بیانات رهبری مسیر زندگی‌ام را تغییر داد/ ورزشکاران بی‌حجاب با مقنعه‌های ما تصویر یادگاری می‌گیرند

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “بیانات رهبری مسیر زندگی‌ام را تغییر داد/ ورزشکاران بی‌حجاب با مقنعه‌های ما تصویر یادگاری می‌گیرند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس: در روزگاری که عده ای مجری‌های تلویزیون به سادگی چادر را کنار می‌گذارند و یا عده ای سلبریتی‌ها به تابلوهای تبلیغاتی مبدل شده‌اند، بانوانی هستند که در سخت‌ترین شرایط حجاب خود را حفظ می‌کنند و مُبلغ حجاب در جهان هستند.

«مریم هاشمی» از نمونه بانوانی است که مدال‌های خود را به رهبر معظم انقلاب و خانواده شهدا هدیه کرد. مقام معظم رهبری در خصوص این بانوی محجبه فرمودند: «شما با نمایش شخصیت و هویّت زن مسلمان ایرانی نشان دادید که در میادین ورزشی نیز یک زن مسلمان می‌تواند با حفظ حجاب و حدود دینی، حضوری مقتدر و عزت‌آفرین داشته باشد.»

مریم هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، اظهار داشت: وقتی که به دنیا می‌آییم، اذان در گوش ما قرائت می‌کنند. ما در دورانی که برای مسابقات به کشورهای دیگر می‌رویم، به جهت محدودیت‌های زمانی نمی‌توانیم در خصوص دین‌مان سخن بگوییم با اینحال با اخلاق و پوشش‌مان می‌توانیم مبلغ دین اسلام باشیم.

وی با بیان این که حجاب محدودیت ندارد با اینحال شهرت دارد، گفت: اگر بگویم حفظ حجاب هیچ سختی ندارد، دروغ است. به معنای حقیقی این شرایط برای ما در لحظه تمرین و مسابقه سخت است.

این ملی‌پوش ووشو در خصوص واکنش اطرافیان درمقایسه با حجاب بانوان در مسابقه، عنوان کرد: عرصه ورزش یکی از پل‌های ارتباطی ما با دنیا است. ما می‌توانیم با اخلاق و حفظ حجاب به جهانیان بفهمانیم که حرف‌های خودسرانه غربی در خصوص مردم ایران و اسلام حقیقت ندارد. پیش از هرچیز وقتی که با حجاب در مسابقات کمپانی می‌کردیم، مورد تمسخر قرار می‌گرفتیم، با اینحال وقتی که مشاهده کردند ما با حجاب توانستیم بر ورزشکاران بی‌حجاب پیروز شویم و بر سکوی قهرمانی قرار گیریم، به ما احترام گذاشتند. بعد از پیروزی در مسابقات عده ای می‌آمدند و از ما می‌خواستند تا با مقنعه ما تصویر یادگاری بگیرند.

حتما بخوانید   روزشمار دفاع مقدس (۲۱ تیر)

وی ادامه داد: امروز نه تنها مورد احترام قرار می‌گیریم حتی کشورهایی از قبیل مصر، سوریه، عراق، افغانستان و اندونزی از حجاب ما نیز الگوبرداری می‌کنند. ما بعد از مسابقات مقنعه‌هایمان را به دیگر ورزشکاران هدیه می‌دادیم.

وی تصریح کرد: قهرمانانی که از قبیل سمیه حیدری که با چادر بر سکوی قهرمانی قرار می‌گیرند، دلیل افتخار کشور هستند. حیدری در حالی این کار را انجام داد که هیچ اجباری برای پوشش با چادر نبود و بازیکن می‌موفق شد با گرمکن و شلوار بر روی سکوی قهرمانی بایستد.

هاشمی ادامه داد: در مسابقات سال ۲۰۱۰، اسپانسر مسابقات یک کمپانی نوشیدنی الکلی بود. میز شامی که برای قهرمانانی ورزشی ترتیب داده بودند با این نوشیدنی همراه بود. هیچ کدام از دختران ایرانی برای دریافت هدایا در مراسم شام قهرمانی حضور نیافتند. حدود ۳۳ ساعت در فرودگاه منتظر ماندیم تا به کشورمان برگردیم.

هاشمی با اشاره به اهدای مدال خود به رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: وقتی که اولین مدال قهرمانیم (سال ۹۰) را با افتخار به مقام معظم رهبری اهدا کردم، ایشان بیاناتی فرمودند که زندگی من را تغییر داد. انگیزه بیشتری برای پیشرفت کسب کردم.

سلبریتی‌ها و ورزشکاران در طرف دیگر قشر جوان جامعه مسوولیت دارند

این ملی‌پوش ووشو در خصوص ادای احترام ورزشکاران به شهدا، گفت: قهرمانان جام جهانی و مسابقات آسیایی قبل از اعزام به مسابقات، با حضور در گلزار شهدا، به شهدا ادای احترام می‌کنند، در طرف دیگر سلبریتی‌هایی را می‌بینیم که در کمال تاسف احترامی برای حجاب و خانواده شهدا قائل نیست. این‌ها الگوهای جامعه هستند و درمقایسه با جوانان مسوولیت دارند.

حتما بخوانید   انتشار بیانات رهبر معظّم انقلاب پیرامون‌ اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

وی ادامه داد: بازیگران برای کسب پول در طرف دیگر دوربین قرار می‌گیرند و اگر بدانند که در یک سکانس برای جانشان خطرآفرین است، حضور نمی‌یابند با اینحال رزمندگان و مدافعان حرم در حالی پا به میدان جنگ می‌گذاشتند که درمقایسه با خطرات آگاه بودند. نباید فراموش کنیم که امنیت امروزمان را مدیون خون شهدا و از خودگذشتگی‌های آن‌ها هستیم.

افزایش ورزش بانوان بعد از پیروزی انقلاب

این ملی‌پوش ووشو پیرامون پیشرفت ورزش بانوان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: تعداد رشته ورزشی بانوان از هفت رشته از سال ۵۷ به ۳۸ رشته و تعداد مربیان ورزشی از ۹ نفر به ۳۵ هزار مربی گسترش یافته است. به علاوه از طرف دیگر تعداد داوران زن از هفت نفر به ۱۶ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد ورزشگاه‌های ویژه بانوان بعد از انقلاب به ۳۰ برابر گسترش داشته است، اضافه کرد: در سال ۲۰۰۹ تنها کشور ایران با حجاب در مسابقات حضور داشت. در سال ۲۰۱۷ سوریه، ترکیه، افغانستان، عراق، اندونزی و دیگر کشورها نیز با پوشش اسلامی در مسابقات کمپانی کردند.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “بیانات رهبری مسیر زندگی‌ام را تغییر داد/ ورزشکاران بی‌حجاب با مقنعه‌های ما تصویر یادگاری می‌گیرند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران