بی‌عدالتی یک مساله بنیادی در امر پیشرفت کشور است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “بی‌عدالتی یک مساله بنیادی در امر پیشرفت کشور است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرلشکر «محمد‌علی جعفری» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز قبلی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل، اظهار داشت: امام نجات‌دهنده کشور و زنده‌گر اسلام ناب محمدی (ص) بود.

وی با بیان اینکه از خدا می‌خواهیم ما را ادامه دهنده راه شهدا قرار داده و در این مسیر ما را یاری کند، گفت: استاندار کرمان با روحیه جهادی و همان روحیه دوران دفاع مقدس و دلسوزی بسیار خالصانه‌ای برای مردم استان کرمان فعالیت می‌کند و با همه سختی‌ها از نمونه بروکراسی اداری و تمرکز اختیارات در مرکز کشور، کار‌های خوبی در استان انجام داده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس هم هیچ مانعی را جلوی خود نمی‌دیدند و از معضلات با تلاش و سخت‌کوشی عبور می‌کردند، اضافه کرد: بی‌عدالتی در امر پیشرفت کشور یک مساله بنیادی است، با اینحال در استان کرمان پیشرفت متوازن در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه الگوسازی در کشور یک نیاز بسیار جدی برای پیشرفت و آبادانی است و در استان کرمان الگوسازی به‌خوبی انجام شده و با این وجود کار سختی است خاطر‌نشان کرد: دستآورد‌های انقلاب اسلامی در همه عرصه‌های مادی و معنوی بسیار بزرگ و در ابعاد مختلف است، با اینحال دستآورد‌های معنوی انقلاب بسیار بزرگتر بوده است.

حتما بخوانید   حجت‌الاسلام علوی هفته سربازان گمنام امام لحظه (عج) را تبریک گفت

سرلشکر جعفری استقلال، آزادی و امنیت همه‌جانبه در کشور را یک دستاورد بزرگ دانست و گفت: دشمنان روزبه‌روز دشمنی خود را اضافه می‌کنند، با اینحال بازهم انقلاب اسلامی عزتمندانه از امنیت بسیار قابل قبولی دارا است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ مقاومت در منطقه و جهان که شکست پی در پی دشمنان را در جستجوی داشته یک دستاورد مهم است، اضافه کرد: پیشرفت نهضت بیداری در منطقه اتفاق افتاده و هیمنه دشمنان شرق و غرب شکسته شده که از برکت مقاومت و ایستادگی ملت ایران است.

فرمانده کل سپاه گفت: اگر به آموزه‌های امام توجه کنیم، می‌بینیم به غیر از پیشرفت و عدالت در کشور، ایستادگی در مقابل ظلم و ظلم‌ستیزی از نکات اصلی در اهداف انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دو بعد خارجی و داخلی دارد گفت: در بعد خارجی بسیار موفق و رو به جلو بوده و با شتاب در حال پیشرفت است و بار اصلی آن هم تحت عنوان مقاومت اسلامی بر عهده سردار سلیمانی است که نتیجه خوبی داشته است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه شکست داعش به دست مقاومت اسلامی انجام شد و دیگر کشور‌ها هم به جریان مقاومت پیوستند تا حق خود را از مستکبرین عالم بگیرند، اضافه کرد: با اینحال در بعد داخلی انقلاب اسلامی، پیشرفت‌های مهمی در سازندگی کشور و ایجاد زیرساخت‌های ضروری انجام شده، با اینحال در اقتصاد و معیشت مردم باید کار‌های بزرگتری صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن از این طریق تصمیم گرفته است تا ما را به تسلیم وادار کند و برای همین انواع تحریم‌ها را بر مردم ایران بوجود آورده است، اظهار داشت: امید داریم که مسائل اقتصادی داخلی کشور قابل حل است.

حتما بخوانید   دلیل مشاهده اشیاء نورانی در عده ای از نقاط کشور +جزئیات

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس بدون خدمات رسانی هیچ کشور خارجی توانستیم در مقابل دشمنان شرق و غرب بایستیم و پیروز شویم، گفت: امروز هم با مدیریت جهادی و باور و باور الهی می‌توانیم با بهره برداری از توانمندی‌های داخلی کشور پیروز میدان اقتصادی شویم.

وی با اشاره به اینکه حل بحران اقتصادی کشور سخت‌تر از جنگ تحمیلی نیست، با اینحال نحوه دید ما به اقتصاد باید تغییر کند اضافه کرد: در ابتدای جنگ هم مشکلی که با بنی‌صدر داشتیم همین بود که نگاه ایشان به جنگ فرق می‌کرد و نگاه جهادی و مردمی نداشت، با اینحال بعد از ایشان همه چیز تغییر کرد و باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که در جنگ موفق شدیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه کار‌هایی که در استان کرمان انجام شده نشان از نگاه و روحیه جهادی است و در دیگر استان‌ها کمتر به وقوع پیوسته است تصریح کرد: الگوی اقتصادی استان کرمان باید در دیگر نقاط کشور نیز پیشرفت داده شود.

وی با اشاره به اینکه برای مدیریت جهادی سه شرط را مقام معظم رهبری عنوان کردند که اولین آن اخلاص است و کار باید برای رضایت الهی باشد گفت: شرط دوم آن سختکوشی و تلاش مضاعف است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تغییر و تحول ایجاد کردن در بیشتر مواقع مخالفت دارد اضافه کرد: شرط سوم مدیریت جهادی آن است که کار ما مخالف داشته باشد و ساده‌ترین مخالفت آن سنت‌ها و عادت‌ها به شیوه جاری است که می بایست از میان برداشته شود.

حتما بخوانید   لزوم سود‌گیری دانشجویان افسری ارتش از تجارب دفاع مقدس

وی با اشاره به اینکه کشور ما نیاز به کار و تلاش مضاعف دارد تا بتوانیم بر مشکلات داخلی غلبه بکنیم و تا وقتی که به مردم نقش حقیقی ندهیم مشکلات اقتصادی قابل حل نیست خاطر‌نشان کرد: اینکه همه کار را دولت انجام بدهد موفق نخواهیم شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه در نمونه اداره کشور و شیوه پیشرفت در کشور که هم اینک انجام می‌دهیم باید تجدید‌نظر شود گفت: مساله اصلی امروز کشور فقر، فساد، تبعیض و بی‌عدالتی است و تاکید رهبر معظم انقلاب مبارزه با این سه مسئله است و مسئولین اجرایی کشور باید در این عرصه همت گمارند.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “بی‌عدالتی یک مساله بنیادی در امر پیشرفت کشور است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۱۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران