بی‌عدالتی، نابرابری و تبعیض شاخصه حقوق بشر آمریکایی است

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “بی‌عدالتی، نابرابری و تبعیض شاخصه حقوق بشر آمریکایی است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

«عباسعلی کدخدایی» در اختتامیه جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی»؛

عضو هیئت حقوق دانان شورای نگهبان با اشاره به مولفه‌های حقوق بشر آمریکایی گفت: بی‌عدالتی، نابرابری و تبعیض شاخصه حقوق بشر آمریکایی است.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، آیین اختتامیه دومین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی عصر امروز با حضور «سردار محمدرضا نقدی» معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، «مهدی چمران» مدیرکل شورای شهر تهران، «عباسعلی کدخدایی» عضو هیئت حقوق دانان شورای نگهبان، «محسن مومنی‌شریف» مدیرکل عرصه هنری و جمعی هنرمندان در سالن عرصه هنری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم از «اسفندیار قره‌باغی» خواننده ضد آمریکایی بخاطر آهنگ مشهور «آمریکا، آمریکا ننگ به نیرنگ تو» تجلیل شد.

«عباسعلی کدخدایی» عضو هیئت حقوق دانان شورای نگهبان پیشتر این مراسم با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی از ماهیت اصلی خود تغییر جهت داده است، اظهار داشت: آمریکا شکل تغییر یافته‌ای از حقوق بشر را به خورد مردم جهان می‌دهد و مسیر جامعه جهانی را با دورغ تغییر می‌دهد.

وی پیرامون شاخصه‌های حقوق بشر آمریکایی و غربی، گفت: غرب مدعی است خواستگاه حقوق بشر است و نفی دیگران را در آن نفی می‎کند. مهمترین تاریخ بحث حقوق بشر اروپا مرتبط به اعلامیه حقوق بشر و اسناد موضوعی آن است. آمریکایی‌ها بیشتر از آنکه مدافع حقوق بشرباشند، مدافع سرکوب، خشونت و تبعیض نژادی بوده‌اند.

عضو هیئت حقوق دانان شورای نگهبان خاطرنشان کرد: خدمات رسانی از حکومت‌های دیکتاتور سیاست روشن آمریکا در قبلی و حال بوده است و نقطه بارز آن نیز جنگ ویتنام است.

حتما بخوانید   بازخوانی اولین رمان دفاع مقدس در «کتاب شب» رادیو تهران

کدخدایی اولین خصوصیت حقوق بشر آمریکایی را تبعیض نژادی دانست و گفت: فجایع یمن، مسئله بحرین و سرکوب اعتراضات مردم نمونه آن است. نبود عنصر عدالت و برابری که در حقوق بشر آمریکایی نیست نمونه دیگری از مولفه‌های حقوق بشر آمریکایی است.

این استاد دانشگاه گفت: بی توجهی به پیشنهادها و دستورالعمل‌های سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی نمونه دیگری از مولفه‌های نقض حقوق بشر است که به وسیله آمریکایی‌ها به دفعات رخ داده است و با ترسیم یک مسیر نمایش دهنده پیشرفت طلبی آن‌هاست که سازمان‌های بین‌المللی را تا وقتی که تامین کننده منافع آن‌ها باشند را قبول دارند.

عضو هیئت حقوق دانان شورای نگهبان تاکید کرد: همه فجایع دهه قبلی که در منطقه ما رخ داده است از سرکوب بیداری اسلامی و ظلم‌هایی که بر مردم لیبی وارد شد تا خدمات رسانی از منافقین نشانه‌های بارز برای نقض حقوق بشر به وسیله آمریکاست که در اسناد مرتبط به آن‌ها ثبت شده است.

انتهای پیغام/۱۲۱

امیدواریم نوشته “بی‌عدالتی، نابرابری و تبعیض شاخصه حقوق بشر آمریکایی است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران