تاثیر انقلاب و دفاع مقدس در ادبیات کودک و نوجوان بررسی می‌شود

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “تاثیر انقلاب و دفاع مقدس در ادبیات کودک و نوجوان بررسی می‌شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، ساسان والی‌زاده معاون فرهنگی و هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به سومین نشست «چهل بیننده»، اظهار داشت: در سومین نشست «چهل بیننده» که سوم اردیبهشت ماه سال جاری در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود، چهار نفر از اساتید ادبیات داستانی تاثیرات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مضامین و مفاهیم این عرصه در ۴۰ سال قبلی را بررسی خواهند کرد.

ساسان والی‌زاده با اشاره به منویات مقام معظم رهبری پیرامون ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس که آن را گنجینه و میدان تلاش می‌دانند، اضافه کرد: ادبیات بعد از انقلاب با خصوصیت‌های بارزی از ادبیات ماقبل خود قابل بازشناسی است و با استناد به این شرایط نقش زنان در ادبیات داستانی و ادبیات کودک و نوجوان از ارزش مخصوصی دارا است که در دومین میزگرد بررسی ۴۰ سال ادبیات داستانی به این عرصه‌ها می‌پردازیم.

وی عنوان کرد: در این میزگرد که با اجرا و کارشناسی محمد حنیف برگزار می‌شود؛ محمد رضا بایرامی مهم‌های ادبیات داستانی انقلاب اسلامی را بازگو خواهد نمود و آقای مصطفی رحماندوست ۴۰ سال ادبیات کودک و نوجوان و زهرا زواریان نقش زنان را در ادبیات داستانی  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بررسی می‌کنند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است، در سلسله نشست‌های «چهل بیننده» که به بررسی ۴۰ سال هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌پردازد تا اینجای کار دو نشست تخصصی در عرصه  ادبیات داستانی و شعر برگزار شده است.

حتما بخوانید   نادر ابراهیمی به چه نحو رمان امام خمینی (ره) را خَلق کرد

سومین نشست «چهل بیننده» روز دوشنبه (سوم اردیبهشت ماه) ساعت ۱۰ صبح در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “تاثیر انقلاب و دفاع مقدس در ادبیات کودک و نوجوان بررسی می‌شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران