به دلیل روحیه شهادت‌طلبی است که دشمن جرات حمله به ایران را ندارد

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “به دلیل روحیه شهادت‌طلبی است که دشمن جرات حمله به ایران را ندارد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس،‌ عصر امروز پنج‌شنبه (۲۶ بهمن‌ماه) مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم محمدهادی ذوالفقاری با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و نیز با سخنرانی سردار نقدی و با مداحی حاج امیر عباسی همراه با مزار یادبودش در قطعه ۲۶ گلزار شهدای تهران برگزار گردید.

سردار نقدی در این مراسم ضمن گرامیداشت مقام این شهید والامقام اظهار داشت: پیروزی جبهه مقاومت نشان از فرماندهی صحیح و حضور جوانان مومن و مسلمان ایران در مبارزه و دفاع از حرمین حضرت امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) در عراق و سوریه میباشد که امروز نابودی این شجره خبیث با رشادتهای مدافعان حرم و شهدایی که جانشان را با تمام وجود تقدیم اهل بیت نمودند بوجود آمده است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم اضافه کرد: امروز می‌بینم آمریکا باز هم خودش را به جهانیان در خصوص مذاکرات هسته ای نشان داد و ما با متعهد بودن در توافق مذاکرات هسته ای به جهانیان خود را اثبات نمودیم با این وجود آنها هر روز با تحریم های تازه این توافق نامه را نقض مینمایند که ما از روز اول میدانستیم اینگونه میشود چون به دفعات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در فرمایشاتشان گوشزد نموده بودند.

وی اضافه کرد: اگر امروز دشمن جرات حمله به ایران را ندارد ناشی از روحیه شهادت‌طلبی در جامعه اسلامی است.

حتما بخوانید   جوانان در معرض آسیب‌های جدی اجتماعی هستند

شهید «محمد هادی ذوالفقاری» از نیروهای داوطلب ایرانی بود که به عضویت سپاه بدر عراق سود. وی متولد سال ۱۳۶۸ و ساکن میدان خراسان تهران بود که برای یادگیری دروس حوزوی به نجف اشرف مهاجرت کرده بود. با شروع حملات گروه‌های تروریستی به شهرهای عراق شهید ذوالفقاری با فتوای آیت الله سیستانی مبنی بر دفاع از حرم‌های آل الله به صف مدافعان حرم در سامرا پیوست.

محمد هادی ذوالفقاری نتیجا در بهمن ماه سال ۹۳ به دست نیروهای تکفیری در عراق به شهادت رسید. ایشان در قسمت اول وصیت نامه‌اش آورده است: «اینجانب محمدهادی ذوالفقاری وصیت می‌کنم که من را در ایران دفن نکنند و اگر شد ببرند حرم امام رضا علیه السلام طواف بدهند و برگردانند و همینطور در نجف و سامرا و کربلا و کاظمین طواف بدهند و در وادی‌السلام دفن کنند و علاقه مندم نزدیک امام باشم و تمام مستحبات انجام شود و در داخل دور قبر من پارچه سیاهی بزنند و دستمال گریه مشکی و غیره مانند تربت داخل قبرم بگذارند تا مانند حسینیه شود و اگر شد جایی که سرم می‌خورد به سنگ لحد یک اسم حضرت زهرا(س)بگذارند که به آن سنگ آخ نگویم و بگویم یا زهرا(س).»

با استناد به وصیت شهید، پیکر وی بر گرد بارگاه‌های منور پنج امام طواف شد و در وادی السلام آرام گرفت.

مزار یادبود این شهید والامقام در قطعه ۲۶ گلزار شهدای تهران قرار دارد.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “به دلیل روحیه شهادت‌طلبی است که دشمن جرات حمله به ایران را ندارد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   اولین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)
نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۲۶, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران