تامین امنیت با کمترین هزینه

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تامین امنیت با کمترین هزینه” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس – محمدحسن جعفری؛ جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای همسایه خود و مخصوصا در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس جزو کشورهایی است که با کمترین بودجه نظامی به تامین امنیت می‌پردازد و درمقایسه با این کشورها از امنیت بسیار بهتری نیز دارا است و حتی با اسم جزیره ثبات و آرامش در منطقه شهرت دارد.

در چنین موقعیتی روز قبلی مدیران و مدیران جامعه برنامه و برنامه و بودجه نیروهای مسلح دور هم گرد آمدند تا در راستای اقتصاد مقاومتی و با مدیریت جهادی قادر باشند ضمن دیزاین و برنامه‌ریزی ماموریت‌های آتی نیروهای مسلح برای برقراری امنیت و جلوگیری از تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، در خصوص راه‌های کاهش هزینه‌های تامین امنیت با یکدیگر به بحث و تبادل نظر بپردازند.

الگوی «دفاع مقدس» که در آن دوران فرماندهان و رزمندگان با کمترین بودجه و قابلیت ها دفاعی به معنای حقیقی با دستان خالی به دفاع از میهن اسلامی پرداختند و ضمن اینکه دشمن بعثی را به عقب رانند، متجاوز را نیز دنبال و تنبیه کردند، راهگشای امروز طراحان و برنامه‌ریزان نیروهای مسلح است تا قادر باشند برنامه‌ها را به گونه‌ای مدیریت کنند تا با کمترین هزینه منابعی، بیشترین بازدهی را داشته باشد.

توجه به توان داخلی و صنعت دفاعی کشورمان باعث شده است که بسیاری از هزینه‌های تامین ابزارهای دفاعی کم شود و شبیه به نمونه‌های خارجی با همت کمپانی‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها در داخل کشور و با هزینه یک دهم شبیه به خارجی آن تولید شود و به تولید انبوه برسد که امیدواریم با رونق گرفتن فروش تولیدات دفاعی و تولیدات غیرنظامی که به وسیله صنایع دفاعی کشورمان انجام می‌گیرد، بازگشت هزینه‌ای نیز بهمراه داشته باشد.

حتما بخوانید   رزمایش مشترک «محمد رسول الله (ص)» ارتش از فردا شروع می‌شود

عده ای کشورهای منطقه از قبیل عربستان برای تامین تسلیحات دفاعی خود میلیاردها تومان خرید نظامی می‌کنند با اینحال ایران با هزینه‌های بسیار کمتر خود اقدام به تولید و تولید کرده است.

دومین نکته در کاهش هزینه‌های نظامی کشورمان، نوع مدیریت فرماندهان بوده است که پیوسته بر آن تاکید شده است تا با کمترین هزینه، ماموریت‌ها به خوبی و با بازدهی بالا انجام شود که پیرامون این مسئله روحیه جهادی نیروهای انسانی نیز بسیار موثر بوده است.

و مهمترین نکته نیز این است که دکترین ایمنی جمهوری اسلامی ایران، مردم پایه تعریف شده است و برخلاف عده ای کشورها که سعی دارند با هزینه‌های هنگفت امنیت را بخرند، ایران تلاش کرده است این امنیت را همراه با مردم و به روش پایدار به دست بیاورد؛ لذا در برهه‌های مختلف جلوه‌های امنیت آفرینی مردم را بیننده بوده‌ایم و به علاوه از طرف دیگر در مرزهای شرقی و غربی کشور امروز مردم آن جاهای در تامین امنیت هم کاری و نقش اکتیو و اثرگذار دارند.

در چنین موقعیتی نیروهای مسلح در بسیاری از مواقع و مخصوصا در بحران‌ها از قبیل زلزله کرمانشاه همراه و یاری‌رسان دولت در کمک‌رسانی به مردم بوده‌اند و ارتش، سپاه و بسیج جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مطرح داشته‌اند که در هر عرصه‌ای تکمیل هم کاری با دولت هستند.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “تامین امنیت با کمترین هزینه” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۲۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران