بی‌قراری‌های شهید آقابابایی در دفاع از کشور

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “بی‌قراری‌های شهید آقابابایی در دفاع از کشور” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس: اکبر آقابابایی مسوولیت‌هایی از نمونه مربی تاکتیک و سلاح در سپاه پاسداران اصفهان، فرمانده عملیات سپاه سنندج، فرمانده عملیات ناحیه شمال غرب و کردستان و فرمانده تیپ ۱۸ الغدیر را در دوران دفاع مقدس بر عهده داشت. این سردار بزرگ اسلام طی عملیات کربلای ۵، بر اثر بمباران شیمیایی دشمن به درجه رفیع جانبازی نائل آمد. وی بعد از تحمل سال‌های درد و رنج از مجروحیت، نتیجا در پنجم شهریور ۱۳۷۵ به فیض شهادت رسید.

صادقی همسر شهید آقابابایی در بیان خاطره‌ای از این شهید بزرگوار بیان میکند:

مسلما خاطرات دلچسب و با مزه ای از هر شهید عزیز به جا مانده است، با این وجود به نظر من خاطرات دفاع مقدس در طول جنگ را همرزمان و دوستان نزدیک ایشان بهتر می‌دانند. چون ایشان بیشتر وقتش را همراه با آن‌ها می‌گذراند تا همراه با خانواده. تنها می‌توانم بگویم که تمام فکر و ذکرش رسیدگی به کارها و مسوولیتش بود تا نکند خدای ناکرده کوتاهی کرده باشد. همسرم خیلی کم همراه با خانواده بود. وقتی که به خانه می‌آمد، سرگرم رسیدگی به کارهایش بود یا اینکه به مشکلات و درد دل‌های دوستان و نزدیکان رسیدگی می‌کرد. حتی یک دقیقه هم آرام و قرار نداشت.

با این وجود همراه با همه آن‌ها خانواده و زندگیش را دوست داشت و ما همگی بوجود پربرکت ایشان افتخار می‌کردیم و هنوز افسوس می‌خورم که چرا بیشتر همراه با ایشان و با ایشان نبودم. بهترین خاطره‌ای که می‌توانم از این شهید بزرگوار بیان کنم این است که با حُسن اخلاق و رفتارش توانسته بود در دل تمامی دوستان، نزدیکان، اقوام و حتی بچه‌ها و غریبه‌ها جا باز کند و نبودن ایشان اکنون نه تنها برای ما که خانواده ایشان هستیم، حتی برای همه سخت و دردناک است، امیدوارم که یاد و خاطره‌اش در بیشتر مواقع جاودان و پا بر جا بماند و فرزندانش ادامه دهنده راه ایشان باشند.

حتما بخوانید   روزشمار دفاع مقدس (۸ تیر)

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “بی‌قراری‌های شهید آقابابایی در دفاع از کشور” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۲۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران