«تازه ترین حرم» مطالبه‌ای برای بازسازی بقیع است/ ارسال ۵۲۱ قطعه شعر به نشست شعر بقیع

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “«تازه ترین حرم» مطالبه‌ای برای بازسازی بقیع است/ ارسال ۵۲۱ قطعه شعر به نشست شعر بقیع” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

«محمود حبیبی کسبی» مسئول اجرایی کنگرۀ سراسری شعر بقیع موسوم به «تازه ترین حرم» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس با بیان اینکه مسئله بقیع از چند جهت برای شیعیان مهم است، اظهار داشت: ماجرای مطالبه عمومی برای بازسازی بقیع که باید یک مطالبه عمومی به اشتراک تمام مسلمانان جهان باشد، برای ما از ارزش بالایی دارا است.

وی اضافه کرد: بحث چهار امام مدفون در بقیع که هر یک مکان مشخصی دارند برای ما حائز ارزش است. مزار امامان مدفون در بقیع به دلیل نگاه سلفی وهابی و غیراسلامی حاکم بر عربستان باعث شده تا زیارت و توسل به این امامان برای شیعیان میسر نباشد.

مسئول اجرایی کنگرۀ سراسری شعر بقیع «تازه ترین حرم» تصریح کرد: می‌بایست مطالبه بازسازی با نگاه فرهنگی به گوش عموم مسلمین می‌رسید. این مسئله باعث شد تا چند نهاد فرهنگی از نمونه انجمن میراث اسلامی، عرصه هنری، مجمع شاعران اهل بیت (ع) و موسسه سلیس با هم کاری یکدیگر این نشست را برگزار کنند، لذا نشست سراسری شعر «تازه ترین حرم» مطالبه‌ای برای بازسازی بقیع است.

حبیبی کسبی با اشاره به محورهای این نشست گفت: این نشست در ۲ بخش اصلی شامل ائمه مدفون در بقیع در ۲ پایین سری مدح و مرثیه زیارت ائمه و بخش ویژه بقیع و تخریب و مکان سلفی‌ها در تخریب بقیع پخش شد.

حتما بخوانید   حریق‌افروزی در خلیج فارس؛ راهبرد تازه آمریکا در دوران پسا داعش

 
وی گفت: ۵۲۱ قطعه شعر به دبیرخانه رسیده که طی سه مرحله داوری شده است. در انتهای ۶۲ اثر برای انتشار در کتاب این نشست انتخاب شد و به علاوه از طرف دیگر از این تعداد چهار اثر با اسم انتخاب مشهور است که در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 

 

مسئول اجرایی کنگرۀ سراسری شعر بقیع «تازه ترین حرم» خاطر نشان کرد: مراسم اختتامیه کنگرۀ سراسری شعر بقیع «تازه ترین حرم» ساعت ۱۸ روز سه شنبه، دوم آبان ۱۳۹۶ در سالن سوره عرصه هنری برگزار خواهد شد.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “«تازه ترین حرم» مطالبه‌ای برای بازسازی بقیع است/ ارسال ۵۲۱ قطعه شعر به نشست شعر بقیع” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۳۰, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران