تاثیر انقلاب و دفاع مقدس در ادبیات کودک و نوجوان بررسی می‌شود

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “تاثیر انقلاب و دفاع مقدس در ادبیات کودک و نوجوان بررسی می‌شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، ساسان والی‌زاده معاون فرهنگی و هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به سومین نشست «چهل بیننده»، اظهار داشت: در سومین نشست «چهل بیننده» که سوم اردیبهشت ماه سال جاری در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود، چهار نفر از اساتید ادبیات داستانی تاثیرات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مضامین و مفاهیم این عرصه در ۴۰ سال قبلی را بررسی خواهند کرد.

ساسان والی‌زاده با اشاره به منویات مقام معظم رهبری پیرامون ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس که آن را گنجینه و میدان تلاش می‌دانند، اضافه کرد: ادبیات بعد از انقلاب با خصوصیت‌های بارزی از ادبیات ماقبل خود قابل بازشناسی است و با استناد به این شرایط نقش زنان در ادبیات داستانی و ادبیات کودک و نوجوان از ارزش مخصوصی دارا است که در دومین میزگرد بررسی ۴۰ سال ادبیات داستانی به این عرصه‌ها می‌پردازیم.

وی عنوان کرد: در این میزگرد که با اجرا و کارشناسی محمد حنیف برگزار می‌شود؛ محمد رضا بایرامی مهم‌های ادبیات داستانی انقلاب اسلامی را بازگو خواهد نمود و آقای مصطفی رحماندوست ۴۰ سال ادبیات کودک و نوجوان و زهرا زواریان نقش زنان را در ادبیات داستانی  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بررسی می‌کنند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است، در سلسله نشست‌های «چهل بیننده» که به بررسی ۴۰ سال هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌پردازد تا اینجای کار دو نشست تخصصی در عرصه  ادبیات داستانی و شعر برگزار شده است.

حتما بخوانید   موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تکمیل نگه‌داری از وسایل شهداست

سومین نشست «چهل بیننده» روز دوشنبه (سوم اردیبهشت ماه) ساعت ۱۰ صبح در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “تاثیر انقلاب و دفاع مقدس در ادبیات کودک و نوجوان بررسی می‌شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران