلمانان شده است و باید تلاش کنیم مطابق قانون های الهی رفتار کرده و مصداق جمهوری اسلامی را پیاده کنیم.

کشورهای اسلامی بوجود سرداران شجاع ایرانی افتخار می‌کنند

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز در دیدار وزیر دفاع با بیان اینکه تمام کشورهای اسلامی بوجود سرداران شجاع ایرانی افتخار می‌کنند، گفت: امیدواریم با فرماندهی مقام معظم رهبری، رشادت‌های سرداران نیروهای مسلح و خدمات رسانی مردم پیشرو بتوانم عرصه ساز ظهور حضرت ولیعصر(عج) باشیم.

آیت الله سید محمد سعیدی با اشاره به اینکه قیام ۱۹ دی مردم قم از ارزش بسیاری در تاریخ انقلاب دارا است، اظهار کرد: این مسئله که توانسته‌ایم با حضور مرجعیت و روحانیت از اسلام دفاع کنیم و در جهان روی پای خود بایستیم بسیار مهم و قابل توجه است.

وی با بیان اینکه نظامی که در دنیا قادر باشند با آزادی تمام از اسلام دم بزند دشمنان فراوانی دارد، مطرح کرد: دشمن هیچ وقت با استقلال و شکل گیری نظام‌های اسلامی موافق نیست و در بیشتر مواقع در کمین سرنگونی این نظام است با این وجود امروزه جمهوری اسلامی ایران با موفقیت در عرصه‌های مختلف موفق شده است مشت محکمی بر دهان آن‌ها بزند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه تمام کشورهای اسلامی بوجود سرداران شجاع ایرانی افتخار می‌کنند، عنوان کرد: امیدواریم با فرماندهی مقام معظم رهبری، رشادت‌های سرداران نیروهای مسلح و خدمات رسانی مردم پیشرو بتوانم عرصه ساز ظهور حضرت ولعیصر (عج) باشیم.

حتما بخوانید   سرلشکر باقری وارد روسیه شد

ارتش و نیروهای مسلح بازوان نظام هستند

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح با حضور در بنیاد بین الملی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار کرد.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار در سخنانی اظهار داشت: اسلام قدرت را با عظمت بهمراه دارد، لذا فرمود نه سلطه پذیر باشید و نه سلطه گر.

وی ادامه داد: قبل از اسلام و در دوران جاهلیت شعار رسمی این بود که در جنگ از حزب و دوستانت خدمات رسانی کن، چه حق با ایشان باشد و چه نباشد با اینحال اسلام آمد و این شعار را تغییر داد و گفت از مظلوم خدمات رسانی کن چه دوست تو باشد و چه دوست تو نباشد.

وی تصریح کر: اولین اثر کار خیر این است که انسان به وسیله آن موقعیت انسانیت خود را تثبیت کرده است گرچه اجر معنوی و اخروی در جای خود محفوظ است. وقتی یک درخت در پای خود آب بریزد در حقیقت ریشه و موقعیت خود را تثبیت کرده است، امام و شهدا، درخت انقلاب را با خون آبیاری کردند و دلیل تثبیت و استحکام ایشان شدند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به رشادت های نیروی های مسلح در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این هشت سال جنگ تحمیلی در حقیقت جنگ جهانی بود چراکه همه کشورهای جهان علیه یک کشور متحد شدند و ایران را کوبیدند با اینحال نتوانستند کاری از قبل ببرند و بعد قطعنامه به امضاء رسید که بعد از قطعنامه نیز عملیات مرصاد را ناجوانمردانه به راه انداختند که عزیزانی مانند صیاد شیرازی آن حریق را خاموش کردند.

وی ادامه داد: وقتی عراق به کویت حمله کرد و جهان به طمع نفت کویت به خدمات رسانی از ایشان پرداخت همه جهان از ما خواستند که ما نیز به انها کمک کنیم و به عراق موشک بزنیم با اینحال ما با آن همه خسارت ها و دشمنی هایی که از صدام دیده بودیم پای امضای خود ایستادیم، این حماسه یک فردوسی دیگر می خواد که آن را به جهان معرفی کند؛ یک ملتی با این شرف و مردانگی و جوانمردی پایین این آسمان دومی ندارد.

وی تاکید کرد: اینکه دسیسه ها و فتنه ها اثری ندارد و خروش مردم آنها را آنها را بی اثر می کند برای این است که مردم تربیت شده انقاب و اسلام هستند.

آیت الله جوادی آملی اذعان داشت: اکنون در میدان مین هستیم و به خاطر الهی در امنیتیم، این چیزی جر نعمت و لطف الهی نیست با اینحال آنچه همراه با اسلحه این مملکت را حفظ می کند شما عزیزانید، شما بازوان این نظامید، اسلحه را بسیاری در دست دارند با اینحال آنچه شما علاقه مندان را متمایز می کند این است که آنها می گویند ما چرا کشته شویم؟ شما می گویید ما چرا شهید نشدیم؟! ایشان مرگ را پوسیدن می داند و شما مرگ را از قفس آزاد شدن می دانید، شما پرورش یافتگان این مکتب هستید این می شود.

وی اضافه کرد: باید عظمت و خدمات ارتش عزیز و دوست داشتنی و دیگر نیروهای مسلح کشور را به جهانیان نشان داد، چرا که شما از مفاخر و عظمت های ایران اسلامی هستید.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “بهره برداری از روحانیان فاضل جهت اشتغال در عقیدتی سیاسی وزارت دفاع” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۲۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران