بیست و پنجمین پاسداشت شهدای اربعه حلب برگزار شد

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “بیست و پنجمین پاسداشت شهدای اربعه حلب برگزار شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، بیست و سومین پاسداشت مقام شامخ شهدای اربعه حلب، امروز (پنج‌شنبه ۲۰ مهرماه) همزمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم قطعه ۲۶ بهشت زهرا به همت گروه فرهنگی شهدای اربعه حلب برگزار شد.

 

فاطمه کرم همسر آزاده شهید محمد خمامی و خواهر شهید جاویدالاثر محمدرضا کرم در این مراسم اظهار داشت: برادرم سال ۵۸ حین بمباران مواضع دشمن به شهادت رسید و بعد از ۳۷ سال بازهم چشم‌انتظار بازگشت پیکر وی هستیم.

 

وی ادامه داد: همسرم سال ۶۰ به جبهه اعزام شد. ایشان در سال ۶۵ حین عملیات آزادسازی فکه به اسارت دشمن سود. شش ماه بعد به ما خبر دادند که وی اسیر شده است. در این مدت از موقعیت وی بی اطلاع بودیم. ایشان در سال ۶۹ آزاد شد. همسرم سال ها بعد بر اثر عوارض شیمیایی و سرطان معده به شهادت رسید.

 

همسر شهید خمامی خاطره ای از دوران اسارت همسرش از زبان وی روایت کرد و گفت: همسرم در دوران اسارت مدتی را در سلول های انفرادی با موقعیت بدی قرار داشت. روزی محمد صدای اذان را می شنود و متوجه میشود که در منطقه شیعه نشین است. در این لحظه خطاب به امام موسی بن جعفر (ع) بیان میکند که آن دنیا شکایت شما را به حضرت زهرا (س) می کنم. لحظاتی بعد در باز می شود و سه مرد وارد سلول می شوند. مرد میانی که چهره نورانی داشت خطاب به همسرم بیان میکند مگر ما چه کار کردیم که گله ما را به مادرمان حضرت زهرا (س) می کنید. همسرم جواب می دهد که موقعیت نامناسبی دارم و نمی توانم نماز بخوانم. از موقعیت خانواده ام بی اطلاع هستم. آن امام عزیز جواب می دهد: روزی دهنده خداوند است و شما هم روز میلاد من به آغوش خانواده باز می گردی. دقایقی بعد در باز می شود و نیروی بعثی همسرم را به حمام میبرد و زخم هایش را پانسمان می کند. همسرم بعد از بازگشت به سلول نماز می خواند و بخاطر نوع بیانش توبه می کند.

حتما بخوانید   اولین سالگرد «حاج حیدر» در بهشت زهرا (س) برگزار می‌شود

 

وی اضافه کرد: همسرم در روز میلاد امام موسی ابن جعفر (ع) آزاد شد.

 

همسر شهید خمامی خطاب به خانواده شهدا گفت: با اسم خانواده شهید وظیفه داریم که سبک زندگی شهدا را روایت کنیم و افرادی که اهل قلم هستند، فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل بعد منتقل کنند.

 

در انتهای این مراسم از خواهر شهیدان اصغر شیردل، اکبر شهریاری، امیر لطفی، علی امرایی، مصطفی موسوی، احمد اعطایی، حمیدرضا زمانی، خلیلی، غفاری، محمد جلال ملک محمدی، دهقان امیری، علیرضا مشعری، مهدی عزیزی، محمد حمیدی و حمید طباطبایی مهر تقدیر شد.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “بیست و پنجمین پاسداشت شهدای اربعه حلب برگزار شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۲۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران