بی اعتمادی به آمریکا مسئله تازه ای نیست/ بدقولی مدیران در تامین اعتبارات کمیته جستجوی مفقودین

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “بی اعتمادی به آمریکا مسئله تازه ای نیست/ بدقولی مدیران در تامین اعتبارات کمیته جستجوی مفقودین” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار «سید محمد باقرزاده» فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح شامگاه یکشنبه (هفتم آبان) در مراسم گرامی‌داشت شهدای بسیج دانش‌آموزی و شهدای مسجد جامع غدیر خم محله پاسداران تهران که در محل این مسجد برگزار شد، اظهار داشت: در روزگار خوشی، همه طرفدار اسلام، انقلاب، امام و ارزش‌ها هستند؛ با اینحال اگر حادثه‌ای برای ملت بوجود آید، جوهر مردم در آن وقت واضح می‌شود؛ لذا بزرگی و کوچکی انسان‌ها به میزان ایمان و معرفت آنها بازمی‌گردد؛ مانند شهیدان فهمیده و بهنام محمدی که در لحظه شهادت ۱۳ سال بیشتر نداشتند.

 

وی اضافه کرد: امروز علی‌رغم این که چندین شهید مدافع حرم داریم، باز عده ای می گویند به چه دلیل باید به عراق و سوریه کمک کنیم؛ این‌ها نمی‌دانند اگر جنایتکاران داعشی را اکنون سر جای خودشان ننشانیم، معلوم نیست بعدها چه جنایت‌هایی را علیه مردم انجام خواهند داد.

 

سردار باقرزاده با بیان اینکه هرکجا ضعف نشان دادیم، ناشی از رفتار نکردن به دستورات دینی است، ادامه داد: در جنگ می‌توان دوست و دشمن را شناخت؛ ماهیت آمریکا را ما در جنگ شناختیم و اینکه قابل اعتماد نیست را آن وقت متوجه شدیم؛ لذا بی اعتمادی به آمریکا مسئله تازه ای نیست.

 

وی اضافه کرد: امروز به توجه به صحبت های فراوانی که در محیط مجازی می باشد، می‌بینیم که «شهید حججی‌»ها فارغ از این هیاهوهای محیط مجازی، از فرصتی که برای‌شان بوجود می‌آید، استفاده می‌کنند و به شهادت می‌رسند.

حتما بخوانید   به رژیم اشغالگر قدس اخطار می‌دهم، دست از دسیسه بردارید/ جواب ایران غافلگیرکننده و پشیمان‌کننده خواهد بود

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیشتر با اشاره به اینکه شهید فهمیده با شهادت خود رکوردها را شکست و شهید حججی نیز با شهادت خود طرازها را بالا برد، گفت: توطئه‌ای در کردستان عراق در حال شکل‌گیری بود که با درایت فرماندهان کشورمان با شکست مواجه شد و این هم موضوعی است که آمریکایی‌ها به آن معترف هستند؛ با این وجود آمریکایی‌ها کدهایی به مدیران اقلیم کردستان عراق مبنی بر اینکه مدتی فشارها را تحمل کنند تا بعد استقلال‌شان را به رسمیت بشناسند، داده بودند؛ با اینحال در چنین موقعیتی عده ای‌ها در داخل معتقد بودند که آمریکایی‌ها مخالف تجزیه عراق هستند.

 

وی با انتقاد از بدقولی مدیران مبنی بر اختصاص بودجه‌ای برای آپدیت کردن ابزارهای ضروری جهت جستجوی مفقودین، تصریح کرد: چهار سال پیش قول تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی به این کمیته داده بودند، تا با بهره برداری از آن بتوانیم تجهیزاتی را که برای جستجوی مفقودین استفاده می‌شود، به روز کنیم که بعد از گذشت چهار سال تنها ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اختصاص دادند.

 

سردار باقرزاده در خصوص چگونگی کشف پیکر شهدای غواص هم عنوان کرد: سه سال بود که در جستجوی محل دفن شهدای غواص بودیم؛ با اینحال توفیقی به دست نمی‌آوردیم، تا اینکه در ۱۵ کیلومتری محل رزم این شهدا که در مسیر بصره به فاو قرار داشت، صاحب عراقی آن منطقه در حال خاک‌برداری محل مورد اشاره بود که نیروهای تفحص در لحظه عبور از محل گفته شده، نشانی از کانالی مرتبط به دوران جنگ را ملاحظه کردند که با کاوش در محل، پیکر شهدای غواص را یافتند.

حتما بخوانید   تقویت جبهه مقاومت و نابودی اسرائیل جزو آرمان‌های ما است/ حضور ما در سوریه با استناد به اصول و منطق است

 

انتهای پیغام/ ۲۳۱

امیدواریم نوشته “بی اعتمادی به آمریکا مسئله تازه ای نیست/ بدقولی مدیران در تامین اعتبارات کمیته جستجوی مفقودین” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آبان ۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران